Aktuality

11.11.2017 - Baník Most - Louny 17:17 Baník Most - Lovosice I 24:19 Baník Most - Lovosice II 35:15 Baník Most - Liberec I 22:11

Turnaj mini 4+1 v Lovosicích

11.11.2017 - Na svatého Martina jsme zajížděli k turnaji 4+1 do Lovosic. Celý podzim nacvičujeme v trénincích, na turnajích osobní obranu a správné postavení při bránění. Konečně se nám vše začíná dařit, hned naše hra vypadá lépe a kluci májí za hry lepší pocit. Máme sice ještě sem tam výpadky, někomu to jde trošičku hůř, ale celkově už začínám být spokojený. Děkuji rodičům za pomoc s dopravou, za fotky p.Landyšovi, doufám že výkony kluků je potěšili a že se o tento výkend přijdou podívat na mezinárodní turnaj O POHÁR MĚSTA MOSTU, který náš klub pořádá. Zůčastní se 18 družstev z celé republiky a Německa. Hráči: Johan, Čutek, Landyš, Zvolánek, Zika, Glaser, Svoboda, Štěpán, Licek, Šlechta Trenér: Kubal

Turnaj mini 4+1 v Lounech

29.10.2017 - Dne 29.10.2017 v 9.00 hod jsme zajížděli do města Louny na turnaj MINI 4+1. Náš první zápas jsme odehráli s týmem DHK Most II. Kluci hráli od začátku pohlednou házenou a tudíž byli o trošku lepší než holky. V druhém zápase jsme se postavili proti týmu Lovosice I. Naším úkolem v celé hrací době bylo vycházet z dobré obrany, ale to se MINIBANÍKOVCŮM moc nedařilo, proto jsme malinko tahali za kratší konec. Třetím soupeřem Baníku Most byl opět celek DHK Most I. Naši hráči opět zapomínali na obrannou fázi a chvílemi spíše útočili, než bránili. V utkání jsme byli sice lepší, ale k lepšímu dojmu scházela dobrá obrana. V posledním čtvrtém utkání jsme nastoupili proti domácímu celku TJ Lokomotiva Louny. Toto utkání mělo dva rozdílné poločasy, kdy v jednom byli lepší domácí a v druhém zase hosté. Závěrem bych chtěl poděkovat za hojnou účast našich minižáků, odvedené výkony celého týmu a rodičům za podporu a paní Landyšové za sladkou odměnu, která všechny potěšila. Sestava - Štěpán Ondřej, Holý Tomáš, Glaser Marek, Johan Pavel, Landyš Martin, Čutek Adam, Chavík Ondřej, Šlechta René, Zvolánek Dominik. Trenér - Šlechta

Turnaj mini 4+1 v Mostě

22.10.2017 - V neděli jsme se v domácí hale, zúčastnili turnaje mini 4+1 pořádaný oddílem DHK. Hráli jsme o jeden zápas víc, tak kluci měli možnost předvést, zda v trénincích napravili chyby z předchozích turnajů. Před zápasy jsme v kanceláři udělali "taktickou" poradu a musím přiznat že v prvním zápase s týmem Lovosic to bylo dost znát. Kluci se snažili vyvarovat chyb z předchozích zápasů a z přístupu k zápasu jsem byl moc spokojen. Zodpovědně bylo plněno vše co jsme si v kanceláři řekli. V dalších zápasech se už koncentrace vytrácela a musel jsem neustále připomínat a napravovat chyby, ale s celým turnajem jsem dost spokojený. Konečně mohu říct že kluci hráli, tak jak si to představuji. Samozřejmě máme spoustu rezerv, ale od toho jsou tréninky a před námi ještě moře práce. Ale mohu říct konečně že jsem spokojen.  Děkuji panu Landyšovi za foto a sladkosti. Hráči: Holý, Landyš, Chavík, Šlechta, Svoboda, Licek, Zvolánek, Čutek, Johan, Glaser Trenér: Kubal

Turnaj přípravky 4+1 v Mostě

21.10.2017 - Dne 21.10. jsme pořádali turnaj pro nejmenší házenkáře. Hostili jsme týmy HKM Lovosice l a ll., Loko Louny l.a ll., DHK Baník Most l. a ll., SK Bílina a naše nejmenší kluky. Zápas od zápasu se kluci zlepšovali, ve hře bylo vidět zlepšení a určitě klukům neschází zaujetí a nasazení do hry. Co nám schází? U některých hráčů jsou to základní dovednosti a u většiny kázeň. Pokud by se hodnotili týmy podle zlobení, tak nemáme konkurenci. Musím pochválit nového hráče Honzu Suchého, který po jednom tréninku turnaj zvládl na jedničku. No máme na čem pracovat, doufám že se kluci polepší. Hráči: Mandák, Bořík, Červený, Fafek, Černý, Kubal, Chotěborský, Koop, Koop, Glaser, Suchý Trenér: Kubal, Kuliš

Druhá Podkrušnohorka v Lovosicíc

21.10.2017 - Náš první zápas jsme odehráli s domácím týmem FCC město Lovosice. Pro některé z našich kluků to byla první velká házená 6+1. V tomto zápase nám nešlo o celkový výsledek, ale o sehranost a kompaktnost všech hráčů v týmu. Po zápase jsme šli všichni do šatny, kde jsme si řekli, že na tento zápas musíme zapomenout a začít hrát jinak. V druhém utkání jsme začali hrát v úplně jiném duchu, nastoupili jsme proti týmu Lokomotiva Louny a naši hráči hned od začátku začali plnit úkoly a tím byla i úspěšná pětiminutová osobní obrana. Po osobce jsme se začali prosazovat herně v útoku a v obraně jsme byli také úspěšní. V tomto zápase byla vidět snaha všech hráčů a hru si všichni užili. Posledním soupeřem byl tým DHK Baník Most. První poločas se vyvíjel vyrovnaně, ale v druhé půli jsme nedávali vyložené šance a tak jsme zápas prohráli. Poděkovat bych chtěl hlavně rodičům za hojnou účast a vynikající diváckou podporu a sladkosti pro děti. Opětovné poděkování patří trenérům DHK Baník Most za zapůjčení hráček, které podaly velmi dobré výkony.  Ještě závěrem, mrzí mě, že hráči, kteří přislíbí účast se bez omluvy nedostaví a neuvědomují si, že nechají svoje spoluhráče a kamarády odehrát celý turnaj prakticky bez střídání. Výsledky:                                                                  celkový výsledek 1. zápas  HK Baník Most -  FCC město Lovosice          3:24 2. zápas  HK Baník Most - TJ Lokomotiva Louny         18:16 3. zápas  HK Baník Most - DHK Baník Most                 18:25 Trenér: Šlechta st., Hráči: Vojtěch Zika č. dresu:12, Adam Čutek č. dresu:55, Martin Landyš č. dresu:6, Jakub Licek č. dresu:2, René Šlechta č. dresu:9,  Tomáš Holý č. dresu: 13, Marek Glaser č. dresu: 7.

St. žáci v Lovosicích

14.10.2017 - Herní projev se nadále zlepšuje. Jak mizivá je kondice se naplno projevilo. Hráči dohrávali turnaj s vypětím všech sil a oceňuji nejvíce jejich bojovnost v závěrečném zápase s Lovosicemi A . Když jsem hrával já házenou, taky bylo naším prioritním cíle porazit Lovosice. Výsledek nelze přeceňovat, bylo to vyrovnané utkání kde zvítězila větší vůle po vítězství. Vítězství je o to cennější, že naše družstvo nebylo vybráno pro připravovanou soutěž regionu sasko a ústecký kraj. Vítězstvím nad Libercem a Lovosicemi dokázali, že do této soutěže patří. Doufám že se někomu rozsvítí. Most - Liberec Handball II 26:21 HK Lovosice II - Most 12:31 Most - HK Lovosice I 23:21

Další události

Podkrušnohorka v Mostě

08.10.2017 - První zápas jsme odehráli s domácím týmem DHK Baník Most, kdy kluci hráli osobku, ve které jsme sice prohráli, ale byli jsme vyrovnaným týmem. Po osobní obraně jsme po chvilce začali pomalinku stahovat náskok černých andělek a začali jsme jít do mírného vedení (o jednu branku). Druhý zápas jsme odehráli s týmem TJ Lokomotiva Louny, kdy osobní obrana nám dělala opět problémy, kdy jsme ji opět o dvě branky prohráli. Poté jsme stali vyrovnaným soupeřem Loun a začali jsme jako jeden z týmů na turnaji hrát s nimi docela vyrovnanou házenou. Třetí zápas jsme hráli s týmem HK FCC město Lovosice, kdy kluci byli zklamaní z předchozího zápasu a hned na začátek nezvládli opět osobku a poté jsme trefovali všechny tyče brány ve vyložených šancích a nemohli jsme vyrovnat nepříznivý výsledek.. Závěrem bych chtěl poděkovat všem našim klukům a holkám za jejich předvedený výkon v jejich první podzimní podkrušnohorské lize. Dále bych chtěl poděkovat za spolupráci trenérovi DHK Baník Most, kdy nám onemocněli čtyři hráči a on nám za ně poskytl hned tři kvalitní hráčky, s kterými si naši kluci dobře zahráli a doplňovali. Na samý závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům za podporu v hledišti. Výsledky:                                                                  celkový výsledek 1. zápas  HK Baník Most - DHK Baník Most                 13:12 2. zápas  HK Baník Most - TJ Lokomotiva Louny          15:17 3. zápas  HK Baník Most -  FCC město Lovosice          15:23 Trenéři: Šlechta st., Kubal st. Hráči: Ondřej Štěpán č. dresu:1, Vojtěch Zika č. dresu:12, Ondřej Chavík č. dresu: 3, Adam Čutek č. dresu:55, Dominik Zvolánek č.dresu:10,  Martin Landyš č.dresu:6, Jakub Licek č. dresu:2, René Šlechta č.dresu:9

Těžká porážka ml. dorostu

08.10.2017 - HC Zubří X HK Baník Most x HC Zubří -  37:15 (18:7) dne 8. 10. 2017 Naše družstvo odjíždělo k dalšímu zápasu tentokrát do Zubří. Celý týden před utkáním se družstvo potýkalo se zdravotními problémy, a bylo otázkou, jestli vůbec poskládáme mužstvo k utkání. Na konec se Nám podařilo složit mužstvo a mohli vyrazit směr Zubří (9 hráčů a dva brankáři). Od prvních minut bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti a jakým směrem se budou rozdělovat body. Bohužel Náš tým neukázal ani náznak bojovnosti (jen pár jedinců) a působil odevzdaně, kdy svým přístupem ke hře usnadňoval soupeři vstřelení branek. Útočná fáze byla bez nápadu, pohybu a hlavně bez zápalu pro hru.  V obraně jsme působili jako spící panny, kdy soupeř si mohl lehce potrénovat.  Bylo otázkou, jak bude vypadat skore po utkání. Toto utkání lze hodnotit jako totální krach mužstva HK ve všech směrech. Všichni hráči si musí uvědomit, že takoví přístup ke hře není hoden hráčům, kteří chtějí hrát nejvyšší soutěž v ČR.  V tomto utkání nemůžeme ani říci, že porážka byla se vztyčenou hlavou. Doufáme, že tento zápas  všichni  hráči zahodí za hlavu a v následném utkání doma ukážou svojí tvář a začnou bojovat, kdy jim bude soupeř z Liberce. Sestava: Kudrna; Šlechta;Srp (2);Zrostlík(1);Nehéz ;Trégr (1); Derfler (2); Svítek (1);Stančák (3);Ciesla (1);Macháček (4)

Druhý turnaj starších žáků

08.10.2017 - Most-Liberec A  29:10 Most - Jablonec 14:12 Most - Liberec B 21:15. Výsledky dokazují, že se jeví malé zlepšení . Ukazuje se že TJ o So a Ne mají své oprávnění. Výsledky bych nijak nepřeceňoval. Výborný výkon podal gólman Jakub, který napravoval chyby po hráčích . Je zřejmé že hráči nemají kondici a herní kázeň. Bohužel není možné dohánět fyzickou kondici v herním období. Děkuji rodičům kteří jeli s námi do Jablonce.

Turnaj v Mostě přípravka 4+1

07.10.2017 - V Mostě se v sobotu konal další turnaj našich nejmenších, který pořádal oddíl DHK. Oproti poslednímu turnaji, jsem byl spokojen, kdy bylo poznat zlepšení všech hráčů. Zlepšovali se kluci zápas od zápasu, hlavně v obraně (tam byla poznat největší změna), v útoku se dokážeme taky prosadit, jen máme pořád problém s kázní. Na to že jsme měli asi nejmladší tým, dalo se na hru kluků koukat a rodiče jsou určitě také spokojeni. Děkuji všem, kteří si našli čas za podporu a všichni se těšíme na další turnaj. Hezký den

Turnaj přípravky v Lovosicích

01.10.2017 - První říjnový den se naši nejmenší házenkáři zúčastnili turnaje 4+1 v Lovosicích. Kluci odehráli celkem tři zápasy. Jejich prvním soupeřem byla děvčata z DHK Baník Most, dále pak tým Lovosic a nakonec tým Loun. I přesto, že se jednalo o jeden z prvních turnajů a všichni se s házenou teprve seznamují a mají za sebou pár tréninků, tak se všichni snažili a odehráli všechni zápasy s chutí. Zapotřebí je zlepšit hlavně soustředěnost a dodržování pokynů trenérů. Jinak všem hráčům děkujeme za účast. Hráči: Petr Bořík, Václav Fafek, Lukáš Kubal, Šimon Chotěborský, Tomáš Holý, David Kopp, Dominik Kopp, Marek Glaser, Vratislav Mandák Trenéři: Kubal, Šlechta

01.10.2017 - 1.10.2017 nás čekal dvojturnaj 4+1 v Lovosicích, od 9.00 hod.ráno nastupovali naše minky. Tento turnaj jsem bral jako přípravu a porovnání před prvním domácím turnajem 6+1 v Mostě. Bohužel pokud budu srovnávat týmy DHK, Lovosice a Louny, naši hráči výrazně pokulhávají. Hlavně v individuálních dovednostech a v disciplíně. Celkový dojem z turnaje mám velmi špatný, starší hráči neposlouchají příkazy trenéra, někdy si doslova hrají co chtějí a co je nejhorší do techniky se jim vkrádají špatné návyky (což se později bude špatně odstraňovat). Někteří mladší hráči (kteří dříve hráli přípavku) zase těžce nesou přechod do pozice, kdy je na nich tíha tvořit a být zodpovědný za hru týmu. Pár hráčů musím i pochválit, odehráli si solidní turnaj a jsem rád že mám hráče, kteří zatím poslouchají. Upřímě si nedokážu dnes představit jak se budeme prezentovat, tento víkend na prvním turnaji 6+1. Bohužel dovednosti našich hráčů mají odraz z tréninků, jedna skupina hráčů už všechno umí a nemusí už základní dovednosti trénovat, druhá skupina neustále zlobí a je velmi náročné je zvládnout. potom máme hráče, kteří se snaží, ale májí to velmi těžké, když u jedněch hráčů vidí velmi vlažný přístup k tréninku a druzí je pořád ruší. Závěr toho všeho je, Vážení rodiče budeme na kluky daleko přísnější, první krok bude si udělat na tréninku pořádek. Čím dříve se to podaří, tím dříve se kluci naučí základy házené a potom je ta hra bude bavit. Trenéři budou mít větší klid na práci a míň nervů, musíme drát taky ohled že to je jejich koníček a né zaměstnání. Sestava: Licek, Šlechta, Čutek, Zika, Landyš, Walter, Štěpán, Zvolánek trenér Kubal Děkuji rodičům za pomoc s dopravou.

HK Baník Most vydřel 2 body

01.10.2017 - Dne 1. 10. 2017 jsme se utkali v domácím prostředí s týmem Sokola Vršovic B. Tým se potýká s velkou marodkou přesto jsme nastoupili s touhou získat v domácím prostředí dva body. Od začátku se hrála vyrovnaná házená. Soupeř se ujal vedení 0:2, ve 5 minutě jsme otočili výsledek na 3:2 a v podobném duchu probíhal celý první poločas, kdy ani jeden ze soupeřů nevedl o více jak 2 branky. Nakonci poločasu se nám povedlo 3 brankami v řadě otočit skóre na 10:9. Druhý poločas začal lépe pro domácí a ve 42. minutě jsme vedli 14:10. Soupeř se nevzdal a udržoval příznivý výsledek až do 57. minuty kdy byl stav 19:16. Domácí překvapivě znervózněli a hosté snížili až na rozdíl jedné branky. Naštěstí ale nesrovnali a tak se ze dvou bodů mohli radovat domácí (19:18). Zápas byl hodně nervózní z obou stran. Bohužel díky absenci některých hráčů byla naše hra hodně individuální. Povedlo se sehrát jen pár kombinací. Byl to spíše boj než hezká házená a je vidět na některých hráčích malé tréninkové vytížení. Pozitivem byla obranná činnost, kde tým odvedl celkem dobrou práci a i solidně zachytali obra brankaři. Výhru berem jako určitou motivaci a psychickou pohodu pro další zápasy.   Střelecky se nejvíce prosazoval Pour / 5,  Verner J. 5/2, Zimmerman Petr 3. Sestava:  Zemek P., Vávra M., Pour J., Verner J., Verner O., Grobl T., Levý V., Slavík O., Šlechta R., Bada J., Škarda H., Zimmerman Petr a Pavel Trenéři: J.Verner, M. Smola.

Druhý turnaj mini 4+1 v Děčíně

24.09.2017 -     V neděli jsme zajížděli do Děčína, kde se konal turnaj mini 4+1. Jednalo se o venkovní turnaj a nutno říct že počasí nám zrovna nepřálo. Snad i proto jelo jen 5 kluků, což bylo pro mě dost velké zklamání. Proto dnes musím pochválit všechny hráče, celý turnaj odmakali a já jsem rád že kluci poslouchali. Povedlo se nám určité věci změnit, doufám že si kluci budou ty drobnosti pamatovat a budou se nadále zlepšovat. Hráči: Čutek, Licek, Svoboda, Šlechta, Štěpán Trenér : Kubal

2.turnaj Ligy ml.žáků

24.09.2017 - V druhém turnaji jsme zajížděli do Loun, kde jsme turnaj zahájili s domácím celkem. Po vyrovnaném začátku osobky, kdy ještě v 5.minutě svítil na tabuli remízový stav jsme zaznamenali 5 ztrát v řadě dovolili tím našemu soupeřit odskočit na rozdíl pěti branek, bohužel toto nás stálo celé utkání, jelikož už jsme se nemohly dostat znovu do tempa a podlehli jsme domácím vysoko o 12 branek. V druhém zápase jsme se střetli s týmem Chomutova a hráči pod dojmem předchozího výsledku si mysleli, že to půjde samo a soupeř nám po velmi sympatickém nakonec podlehl, ale nutno říci, že na hráčích Chomutova bylo oproti prvnímu turnaji velké zlepšení.  Ve třetím utkání jsme se utkali s týmem Lovosic I, kdy jsme po velmi kvalitním výkonu soupeři nakonec podlehli rozdílem 2 branek. V posledním utkání jsme se střetli s druhým týmem Lovosic a zde jsme se poučili s předchozího zápasu, kde jsme hned od začátku hráli zodpovědně a a na 100% z čehož pramenila vysoká výhra v náš prospěch.   Poděkování patřím všem hráčům na nichž bylo vidět jisté zlepšení a doufám, že se nám na něj podaří navázat na dalším turnaji, který se koná 30.11.2017 v Chomutově.   Poděkování patří také rodičům za jejich podporu a pomoc s dopravou.

První turnaj přípravky v Bílině

23.09.2017 - V sobotu se naši nejmenší házenkáři zúčastnili turnaje ve městě Bílina. Hrálo se na venkovním hřišti na povrchu tzv. tartan a počasí nám opravdu přálo. Účast na tomto turnaji byla hojná, jelo devět kluků, kdy pro některé z nich to byl jejich první turnaj. Závěrem bych chtěl všechny naš nejmenší chlapce pochválit za jejich překvapivé výkony a také některé rodiče za jejich přístup a pomoc s dopravou.  Hráči: Daniel Černý, Václav Fafek, Petr Bořík, Dominik Kopp, Vratislav Mandák, David Kopp, Marek Glaser, Tomáš Holý, Brankář: Adam Čutek Trenér. Šlechta

Most doma zaváhal

17.09.2017 - V neděli 17.září jsme přivítali tým Kutné Hory ve 2 utkání  SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY 2017-2018. Náš tým nastoupil s širokým kádrem, který tvoří převážně dorostenci.  Sice jsme se ve 2.minutě ujali vedení 1:0, ale to bylo z naší strany vše. Nedařilo se v útoku a ani v obraně, kde jsme neubránili střed a levou spojku. Za zbytečné chyby v útoku nás soupeř několikrát potrestal lacinými brankami a na hřišti nebyl nikdo, kdo by postavil tým na nohy. Přesto jsme ještě v 18.minutě hráli vyrovnaně 4:6, kde si ještě hráči SPARTY nevytvořili větší brankový odstup. Bohužel v této době přišla řada chyb, které nás dost podlomily a soupeř odskočil na rozdíl 5ti branek. Nakonec se šlo do šaten za stavu 8:14. Od začátku 2.poločasu byla k vidění již vyrovnanější hra a také branky padaly rovnoměrně na obou stranách, přesto si tým SPARTY nadále udržoval bezpečné vedení o 5-6 branek. Následně jsme zlepšenou hrou v útoku sice trochu „zazlobili“, když jsme 3 brankami v řadě snížili na 14:18, ve 42.minutě ještě na 15:19, ale více nám již soupeř nedovolil.  Naopak, v dalším průběhu utkání soupeř hru kontroloval a opět postupně navýšil svůj náskok na rozdíl 7 branek.  V samém závěru se nám sice podařila šňůra 3 branek, ale ta již na porážce nic nezměnila. Most zaslouženě padnul a je potřeba se připravit na další podzimní zápasy.   Soupeř sice přijel bez klasických brankářů, ale to co předvedl náhradník v bráně Kutné Hory by oba tito brankaři nesvedli. Výborně soupeři zahrála i posila z extraligy Ondra Šimůnek z pražské Dukly. My jsme udělali "šílených" 20 technických chyb, což je tristní. Bohužel ani obrana v tomto zápase nezafungovala a tak jsme zaslouženi odešli poraženi. Střelecky se nejvíce prosazoval Pour / 7, Janásek / 5 / a dvojice Šmehlík, Verner / oba 4 /. Sestava:  Vodička V., Vávra M., Pour J., Janásek A., Šmehlík J., Verner J., Verner O., Hynek Š., Levý V., Kubal J., Slavík O., Kašpárek J., Šíma J., Fojtík M.. Trenéři: J.Verner, M. Smola.

1.liga ml. dorostu Most x Lovosi

17.09.2017 -  HK Baník Most X HK FCC Město Lovosice – 26:39 (16:21)   dne 17.9.2017 zavítal na Naši palubovku soupeř z nedalekých Lovosic a tím pádem se jednalo o severočeské derby. Vstup do zápasu byl pro tým HK jak z říše snů, kdy favorita zápasu jsme zaskočili svojí hrou a nasazením. V 8.minutě byl stav zápasu 5:2 pro domácí, ale favorit zápasu postupně ukrajoval náskok domácích a v 13. minutě bylo srovnán a světelná tabule ukazovala stav zápasu 7:7.  Domácí začali kupit technické chyby a neproměňovali své vyložené šance, čehož využil soupeř a odskočil na rozdíl 5 branek, který si udržel do konce prvního poločasu. Vstup do druhého poločasu byl katastrofální a tým z Lovosic si vytvořil dostatečný náskok, který byl v 7 minutě o 9 branek. Zkušený soupeř postupně dotáhl zápas do pohodového vítězství a nepřipustil domácím zdramatizovat zápas. Sestava: Kudrna; Chotěborský (3);Srp (1);Zrostlík;Nehéz (1); Trégr (3);Defler;Svítek (6);Šlechta;Kuliš (2);Stančák (4);Plachý (1);Ciesla (3)Macháček (2)