HK - Baník Most

Aktuality

Sportovní středisko

01.07.2020 - Oddíl házené HK Baník Most uspěl ve výběrovém řízení a získal statut Sportovní střediska (SpS). Exekutiva ČSH na svém jednání ze dne 4. června 2020 rozhodla na návrh Komise mládeže o účastnících projektu Sportovní středisko (SpS) na období od 1. 7. 2020 do 30. 6. 2023, že jedním z klubů bude také HK Baník Most. Projekt SpS se primárně vztahuje k podpoře sportovní přípravy talentovaných sportovců v mládežnických kategoriích ČSH (mini žáci, mladší žáci a starší žáci). SpS jsou podporovány a spravovány jednotlivými sportovními svazy a fungují s pomocí dotace Ministerstva mládeže a tělovýchovy.

Od září nová sezóna

06.03.2020 - Od září nová sezóna

Podkrušnohorka MINI 6+1 v Mostě

16.02.2020 - V prvním jarním turnaji Podkrušnohorské ligy se v neděli 16.2. 2020 v mostecké sportovní hale představili tradiční soupeři HK Baník Most, DHK Baník Most, HK Lovosice, Dukla Praha a HK Chomutov. Pořadatelem tohoto turnaje byl HK Baník Most. V prvním utkání jsme nastoupili proti Černým andělkám, v prvním poločase jsme sice prohráli 4:1. Druhý poločas jsme se zlepšili, i když jsme ho malinko vyhráli, tak jsme ho nedovedli do vítězného konce. Výsledek 5:7. V druhém utkání byl naším soupeřem tým HK Lovosice, ve kterém jsme tahali za slabší konec jak v obraně , tak v útočné hře. Výsledek 11:6. Ve třetím utkání byl naším soupeřem HK Chomutov, kdy jsme začali plnit pokyny trenérů a byli jsme lepší než soupeř, jak v obraně, tak v útoku. Výsledek 8:5. V posledním utkání jsme nastoupili proti Dukle Praha. V tomto zápase jsme drželi krok se soupeřem, ale bohužel jsme neproměnili svoje útočné šance, ale tak jsme v konečném důsledku prohráli zaslouženě 11:8. Vzhledem k tomu, že si poprvé „Podkrušnohorku“ zahráli i nováčci v týmu, tak hodnotíme toto celé vystoupení kladně a chlapce chválíme. Rodičům děkujeme za podporu v hledišti. Sestava: Jakub Licek, Tomáš Holý, Jindřich Červený, Lukáš Kubal, Michal Vozka, Pavel Stojmenov, Vratislav Mandák, Josef Koranda, Lukáš Huráb, René Kročil, Radek Jambor, Adam Beneš, Alex Konorev, Tugs-Ochir Trenéři: Kubal, Šlechta

2.kolo žákovské ligy Jičín

18.01.2020 -

Muži vs TJ Chemička Ústí nad Lab

24.11.2019 -   K 9. zápasu 2. ligy házené zajížděli baníkovci na půdu TJ Chemičky Ustí nad Labem. Domácí letos posílili o Martina Kováře a spolu s Vrběckým a Kabátem tvoří v týmu nebezpečnou trojici pro každého soupeře. Hosté se však na ně dobře připravili a v prvním poločase je úspěšně bránili. Dařilo se i střelecky. Poločas skončil 8:16. Vstup do druhého se zadařil a Most odskočil na 12 branek. Pak však přišla nepříjemná 10 – ti minutovka, v které se chytli jak Kovář, tak Vrběcký a domácí začali nebezpečně stahovat. V 50 minutě, ale Baník zlepšil obranu a konečně se začal prosazovat střelecky a tak vyhrál i další utkání a nadále zůstává na 1. místě 2 body před Duklou B.   Sestava: Pour 9, Hrošek, Zrostlík, Chlouba 2, Kašpárek 6, Beu Meriem Oussama, Malý 4, Schichor 1, Gebhart 3, Zemek, Nejdl 2, Kubal, Grobl, Vodička, Macháček 5, Kurial.

Turnaj O pohár města Mostu

24.11.2019 - Výsledky turnaje O pohár města Mostu Starší žáci: 1. místo Lovci Lovosice mládež 2. místo Házená Louny (TJ Lokomotiva Louny) 3. místo HK Baník Most 4. místo HC Tatran Stupava 5. místo Házená Děčín 6. místo TJ Sokol Bělá pod Bezdězem - Muži Mladší žáci: 1. místo Lovci Lovosice mládež 2. místo HÁZENÁ ROKYCANY MLADŠÍ ŽÁCI 3. místo Házená Louny (TJ Lokomotiva Louny) 4. místo HK Baník Most 5. místo DHK Baník Most - "Černí Andělé" - žákyně, dorky, ženy B 6. místo HC Tatran Stupava 7. místo Házená Děčín 8. místo Lovci Lovosice mládež

Kvalifikace žákovské ligy

23.11.2019 - Dne 23. 11. se naši st. žáci zúčastnili kvalifikace žákovské ligy v Sezimovo Ústí. Postupně jsme sehráli zápasy s týmy Šťáhlav, Sezimova Ústí a Hostivic. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 18 minut. V prvním zápasem jsme narazily na tým Šťáhlav. Hrála se vyrovnaná házená s mírným vedením našeho týmu. V bráně se dařilo D. Egyudovi a tým hrál velmi solidně v obraně. Díky tomu jsme šli do vedení v 1 poločase o 1 branku (6:5). Bohužel se ve druhé fázi rozchytal brankař soupeře a nám se přestalo dařit v obraně. Soupeř přidal a díky šňůře 3 branek mezi 32 - 35 minutou rozhodl o výhře 14:11. Ve druhém zápase jsme narazili na hostitelský tým ze Sezimova Ústí. Tým domácích se prezentoval úpornou házenou. Hráči Ústí bojovali a nám se příliš nedařilo v obranné činnosti. Konečná výhra o 1 branku v poločase (12:11) naznačovala, jak úporně soupeř hrál. Druhý poločas, ale z naší strany byl o něčem jiném. Zpřesnili jsme obranu, brankář si připsal několik zákroků a hráči zakončovali z rychlého útoku. Konečný výsledek 27:18 jasně naznačil jaké máme možnosti i nedostatky. Třetí zápas a tým Hostivic. Nám známý tým soupeře, který hraje s hráči o 1 rok mladšími se prezentoval velmi sympatickým výkonem. Ze začátku nás zaskočil a i díky několika neproměněnných 100% příležitostí, jsme dali soupeři možnost odskočit na začátku zápasu  o 3 branky (4:1). Kluci se srovnali a začali opět bránit a hrát naši hru. V 8. minutě bylo vyrovnáno a od té době jsme se přetahovali o vedení. Ke konci první části jsme v rozpětí 4 minut odskočili soupeři o 4 branky a šli do šaten spokojenější (7:11). V dalším průběhu zápasu jsme již nedovolili soupeři se přiblížit na více jak 4 branky a po zásluze zvítězili 22:15. Slova trenéra: Tým se prezentoval dobrým kolektivním výkonem, hráči makali a i za nepřiznivého stavu bojovali. Přesto ještě máme mezery v obranné činnosti, v přechodu vázne souhra spojek a mezery máme ve hře dvojic a trojic. Nejlepším hráčem byl asi T. Vrána díky vyrovnanosti svých výkonů ve všech 3 zápasech. Pochvalu, ale zaslouží všichni a i díky jejich výkonům jsme postoupily do Žákovské ligy. Všem klukům gratuluji... Úspěšný víkend jsme zakončili i díky klukům, kteří zůstali v Mostě a vybojovali ve velmi kombinované sestavě výhru na Bělou. Díky tomu celý tým mohl zakončit neděli velmi solidním 3. místem na našem třídenním turnaji. Trenér: J.Verner Sestava: D. Egyud, P. Fous, T. Vrána, M. Holý, K. Smrček, P. Zbuzek, M. Vaníček, T. Verner a J.Novák    

Další události

O pohár primátora města Most 201

22.11.2019 - O Pohár primátora města Most 2019 Uzávěrka do turnaje - 10.11.2019 Přihlášená družstva: Mladší žáci: Lokomotiva Louny, Savoj Děčín, HK Baník Most, HK FCC Město Lovosice 1 , HK FCC Město Lovosice 2, HC Tatran Stupava (SK), Házená Rokycany, TJ Sokol Bělá pod Bezdězem. Starší žáci: Lokomotiva Louny, Savoj Děčín, HK Baník Most, HK FCC Město Lovosice, HC Tatran Stupava (SK), TJ Sokol Bělá pod Bezdězem.

Muži vs Košutka

17.11.2019 -   I další zápas byl pro náš tým vítězný. Košutka sice přijela ve značně oslabené sestavě, ale úvod se jí povedl a ve 4 minutě dokonce vedla 1:3. Naši, ale během 5 minut stav otočili a pak už jen pracovali na navyšování náskoku. Ten byl ve druhém poločase dokonce 12 – ti brankový. Ke konci, už rozhodnutého boje, dostali příležitost úplně všichni a mohli ukázat co na hřišti umějí. Výborná byla hlavně obrana a tým se začal pomalu prosazovat i z trháků a druhé vlny, což je pro další zápasy pro trenéra velice pozitivní jev.   Sestava: Pour 4, Trégr, Kašpárek 2, Janásek 4, Beu Meriem Oussama, Malý 4, Schichor, Gebhart 4, Zemek, Nejdl 4, Kubal 1, Grobl 2, Vodička, Macháček 1, Kurial, Chlouba 3.

Podkrušnohorka 6+1

16.11.2019 - Další turnaj PL ligy se hrál V Mostě a pořádal ho tým DHK. Naši hráči se pomalu lepší a již se přidali i nový hráči, kteří udělali od poslední turnaje velký pokrok. Hru s nejlepšími týmy pomalu srovnáváme, ale ještě nás hodně omezuje fyzička a pohyb na hřišti. V trénincích musíme víc makat, kluci musí i doma zapracovat na pohybu a životosprávě. Kluky (i dvě holky z DHK) musím pochválit, snaží se a to je důležité.

Podkrušnohorka 6+1

10.11.2019 - Podkrušnohorka 6+1 - 10.11.2019 v Mostě Turnaj pořádaný naším klubem se vydařil a výsledky našeho mužstva se dají hodnotit pozitivně. Opět tým nastoupil složen ze začátečníků, kluků co začínají s 6+1, stabilních hráčů 6+1 a vše doplnili 3 holky z DHK. Tento počet hráčů byl ideálním, protože jsme mohli sestavit dvě šestky, které si zápas rozdělili rovnoměrně a všichni měli stejný počet minut na hřišti. První zápas nám jako vždy nevyšel. Hráči se opět museli přesvědčit, že pravdu má trenér a nejde si na hřišti dělat věci po svém. Druhý zápas byl už lepší, i když výsledek tomu neodpovídal, ale hráči Dukly jsou na tom pohybově někde jinde a osobní obrana po celém hřišti nám dělala dost problémy. V tom máme velké mezery, ale musíme být trošičku trpělivý a i k tomu se postupně dopracujeme. Další dva zápasy už byly z naší strany perfektní, hlavně zápas s Louny byl zvládnut na jedničku. Před posledním zápasem s Lovosicemi jsem hráče upozorňoval, že jejich lítání mezi zápasy a nekoncentrovanost před zápasem může ovlivnit poslední utkání. Bohužel došlo na moje slova a předvedená hra odpovídala přesně tomu co jsem předvídal. Největší zklamání, je ale pro mě zjištění, že klíčový hráči v našem týmu nejsou ochotni bojovat, když se jim nedaří a po prvních nezdarech vše vzdávají. To je další věc, na kterou se musíme v trénincích soustředit, protože tohle je hrozně důležité nejenom v házené, ale i v životě. Děkuji rodičům za podporu a Šimonovi Chtěborskému (ml.žáci) za zvládnutí tabule a zápisu.

Muži vs Lovosice B

02.11.2019 - K sedmému zápasu nastoupili naši házenkáři Baníku proti Lovosicím B. Od první minuty to byla rychlá kombinační házená jak od hostů, tak i od Mostu. Domácím dobře fungovala obrana, za kterou spolehlivě chytal Vláda Kurial. V útoku se nám také dařilo a tak jsme do šaten po 30 minutách odcházeli se 6-ti brankovým náskokem.   Druhý poločas probíhal ve stejném duchu – dobrá obrana, ale už tolik nefungovalo zakončování. V 55 minutě domácí vedli již o 10 branek. S naším pokaženým závěrem hosté snížili, ale to nic neměnilo na faktu, že body zůstaly k obrovské radosti našich borců doma.   Sestava: Balín, Zemek, Kurial, Vodička, Pour 10, Hrošek 6, Kašpárek 1, Janásek 1, Beu Meriem, Malý 2, Schichor, Gebhart 4, Nejdl, Kubal 2, Gröbl 3, Macháček 1,

Muži vs Jablonec

27.10.2019 -  K dalšímu zápasu zajížděli naši házenkáři do Jablonce, aby předehráli 6 kolo 2.ligy . Značně oslabené družstvo opět nezklamalo a hlavně výbornou obranou si došlo pro další vítězství. V prvním poločase sice naši  odskočili na rozdíl 4 branek, ale domácí do poločasu stáhli na rozdíl 2 . Ve druhém poločase už pak šlapala výborně obrana a soupeř skóroval pouze 4x a zápas dokončoval s vypětím všech sil značně unaven. Spoustu šancí však hosté neproměnili a tak konečný stav byl velmi chudý na branky.   Sestava:  Balín, Pour 7, Chlouba, Kašpárek 3, Trégr, Schichor, Gebhart 4, Kubal, Gröbl 4, Macháček 3, Beu Meriem, Vodička, Kurial

Muži vs Louny

20.10.2019 - Páté utkání 2.ligy sehráli házenkáři Mostu na půdě rivala z Loun. Domácí od první minuty dobře bránili a v útoku chytře kombinovali. Profitoval hlavně jejich nejlepší hráč Jahn. S tím si Most nemohl poradit. Přesto bylo skore téměř celý první poločas vyrovnané.  V druhém dějství se zlepšila u hostů obrana a domácím docházely síly. Závěr pak už patřil jen hostům kteří nakonec porazili v derby Louny 26:19. Sestava: Pour 8, Hrošek, Kašpárek 5, Janásek 4, Oussama, Malý 3, Schichor, Gebhart 2, Nejdl, Kubal 2, Grobl, Macháček 2, Kurial, Zemek, Vodička, Balín

Český pohár

16.10.2019 - Vážení přátelé a fanoušci házené, do Mostu v rámci Českého poháru přijede 16.10.2019  v 18:30 úřadující mistr ČR M.A.T. Plzeň.  Přijďte se podívat a podpořit naše domácí házenkáře v boji o postup do dalšího kola poháru. Na cestě jim stojí ten nejtěžší soupeř a to úřadující mistr ČR.  Domácí házenkáři momentálně vedou tabulku 2.ligy a také Plzeň je na první příčce extraligy, bude to velmi zajímavý zápas. Srdečně Vás zvou házenkáři HK Baník Most

Muži vs Libčice

13.10.2019 -   I ve čtvrtém zápase 2. ligy házené byli mostečtí házenkáři úspěšní. Tentokráte porazili zatím vedoucí celek z Libčic.   Po vyrovnaném začátku se kolem 10 minuty projevila zkušenost hostů a z nerozhodného stavu 6:6 řadou 4 branek směřovali svůj celek k dalšímu vítězství. Domácí se však nevzdali a výbornou obranou, rychlými útoky ještě do poločasu skore otočili.   V druhém dějství Most ještě víc přitlačil na důrazné soupeřovy střelecké spojky a tím se prakticky eliminoval jejich útočnou sílu. Ke konci zápasu několika trháky deklasovali soupeře o 9 golů.   Sestavy a střelci: Balín, Pour 2, Hrošek 4, Malý 1, Kašpárek 3, Janásek 7, Macháček 6, Schichor, Gebhart 1, Zemek, Kubal 2, Grobl 3, Vodička, Kurial.

2. liga mladšího dorostu

06.10.2019 - Domácí bitva s Jičínem Dne 6. 10. 2019 k nám do haly zavítal celek Jičína B. Od zápasu jsme očekávali vyrovnanou bitvu a také se tak stalo. V prvním poločase se hrálo gól na gól, takže si žádný z týmů nevytvořil vyšší brankový náskok. V prvním poločase bylo na obou stranách velké množství technických chyb a kvalitní výkony brankářů. Z tohoto důvodu se odcházelo v poločase do šaten za remízového stavu 12:12. V druhé půli nás i nadále trápila vysunutá obrana, zápas byl vyrovnaný až do 52 minuty, kdy se nám podařilo vytvořit tříbrankový náskok a i díky méně technickým chybám se nám podařilo vytvořený náskok udržet až do konce 27:24. Střelecky nás táhl Jaroslav Ouředník, který nastřílel 14 branek a za obranou byl opět skvělý brankář Jakub Lavička, jehož úspěšnost zákroků dosahovala hranice téměř 50% . Mile překvapil hráč starších žáků Tomáš Vrána, který v klíčových fázích utkání zachoval chladnou hlavu v zakončení a v druhém poločase měl střelbu z prostoru pivota 4/4. Poděkování patří všem hráčům za odvedený výkon a především divákům za jejich podporu. Sestava a branky: Horský Lukáš (2), Fous Petr (2), Hanzlíček Jan (1), Urban David, Ouředník Jaroslav (14), Holý Miroslav (1), Lavička Jakub (brankář), Hart Martin, Holý Martin, Čekal Micha

podzimní turnam mini 4+1

05.10.2019 - Dne 5.10.2019 v 9.00 hod se konal již druhý podzimní turnaj MINI 4+1 v naší sportovní hale v Mostě. Pořádajícím celkem byl tým dámského házenkářského klubu Baník Most (družstvo černých andělek). Naši kluci sehráli vyrovnané zápasy a v každém zápase ukázali některé z házenkářských dovedností, které se naučili v tréninku. Našimi soupeři byli: DHK Baník Most, TJ Lokomotiva Louny, HK Lovosice, Slavoj Děčín. Klukům děkuji za účast a hlavně bojovnost, dík patří také rodičům za jejich podporu v hledišti. Sestava - hráči: Radek Jambor, Josef Koranda, Lukáš Huráb, Jindřich Červený, Tomáš Holý, René Kročil, Lukáš Kubal,  Achbolt Tugs-Ochir (Áčko) Trenér – Šlechta  

Muži vs Dukla Praha B

28.09.2019 - HK Baník Most - Dukla Praha B muži  19:18  (10:11) Naši hráči nastoupili ke svému druhému zápasu 2. ligy na hřišti Dukly Praha B. Byl to souboj hlavně obran. V osmé minutě vedli 1:4, ale náskok během několika minut ztratili. Tak to probíhalo víceméně celý zápas. Na gól se nadřeli, ale pak po technických chybách inkasovali. Rychlé útoky byla totiž silná stránka domácích. Nakonec v závěru zápasu rozhodl větší klid našich při zakončování a výborný výkon brankáře Kuriala.