Aktuality

Turnaj přípravky 4+1 v Bílině

15.09.2018 - Dne 15.9 jsme odehráli první turnaj přípravky 4+1 v Bílině. Jedná se o venkovní turnaj a počasí nám moc přálo. Musím pochválit rodiče, za pomoc s dopravou i podporu našich nejmenších. Další pochvala patří nováčkům, první turnaj a parádní výkon. V pochvalách budu pokračovat, zaslouží si ho holky za organizaci a velmi levné i chutné občerstvení. Na turnaj nedorazily týmy z Lovosic, tak si kluci pěkně zahráli, domů jsme odjížděli spokojení a unavení. Kubal Josef

Turnaj MINI 4+1 v Děčíně

15.09.2018 - V sobotu dne 15.9.2018 v 7.30 hod jsme jeli na svůj první podzimní turnaj MINI 4+1 do města Děčín, kde má svoji základnu družstvo TJ Slavoj Děčín. První zápas jsme odehráli s týmem HSK Tygři Ústí nad Labem. Většina kluků bylo první zápas zaskočeno z osobní obrany soupeře, kdy jsme nevěděli, jak hrát, pouze na některé výjimky. V druhém utkání jsme se postavili proti týmu Lokomotiva Louny a začali jsme předvádět lepší výkony v obraně a také v útočné fázi. S třetím soupeřem celkem Lovosic I již kluci předváděli výkony jako v předchozím zápase. V posledním utkání jsme nastoupili proti našim rivalkám (černým andělkám) z DHK Baník Most I. Toto utkání bylo vyrovnané a bojovné. Děkuji všem klukům za účast a za předvedený týmový výkon. Trenér – Šlechta

Házenkářský festival st.žáci

07.09.2018 - Ve dnech 7 -9.9.2018 se stářší žáci klubu HK Baník Most zúčastnili kvalitně obsazeného házenkářského festivalu v Lovosicích. V základní skupině jsme se utkali s celky HBC Jičín, Liberec Handball a Dukla Praha 2. V první zápase nás provázela velká nervozita hráčů v útoku a tudíž z toho plynoucí ukvapená střelba či technické chyby v zápase nás džela kvalitní obrana a branář Jakub Lavička tudíž se jednalo o přijatelný výsledek 10:16 kdy soupeř byl po celé utkání lepším týmem. V druhém utkání jsme utkali s celkem Dukly Praha 2, který jsme s přehledem zvládli kdy nás zdobil především rychlý přechod do útoku a proto je také výsledek 21:7, nutno dodat, že tým soupeře byl složen z převážně mladších žáků a podal srdnatý a bojovný výkon. Ve třetí utkání jsme nastoupili k utkání s týmem Liberec Handball ve kterém se rozhodovalo kdo postoupí ze skupiny za suverením Jičínem. Utkání se neslo po clou dobu ve vyronaném duchu avšak vinnou hluché pětiminutovky kdy jsme nedali ani jednu branku kdežto soupeř vstřelil 3 branky rozhodl o osudu celého utkání kdy jsme s celkem Liberce prohráli 15:11 což nás odsoudilo k utkáním v pavouku o 9 – 16.místo.   V této fázi turnaje jsme nastoupily k utknáí s týmem Slavoj Trebišov ze Slovenska, utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou a díky výborné spolupráci obrany a brankáře a rychlém přechodu 1. a 2. vlnou jsme dokázali soupeře porazit 19:11. V dalším utkání jsme nastoupili proti týmu Házená Mělník. Toto utkání bylo vyrovnaným bojem se vším všudy, kdy v zápase nás nutno podotknout držel brankář Lavička, který se v 2.poločase staral o deptání útoku soupeře a skončil v utkání s úspěšností 50% a v útoku Kryštof Smrček a Milan Kavura, kteří se neunavně prali s obrannou soupeře, v utkání nakonec slavil tým Mělníku 15:13 a nutno říci, že zaslouženě, jelikož přeci jen byli o fous lepší než naši hráči. K dalšímu zápasu o konečné 11. - 12.místo jsme nastoupily proti celku Úval. Celý zápas se nesl ve vyrovnaném duchu a především naše herní nedisplinovanost a velké množství vyloučení nás stáli tento zápas, který jsme nakonec prohráli v poměru 16:14.   Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům i rodičům, kteří nás přijeli na turnaj podpořit. Individuální ocenění ziskal brankář Jakub Lavička jako nejlepší brankář turnaje, nutno říci, že toto ocenění získal zaslouženě a po celou dobu turnaje byl skutečnou oporou.

Házenkářský festival Lovosice

07.09.2018 - Ve dnech 7 – 9. 9. 2018 se zúčastnili mladší žáci HK Baníku Most 3-denního turnaje v Lovosicích. Turnaj byl kvalitně obsazen a účastnilo se jej 24 týmů, rozdělených do 6 skupin po 4 týmech. Hrálo se 2x 12,5 minuty.  Los nám přiřadil silného soupeře v podobě Talentu Plzeň, dále německý tým HC Elbflorenz a Hostivic. Nutno podotknout, že většina soupeřů byla fyzicky vyspělejší, přesto jsem velmi ocenil u kluků bojovnost ve většině zápasů i nasazení. Hráči krom nešťastného zápasu s Lovosicemi (nevhodné nalosování čtvrtfinálových zápasů, kdy domácí tým mohl využít únavy hráčů Mostu) makali a nenechali soupeřům nic zadarmo. Turnaj jsme pojali především jako fyzickou přípravu se zaměřením na obrannou činnost a na přípravu na podzimní část soutěže mladších žáků a rozdělili jsme družstvo na dva týmy (HK Baník Most 1 a 2). Starší hráči hráli v družstvu 1 (na začátku turnaje se nám zranil brankař Urban a tak jsme odehráli zbytek v 7 lidech) a mladší (v počtu 8 lidí) hráli ve družstvu číslo 2. Škodou je, že před odjezdem na turnaj nám onemocněli dva hráči ročníku 2007 a jeden 2008, které jsme si chtěli vyzkoušet na turnaji. HK Baník Most 1 (ročník 2006) Sestava a branky: D. Urban, P. Šplechta, J. Novák 24, T. Verner 16, F. Linhart 12, A. Křivan 11, L. Soukup 9, V. Kubr 1. V prvním zápase jsme narazili na tým Talentu Plzeň. Hrála se od počátku svižná házená, kluci se přetahovali se soupeřem o vedení, když většinu zápasu jsme vedli o jednu branku. Ke konci zápasu se k nám odvrátilo štěstí a přes jasný kontakt při střelbě ze 6 metrů na Jáchyma Nováka, tři vteřiny před koncem, jsme neproměnili a soupeř se mohl radovat z ubráněné remízy 9:9. Soupeř byl herně velmi vyspělý a nám se jej  podařilo zaskočit kvalitní obrannou činností a bojovností. Ve druhém zápase jsme hráli s týmem HC Elbflorenz a začátek zápasu byl vyrovnaný až dokonce první půle (5:4). Moc se nám nedařilo v útoku a i díky neproměňování jsme dovolili soupeři hrát vyrovnaně. Ve druhé půli, ale mostečtí házenkáři přidali a rychlou a pestrou hrou přehráli německý tým 11:5 (druhý poločas 6:1). Ve třetím zápase základní skupiny jsme narazili na tým Hostivic. Jedná se o mladý tým vedený zkušenými trenéry. Přesto již po prvním poločase bylo zřejmé, že kluci soupeře přehrají (11:5).  V dalším průběhu jsme soupeři vůbec nedali šanci a výhra 24:7 byla jasná. Horší skóre nám nakonec přisoudilo až druhou pozici ve skupině, což znamenalo účast v předkole před čtvrtfinálovými souboji v turnaji (6 vítězů plus dva týmy z druhého místa). Zde jsme narazili na slovenský tým Tatranu Stupavy. Od začátku se hrála vyrovnaná a tvrdá házená, ve které měl díky fyzickým proporcím navrch soupeř. Kluci vše doháněli bojovností a tak se od úvodního hvizdu bojovalo. Soupeři se přetlačovali o jednobrankové vedení. Vše vrcholilo dvě minuty ke konci, kdy soupeř snížil na 9:8 a Mostu byl faulován hráč T. Verner, který opustil kulhající hřiště. Kluci pak minutu hráli v pěti lidech. Hráč Mostu se vrátil na posledních 30 vteřin přes bolest a pomohl klukům dotáhnout zápas do vítězného konce. Hru Mostu ocenil i soupeřův trenér, což bylo pro nás velkým zadostiučiněním. Kluci měli přes únavu obrovskou radost, že postoupili mezi nejlepších 8 družstev turnaje (po výhře 9:8). Velkým rozčarováním po závěrečném hvizdu byla ale informace, že musíme bez odpočinku okamžitě nastoupit do dalšího zápasu v prvním čtvrtfinále proti domácímu týmu Lovosic. Musím říci, že kluci po 25 minutách výborného zápasu se Stupavou pak probrečeli skoro celou první polovinu zápasu ve čtvrtfinále. Vůbec nemohli pochopit, proč nebyly zařazeny ostatní čtvrtfinále, ve kterých oba soupeři byli odpočatí a nehráli nebo jiné zápasy o nižší příčky turnaje. Zápas ve čtvrtfinále se tak těžko hodnotí. Kluci od začátku pletly nohama a byly v obrovském psychickém útlumu. Nemohl jsem je vůbec motivovat, jelikož neměli ani fyzické síly. Soupeř nás převyšoval ve všech dovednostech a velký počet branek (přibližně 8) dal z rychlého přechodu do útoku. Lze předpokládat, že by nás porazil i tak, přesto si dovolím tvrdit, že výsledek by rozhodně nebyl takový, jaký byl na konci zápasu 4:14. Soupeřův brankař velmi dobře zachytal. Prohra nás odsoudila k souboji o 5 – 8. místo na turnaji, což bylo splnění předturnajového cíle. V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Dukly Praha 2 a hrála se vyrovnaná hra s mírnou převahou soupeře. Bohužel zde jsme doplatili na úzký kádr, několik individuálních chyb v obraně a soupeř trpělivou hrou dokráčel k vítězství (10:14). Přesto výsledek zápasu nebyl zklamáním a ukázal, že jsme na dobré cestě.   V posledním zápase jsme narazili na tým Kolína. Opět fyzicky vyspělejší soupeř nás trápil a přes dobrou obranu jsme odcházeli i díky neproměňování tutových příležitostí na přestávku s mankem dvou branek (1:3?). Druhý poločas se nám, ale podařilo zápas otočit a dvě minuty před koncem jsme vedli o dvě branky (6:4). Díky neproměnění dvou tutovek soupeř snížil a zároveň s hvizdem po nařízeném sedmimetrovém hodu i vyrovnal na 6:6. Soupeřův brankař pak vychytal dva naše střelce (Novák, Křivan - 2x tyč) a díky úspěšným exekutorům ze strany Kolína, tak mohl oslavit po sedmičkovém rozstřelu 7. místo na turnaji. Zde musím vyzdvihnout hlavně výkon soupeřova brankaře, jelikož naši hráči neproměnili minimálně 10 – 12 proskoků ze 6 metrů (Nastřelena asi 7x tyč). Tým celkem v turnaji třikrát vyhrál, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál s celkovým skóre 73:63. Celkově lze turnaj hodnotit velmi pozitivně. Hráči celkem dobře plnili pokyny, obranná činnost až na dva zápasy s Lovosicemi a Duklou byla solidní a i přechod do útoku byl celkem zvládnutý. Dobrý výkon podali všichni hráči i brankař. HK Baník Most 2 (ročníky 2007/2008) Sestava a branky: O. Štěpán, A. Čutek 23. J. Bíža 11, D. Zvolánek 7, V. Zika 3, J. Licek 2, V. Mandák 1 a O. Chavík. Druhé družstvo bylo složeno s hráčů ročníku 2007 a mladších. Turnaj kluci započali zápasem s týmem Úval. Díky bojovnosti a větší touze po výhře kluci vyhráli 10:8. Nutno podotknout, že velmi dobře zachytal náš brankař, který byl rozdílovým hráčem. Ve druhém zápase skupiny kluci narazili na tým Dukly Praha 3 složený ročníkově jako Most 2. Hrála se vyrovnaná házená až do 22 minuty. Soupeř ke konci několikrát utekl o dvě branky, což se ukázalo jako rozhodující. Opět solidně kluci bránili a tak dokázali držet krok s tímto soupeřem. Třetí zápas nám postavil do cesty jasného favorita skupiny první tým Lovců z Lovosic. Od začátku nebylo pochyb o vítězi zápasu. Lovosičtí se lépe pohybovali a každou naši chybu trestali. Kluci v tomto zápase byli jednoznačně horším týmem a zaslouženě podlehli soupeři 2:20. V další části pavouku turnaje kluci narazili na tým Hostivic a zvítězili po solidním výkonu všech hráčů a nadprůměrném výkonu brankaře 14:5. Hráče jsme pochválili za bojovnost v zápase. Tým si tak zahrál si tak o umístění na 17 – 20 místě.  V prvním zápase kluci podlehli soupeři z Chodova 2:12. V tomto zápase byl soupeř nad jejich síly, hráči byli pomalejší, chyběl pohyb a přehled. V zápase o 19 – 20 místo jsme se pak utkali s týmem HC Elbflorenz z Německa. Ve velmi vyrovnaném zápase se štěstěna přelívala z jedné strany na druhou. Nakonec byl tím šťastnějším týmem tým Mostu. Výhra 9:8 pak klukům zajistila 19 místo ze 24 týmů. Tým celkem v turnaji třikrát vyhrál a třikrát odešel poražen s celkovým skóre 47:65. Turnaj byl pojat především jako fyzická příprava na sezónu a měl ukázat na zásadní nedostatky ve hře jednotlivých hráčů. Organizačně byl nadstandardní (stravování, program, haly, ceny) a soupeři měli svou kvalitu. Děkujeme tak pořadatelům za skvělý házenkářský zážitek.

Český pohár muži

01.09.2018 - 1.9.2018 se uskuteční zápas 1.kola Českého poháru v kategorii mužů Soupeřem HK Baník Most bude tým HK Slavia VŠ Plzeň. Začátek zápasu je v 12:45 hod ve SH v Mostě

Soustředění 2018

01.09.2018 - Poslední týden v srpnu jsme opět pořádali soustředění, tentokrát jsme navštívili Doksy a areál Poslům mlýn. Tento rok nevyjížděl celý klub, ale jen přípravka, mini a mladší žáci. Počasí nám přálo a tak v příjemných teplotách jsme mohli naplno trénovat. Kluci měli opravdu celý den co dělat a tak nebylo moc času si postesknout po domově. Náplň dne 3x trénink a večer masáže. Musím kluky moc pochválit, jak za trénování, ale hlavně za chování a samostatnost. Doufám že se všem soustředění líbilo a příští rok se opět v hojném počtu sejdeme. Trenéři HK

Letní příprava družstev HK

30.07.2018 - Letní příprava HK Baník Most dle družstev   Přípravka + minižáci (ročník 2008 a mladší) 25.8.2018 – 31.8.2018 – Soustředění v areálu Poslův mlýn v Doksech   Mladší žáci (ročník 2006-2007) od 6.8.2018 – Po až Pá 17:45 – 19:00 - Benedikt možnost zapojení hráčů 2008 po konzultaci s trenérem mladších žáků p. Vernerem tel: 731 004 373 Přípravný turnaj v Lovosicích 7.9.2018 – 8.9.2018   Starší žáci (ročník 2005 – 2004) společná příprava s mladším dorostem turnaj Ellbe-labe – Drážďany – 25.8.2018 Přípravný turnaj v Lovosicích 7.9.2018 – 8.9.2018   Mladší dorost (ročník 2002 – 2003) od 6.8.2018 – 1.trenink od 12:00 – 14:00 hod v SH v Mostě 27.8.2018 – 31.8.2018 – Soustředění v Mostě turnaj Ellbe-labe – Drážďany – 26.8.2018 Budou ještě doplněny termíny přípravných zápasů   Muži od 6.8.2018 – sportovní areál Benedikt 19:30 – 21:00 hod

Informace

Rozvrh tréninků v klubu

Muži 1999 | Starší dorost 2001 | Mladší dorost 2003 | Starší žáci 2005 | Mladší žáci 2007 | Minižáci 2009 | Přípravka 2011

Mladší žáci :

Úterý            15:00 hod  -   16:00 hod (+do 16:30 hod fyzická příprava)

Středa          15:00 hod  -   16:30 hod

Pátek            15:00 hod  -   16:00 hod

Starší žáci :

Pondělí         16:00 hod  -   17:00 hod

Středa          16:00 hod  -   17:15 hod

Mladší dorost:

Pondělí         19:00 hod  -   20:00 hod (Posilovna, společná povinná)

Úterý             20:00 hod -    21:30 hod

Středa           16:30 hod  -   18:30 hod

Čtvrtek          17:30 hod  -   18:30 hod (Posilovna - individuální, povinná)

Platby od rodičů

Starší dorost 2001 | Mladší dorost 2003 | Starší žáci 2005 | Mladší žáci 2007 | Minižáci 2009 | Přípravka 2011 | 2018

Roční členské příspěvky: 3000,-

Číslo bankovního účtu: 235528846/0300

Variabilní symbol: datum narození hráče

Zpráva pro příjemce: jméno hráče

Prosíme všechny rodiče, aby při platbě nezapomněli zadat variabilní symbol i zprávu pro příjemce. Tímto se předejde finančním nesrovnalostem. Členské příspěvky je možné platit měsíčně, pololetně i ročně.

Na tento bankovní účet můžete posílat i jiné platby (sponzorské příspěvky, soustředění, turnaje...). Tyto platby je potřeba upřesnit ve zprávě pro příjemce.

Děkujeme za spolupráci.

Další události

Poslední turnaj přípravky 4+1

02.06.2018 - Poslední turnaj našich nejmenších se konal na venkovním hřišti v Bílině. Bohužel pro nedostatek hráčů, jsme nedali dohromady celý tým a museli jsme se  spojit s týmem Strupčic, ale nakonec to byl moc hezký turnaj. Všichni si zahráli, počasí bylo parádní a speciální poděkování trenérovi J.Hanusovi, který mě po zbytek turnaje zastoupil. Jako pokaždé děkuji rodičům a hráčům, kteří si udělali čas na reprezentaci našeho klubu.

Venkovní turnaj 4+1 na Meziboří

26.05.2018 - Poprvé v sezóně jsme zavítali na venkovní turnaj do Meziboří. Počasí nám přálo (až moc), ve velkém vedru bylo fajn že kluků jelo dost, tak se všichni mohli v klidu prostřídat. Každý si zahrál stejný počet minut na hřišti a na lavičce jsem všechny kluky poctivě zaléval vodou.... Turnaj se docela povedl, herně to bylo dobré, co klukům nejde, to se snažíme odstranit. Za mě velmi pohodový turnaj, i rodiče se určitě měli na co koukat. Kluci i mezi zápasy dodržovali příkaz, "nelítat, zdržovat se ve stínu, ochladit se v koupelně , hodně pít". Za mě velká spokojenost. Děkuji všem rodičům, za hojnou účast a dopravu. Panu Landyšovi za krásné fotky a paní Landyšové za mezi zápasové proklepnutí dětí z češtiny.

Poslední Podkrušnohorka v Mostě

13.05.2018 - Dne 13.5.2018 v 9 hod. se konala Podkrušnohorská liga v Mostě, kdy pořádajícím celkem byl tým DHK Baník Most. První zápas jsme odehráli s černými andělkami, ve kterém jsme zaspali první poločas a druhý poločas jsme opět dotahovali. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti celku FCC město Lovosice, v prvním poločase špatně bránili a kazili přihrávky. Druhý poločas jsme se v těchto fázích zlepšili, ale pořád jsme tahali za slabší konec. Posledního turnaje se nezúčastnilo družstvo Loun, jelikož si neupravili změnu herního času, alespoň si zato všichni zahráli dvakrát každý s každým. Samotným závěrem, bych chtěl všechny kluky pochválit za zlepšení oproti první jarní Podkrušnohorce. Výsledky:                                                                  celkový výsledek 1. zápas  HK Baník Most - DHK Baník Most                10:16 2. zápas  HK Baník Most - FCC Město Lovosice           7:17 3. zápas  HK Baník Most – DHK Baník Most               12:15 4. zápas  HK Baník Most – FCC Město Lovosice        11:16 Trenér: Šlechta st. Hráči: Vojtěch Zika, Adam Čutek , Martin Landyš, René Šlechta, Jindřich Červený, Kryštof Hrzán, Patrik Šplechta, Adam Beneš, Frederik Tůma, Tomáš Holý, Ondřej Štěpán

Podkrušnohorka v Lovosicích dne

08.05.2018 - První zápas jsme odehráli v duchu tzv. mosteckého derby, kdy soupeřem bylo mužstvo DHK Baník Most. První poločas byl náš tým ještě v Mostě a holky tudíž nepocítili, že jsme na hřišti a prohráli jsme jej zaslouženě se skóre 8:3. O přestávce jsme si s chlapci řekli, co musíme zlepšit. Druhý poločas kluci plnili zadané úkoly svědomitě a také jsme jej vyhráli 9:7, ale již to nestačilo na náskok černých andělek z prvního poločasu. Druhým soupeřem byli házenkáři z královohradeckého kraje HBC Continental Jičín, kdy jsme opět pokazili první poločas. Druhý poločas jsme byli vyrovnaným týmem, ale na soupeře to nestačilo. Před třetím zápasem se nám zranil na schodech v hledišti jeden nadějný mostecký hráč a naši chlapci si sami zaběhali na venkovním hřišti. Třetím týmem byl domácí celek FCC město Lovosice, našim klukům došly fyzické síly, které nechali na venkovním hřišti a proto jsme tahali za slabší konec. Poslední zápas jsem odehráli s nejlepším týmem Podkrušnohorské ligy TJ Lokomotiva Louny, všechny kluky musím pochválit za bojovnost, kterou předvedli na hřišti a nevzdali to, i když pořád prohrávali. Závěrem chci všechny hráče pochválit za hojnou účast na lovosickém turnaji, bojovnost, i když se nedaří.  A také rodičům za pomoc s dopravou.

mini 4+1 v Mostě

05.05.2018 - Dnes jsme pořádali turnaj mini 4+1 v naší sportovní hale.  Musím se přiznat že přes hrozný začátek (první zápas), musím kluky pochválit. Ale po prvním zápase jsem kluky v šatně dost "seřval", ani tak za hru (i když i to je důsledek), ale spíš za chování.  Před začátkem turnaje jsme si řekli na co se soustředíme, začal zápas a jak kdybych to neřekl. Klukům něco vysvětluji a koukají jinam. Vše co jsme si v družstvu zakázali, vše stihli za půl hodinu najednou. Politá chodba (házení lahví), nadávky mezi sebou atd. Proto jsem kluky sprdnul..... Nechal jsem je pár minut vydejchat a následně v kanceláři, znovu v klidu vše probrali.  Najednou jsem měl jiný tým, všichni se snažili a dva ostatní zápasy? SUPER!!! Fandili si, hecovali se, paráda. Kluky jsem po turnaji pochválil, jen jsem si jim postěžoval, že až mě trefí, tak nemají trenéra.... Příště bych raději prošel turnajem v klidu. Vše je o chování i zaujetí pro hru, pokud budou poslouchat, dělat co jim řekneme, budou házenou umět a začne je o to víc bavit. I pro mě je náročné zorganizovat turnaj, ještě ho odtrénovat a to vše mezi třemi nočními směnami. Taky bych se rád pobavil hezkou házenou, snad k tomu kluky dovedeme.

Kutná Hora : HK Baník Most 28:24

29.04.2018 - Ráno v 10:30 dne 29. 4. 2018 odehráli mostečtí házenkáři smolné utkání.  Začátek zápasu nám utekl a to nakonec rozhodlo o vítězi tohoto souboje. Mostečtí v úvodu dělali chyby a soupeř je trestal. Nefungovala obrana a ani brankáři ze začátku neměli možnost se chytit. Probrali jsme se až za hrozivého stavu 0:9. Hru jsme vyrovnali a do 20. minuty jsme snížili na 7:11. Bohužel neproměňováním nám soupeř opět odskočil na poločasový výsledek 18:11. O poločase jsme si řekli, že nemáme co ztratit a tým začal konečně bojovat. Ve 48. minutě jsme stáhli na 22:24. Soupeři se pak střídali ve střílení branek až do 55. minuty, kdy za stavu 24:26 jsme nedali dvě tutovky a soupeř nám opět odskočil na rozdíl 4 branek a o výsledku bylo rozhodnuto. Konečný stav 28:24 pro domácí Kutnou Horu.   Zápas očima trenéra:   Nezvládli jsme úvod zápasu. Domácí díky tomu nabrali sebevědomí a my se jen těžko vraceli do zápasu. Zápas rozhodli tři důležité faktory – prvních deset minut a ztráta koncentrace, obrana a neproměňování šancí. Pochvalu zaslouží družstvo za bojovnost ve zbývající části zápasu. Mrzí určitě dvě neproměněné sedmičky a asi 4 trháky. Soupeři gratulujeme.   Sestava: Kurial V., Vávra M., Pour J. 9/1, Verner J. 6/4, Šmehlík J. 4, Kubal  J. 3, Grobl T. 2, Janásek A, Nejdl L., Slavík O. a Levý V.

Louny 6+1

29.04.2018 -   tento turnaj se mi hodnotí hodně těžce. Bohužel se projevila naše tréninková lenost a malá aktivita. Na tréninku je to samej Jícha, všechno umíme, nic trénovat nepotřebujeme a když klukům něco vysvětlujeme, tak nás ani neposlouchají. Dostali jsme od všech týmů, facku z dovedností a přístupu ke hře. Pro mě a rodiče to musela být hrozná podívaná, jen doufám že kluci si to uvědomili a změní přístup. Takhle daleko jsem ještě od ostatních týmů nikdy nebyl, snad v začátcích kdy jsme znovu restartovali náš klub. Skoro mi připadá že se s klukama na trénincích flákáme, bohužel opak je pravdou a vymejšlíme různé cvičení, abychom vše dohnali. O našich slabinách víme a snažíme se s trenéry je odstranit, bohužel to závisí nejvíc na Vašich dětech. Doufám že v úterý to bude lepší podívaná, než před týdnem v Lounech.

Vršovice vs. HK Baník Most

22.04.2018 - Dne 22.4.2018 odcestovali mostečtí házenkáři do Prahy na svůj třetí jarní zápas proti týmu Vršovice Praha B, který je rezervou prvoligového týmu. Most potřeboval nutně vyhrát, aby se udržel v boji o přímý postup do II. ligy házenkářů. Domácí házenkáři Vršovic dokázali v průběhu sezóny několikrát znepříjemnit výhru soupeři a na jaře se jim celkem dařilo, když jednou jasně zvítězili v Ledeči (19:38) a nepříjemně potrápili vedoucí tým  Chodova (25:24). Takže nás nečekal žádný jednoduchý zápas. Začátek tomu napovídal. Domácí se poprvé a naposledy ujali vedení 1:0, od té doby vedl Most o jednu dvě branky. Domácí bojovali a v 17té minutě dokázali srovnat na 7:7.  Ve dvacáté druhé minutě to bylo 9:8 pro Most. V té době přišel nápor hostů a Most dokázal odskočit na rozdíl 6 branek (8:14) a s domácími to nevypadalo dobře. Ti však zabojovali a  dvěma brankami korigovali výsledek na přijatelných 10:14.  Druhá půle začala vyrovnaně a Most si udržoval do 38 minuty 4 brankový odstup 17:13.  Domácí zabojovali, zlepšili obranu a ve 47 minutě stáhli vedení Mostu na 17:16. Hosté pak drželi až do 54. minuty (19:20) jedno až dvougólové vedení.  Naštěstí se během čtyř minut Mostu povedlo zlomit nápor domácích 19:24 a o vítězi již nebylo pochyb. Most si zaslouženě odvezl oba body za výsledek 24:20 a může žít svůj druholigový sen 3 kola před koncem soutěže.   Sestava a branky:   Kurial V., Šlechta R., Janásek A. 7, Šmehlík J. 6, Verner J. 5/1, Pour J. 4, Kubal J. a L.Nejdl po 1 brance, Gröbl T. a Slavík O.,   Trenéři: Smola M. a Chlouba P.   Pár slov k zápasu: Čekal nás další z existenčních zápasů na půdě nevyzpytatelných Vršovic. Zápas jsme zvládli díky týmové bojovnosti a dovezli jsme zaslouženě 2 body.  Dobré je, že střelecky tým táhne více hráčů a obrana celkem dobře pracuje s brankáři.  Tuto neděli zajíždíme do Kutné Hory, kde nás čeká jeden z vrcholů této sezóny. Kutná Hora posílila o hráče z vyšších soutěžích a díky podzimní výhře (27:22) v Mostě je určitě mírným favoritem. Uvidíme jak a zda házenkáři Most odpoví.

Turnaj mini 4+1 v Lounech

21.04.2018 - Na tento turnaj buhužel nemohl vyjet žádný z trenérů HK Baník Most a tak jsem požádal jednoho z rodičů pana Černého. Touto cestou mu moc děkuji a zasílám jeho hodnocení turnaje. Kluci se snažili plnit úkoly. V tomto turnaji se jim to dařilo až proti poslednímu soupeři DHK Most, kde se neskutečně snažili a běhali a plnili obranné úkoly co jsem si řekli. Předchozí 3 zápasy byly v obraně slabší. Kluci spíš útočili a nechtělo se jim vracet. Celkově hodnotím turnaj za vcelku povedený, nový hráči se snažili a kluci z 6+1 byly dost vidět. Opět děkuji rodičům za podporu a pomoc s dopravou.

Turnaj přípravky 4+1 v Lounech

15.04.2018 - Hodnocení turnaje přípravky v Lounech. Stavěli jsme dva týmy, mladší a starší. Nejmenší kluci hráli pod vedením p.Černého, měli se hlavně soustředit na bránění, vracení z útoku a obsazování hráčů v osobní obraně. Zápas od zápasu se zlepšovali i v útoku se kluci prosazovali. Byl jsem moc spokojený i kázeň byla v pohodě. Starší kluci odehráli taky dobrý turnaj, opět zápas od zápasu se hra zlepšovala a konečně začali chápat osobní obranu. V útoku jsme se také prosazovali, celkem hra vypadala dost slušně. Zlepšovat se ovšem musíme, s každým hráčem jsem osobně probral, s čím má ve hře problém a tak doufám že na trénincích na tom zapracují. Začínáme být pomalu samostatní, kluci se snaží dodržovat pravidla, potom nám vše jde jednodušeji. Hráči: Kupka, Černý, Bořík, Fafek, Kubal, Tůma, Chotěborský, Červený, Kopp, Kopp, Glaser, Johan, Beneš Trenéři: Kubal, Černý

Most bojuje dál o 2. ligu

15.04.2018 - V neděli v 10:00 hod dne 15.4.2018 přivítal HK Baník Most hostující tým z Mělníka.  první poločas jsme trochu prospali a i díky špatné střelbě jsme dovolili soupeři hrát celý poločas vyrovnaně. Stav po 30. minutách (9:9). Ve druhém poločase jsme po rázné domluvě v šatně a změně v přechodu do rychlého útoku začali soupeři diktovat tempo. Během 5ti minut jsme odskočili na 15:9 a soupeř se již z tohoto úderu nevzpamatoval. Soupeři jsme dovolili první branku až za stavu 20:9 v 17. minutě druhé půle. V dalším průběhu jsme již jen kontrolovali zápas a v poklidném tempu si došli pro druhou jarní výhru za výsledek 25:17. Hráči zaslouží pochvalu za druhou plovinu zápasu, první se nám bohužel moc nepodařila. Dobře zachytal Kurial, v útoku zahráli Pour, vraný a J. Kubal a v obraně především T. Grobl. Sestava: Kurial, Šlechta, Pour, Janásek, Kubal, Verner, Grobl, Vraný, Zimmermann P., Šmehlík, Nejdl, Slavík a Levý.

Turnaj minižáků v Ústí n/L

09.04.2018 - Dne 8.4.2018 v 8.00 hod jsme jeli na svůj první jarní turnaj MINI 4+1 do Ústí nad Labem. První zápas jsme odehráli s týmem DHK Most. Kluci první poločas byli zaskočeni hrou děvčat a tudíž s nimi hráli jen vyrovnanou házenou. Druhý poločas začali hrát mužskou házenou (dle rad trenéra) a tudíž se začali zlepšovat. V druhém zápase jsme se postavili proti týmu Lokomotiva Louny, kdy jsme po celou dobu hry byli velmi vyrovnaným soupeřem. Třetím soupeřem byl celek Lovosic a kluci předváděli opět dobrý výkon, kdy přehrávali soupeře. V posledním utkání jsme nastoupili proti domácímu celku Tygři Ústí nad Labem a bylo vidět, že se naši minižáci zlepšují od prvního zápasu ve všech herních projevech. V závěrečném shrnutí, chci poděkovat za účast našich miniházenkářů a za odvedené výkony celého týmu. Sestava - hráči: Čutek Adam, Hrzán Kryštof, Johan Pavel, Mandák Vratislav, Licek Jakub, Šlechta René. Trenér – Šlechta st.