HK - Baník Most

Aktuality

4+1 na turnaji v Lounech

17.03.2019 - Dnes jsme zajížděli na turnaj mini do Loun. Přesto, že kluci měli prázdniny, sešli se v hojném počtu a využili tak možnost si zahrát. V sestavě bylo pár hráčů, kteří ještě nemají zápasovou praxi a jeden z přípravky, sestavu jsem doplnil hráčem z kádru PL ligy. Kluci v prvním poločase prvního utkání se spíš hledali, ale potom už odváděli celkem slušné výkony. Zaměřili jsme se na obranu, se kterou mají kluci neustále problémy, ale to jim bude ještě dlouho trvat než pochopí, že bránit je důležitější než střílet branky. V útoku jsem kluky vybízel k větší odvaze v zakončení. Měli jsme ve hře celkem pěkné momenty a každý z kluků si pěkně zahrál. Rodičům děkuji za podporu a pomoc s dopravou.

Muži vs Liberec

16.03.2019 - V sobotu 16.3.2019 odehráli hráči Baníku další venkovní zápas. Tentokrát zajížděli do Liberce. V podzimním domácím utkání jsme Liberec celkem hladce porazili, a proto jsme odjížděli s myšlenkou i v tomto utkání zvítězit. Byli jsme v té nejsilnější možné sestavě i s Filipem Motejlem (hostování ze Sokola Vršovice 1. ligy ). Toto se projevilo hned od úvodního hvizdu. Baníkovci vlétli do utkání a během chvilky se ujali vedení 2:0, které prakticky vydrželo po celý zápas. Za zmínku snad stojí jen chvilkový výpadek mezi 15. až 20. minutou, kdy dokázali domácí hráči stahovat 6ti gólové manko. Povedlo se jim to až na jednogólový rozdíl (12:13). V tu chvíli si vzal trenér Miler oddechový čas, aby uklidnil kluky, kteří poté dotáhli první poločas do krásného konce 12:16. O poločase trenér klukům řekl, že hra z jejich strany není špatná, ale musí se vyhnout zbytečným chybám a ještě zvýšit agresivitu v obraně. Kluci si byli vědomi dobře rozehraného zápasu. Chtěli ve druhém poločase soupeře zaskočit ještě větší agresivitou v obraně a rychlejší hrou dopředu, což se Baníkovcům dokonale povedlo a na hřišti bylo pomyslně vidět už jen „jedno mužstvo“. Hráči Baníku navyšovali skóre v náš prospěch až na konečných 22:36. Tím si připsali další body do druholigové tabulky. Za zmínku stojí i to, že k této výhře přispěl velkou měrou nestárnoucí předseda klubu Kuba Verner svými 8mi zákroky z toho bylo 5 v jeho prospěch!   V dalším utkání se hráči Baníku představí doma v pátek 22.3.2019 od 20:00 hod. proti týmu ze Štáhlav.

První prolínací turnaj - starší

10.03.2019 - První prolínací turnaj jara v Lovosicích - starší žáci Dne 10.3.2019 zajížděli naši starší žáci k prolínacímu turnaji do Lovosic. Na tomto turnaji jsme se utkali s týmem Lovosic I, Lovosic II, Liberce a s Jičínem. V prvním utkání jsme se utkali s domácím týmem Lovosic I. Za výkon v tomto utkání musím kluky pochválit. Podařilo se nám remizovat s velmi dobrým soupeřem, který má ve svých řádách mnoho kvalitních hráčů. Utkání skončilo dle mého názoru zaslouženou remízou 28:28 i díky nařízenému 7 metrovému hodu v posledních vteřínách za faul na hráče Kavuru. Důvodem bylo uplatnění házenkářského pravidla 8.5 a 8.10 o prograsivním trestání hráčů v posledních 30 vteřinách. A proč jsme si zasloužili bod? Kluci dokázali výborně zvládnout psychicky náročné utkání, do kterého měli velice dobrý vstup a vypracovali si dvoubrankový náskok. O ten jsme v průběhu desáte minuty druhého poločasu přišli díky neproměňování šancí a špatnému návratu do obrany. Lovci odskočili na rozdíl tří branek a zdálo se, že je po zápase. Díky zlepšené obraně a kvalitnímu výkonu brankáře Lavičky jsme se však dokázali do zápasu vrátit a uhrát cennou remízu s těžkým soupeřem. V druhém zápase jsme nastoupili proti druhému týmu z Lovosic. V utkání jsme od začátku diktovali tempo hry a i díky tomu jsme v poločase vedli o 4 branky. Bohužel nezvladnutý závěr utkání nás nakonec stál lepší výsledek. Zvítězili jsme hubeným rozdílem jedné branky 24:23. Ke třetímu utkání jsme nastupili proti týmu Liberce, který přijel bez několika klíčových hráčů. Jak se ukázalo v průběhu zápasu, tak to byl hlavní factor, který nám pomohl dotáhnout tento zápas k zasloužené výhře. Chtěl bych pochválit obranou činnost družstva podpořenou kvalitní střelbou hráčů. Vítězství 24:20 bylo zasloužené. V posledním zápase jsme nastoupili proti týmu HBC Jičín. V tomto utkání nás stálo lepší výsledek především úvod zápasu, který jsme doslova prospali. Jen výborný výkon bránkáře Lavičky nás dokázal udržet ve hře o dobrý výsledek. Přesto jsme v poločase prohrávali rozdílem 5ti branek. I přes zlepšený výkon v druhém poločase jsme nakonec padli 22:20, když jsme nedokázali využít šance za stavu 20:20 a soupeř nám opět odskočil. Chtěl bych moc poděkovat rodičům za pomoc s dopravou. Pochválil bych všechny hráče. Turnaj opět ukázal, že naše výkony jsou jako na houpačce, kdy jsme schopni podávat velmi kvalitní výkony a během několika minut hrát uplně strašně. To je hlavní faktor na kterém musíme zapracovat. Celkově však hodnotím turnaj velice kladně.

Muži vs Libčice

09.03.2019 - V sobotu 9.3.2019 hráči Baníku přivítali na své palubovce hráče Libčic. Opět to byl soupeř z první trojky ( v tabulce ), a proto se čekalo vyrovnané utkání. Prvním poločase to byla rychlá a agresivní házená , která vyústila v přímou červenou pro hostujícího hráče. V tu chvíli si Baníkovci vytvořili dvou brankový náskok , který v poslední vteřině ještě vylepšili na poločasových 12:9. S tímto výborným výsledkem jsme chtěli pracovat i ve druhé polovině zápasu. Bohužel jsme úvod druhé půlky nezachytili a zkušený soupeř toho dokázal využít ke srovnání skore ( 13:13). Poté opět hráči Baníku zabrali a vytvořili si opět dvou brankový náskok. Soupeř zjevně zaskočen průběhem utkáním i stavu přidal na agresivitě ( až na samé hranici fair play ) a dokázal stav skore přetlačit na svou stranu. V tu chvíli i náš team hrál už bez vyloučeného hráče ( přímá červená ). Utkání slibovalo dramatickou koncovku , která opravdu byla a za stavu 21:21 hráči Libčic dokázali skorovat na 21:22 v jejich prospěch a to v čase 59:54. Hráči Baníku chtěli rychlým rozehráním na střed se ještě pokusit o vyrovnání , ale bohužel soupeř se provinil proti pravidlům a to zabráněním přebráním míče ve středovém kruhu. Po následné vzájemné strkanici byl vyloučen hráč jak na naší tak i na soupeřově straně. V tu chvíli si všichni mysleli , že rozhodčí nařídí sedmimetrový hod , ale k údivu všech se rozehrávalo ve středovém kruhu v čase ( 59:56) už se nepodařilo klukům vyrovnat. A konečný výsledek zápasu byl 21:22. Po dohodě se zástupci HK Baníku Most byl dán protest na rozhodnutí rozhodčích ( podle nás nesprávné rozhodnutí), že v čase 59:56 měla být nařízena sedmička nikoli rozehrání ve středovém kruhu. O dalších krocích a výsledku rozhodnutí budeme informovat na stánkách Baniku.

4+1 Louny

03.03.2019 - V neděli jsme zajížděli na první jarní turnaj přípravky do Loun. Měli jsme hodně omluvených a na turnaj jsme jeli s polovinou hráčů 5 - 6 let. Prostě jsme si jeli zahrát a hlavně se pobavit. Na druhou stranu jsem samozřejmě pozoroval kluky, jak dokáží přenést svoje dovednosti z tréninku do zápasu. Upřímně jsem byl mile překvapen, zkušenější kluci zahráli velmi hezky a starali se o branky (horší už to bylo s obranou). Naši nejmenší se do útoku moc neodvažovali, ale zase v rámci možností se starali o obranu. Takže mojí "prací" bylo hlavně donutit starší bránit a nejmenší útočit. Sehráli jsme velmi vyrovnané zápasy a vyloženě jsme v žádném nepropadli. Mě osobně turnaj moc bavil a doufám že kluci a rodiče jsou také spokojeni. Opět musím rodičům poděkovat za pomoc s dopravou a podporu v hledišti.

Muži vs Lovosice B

03.03.2019 - V neděli 3.3.2019 jsme odehráli první jarní venkovní utkání na hřišti prvního teamu 2.ligy Lovosic B. Hráči povzbuzení domácím vítězstvím nad Duklou B se chtěli pokusit bodovat i v Lovosicích, ale bohužel se tak nestalo. S domácím lovci jsme drželi krok pouze prvních 10 minut zápasu do stavu 4:4 od té doby se nám přestalo dařit v útoku a hlavně v obraně. Trenér okamžitě reagoval prvním oddechovým časem , ale i po důrazné promluvě se hra nezlepšila. Domácí předváděli rychlou házenou s důrazem a větší efektivitou zakončení v útoku a díky tomu začali odskakovat ve skore ,které se zastavilo na poločasovích 13:9. Obraz druhého poločasu se nezměnil naším hráčům nejde odepřít snaha se zápasem něco ještě udělat , ale bohužel jsme hořeli na všech postech a domácí si tak došli pro aš příliš snadné vítězství 29:18. Pro naše kluky je to doufám velké ponaučení do dalších zápasů 2.ligy. V dalším zápase, které se hraje v sobotu 16.3.2019 od 18:00 přivítáme na domácí palubovce hráče Libčic. foto: viz. archiv

Mladší dorost vs Sokol Vršovice

03.03.2019 - První jarní výjezd mladšího dorostu skončilo vítězstvím. V sobotu 3.3.2019 jsme zajížděli na půdu posledního celku Sokolu Vršovice. Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, především díky festivalu zahozených šancí z naší strany. V průběhu 1.poločasu se nám podařilo ustálit střelbu a zlepšit především obranu a díky využívání zaváhání soupeře několika zbytečnými technickými chybami se nám podařilo odskočit na poločasový výsledek 17:8 v náš prospěch. O poločasové přestávce jsme klukům zdůraznili, že musí zkvalitnit obranu, přechodovou fázi a především druhou vlnu. Z poločasových pokynů se nám podařilo naplnit pouze polovinu. Rychlý střed a druhou vlnu jsme bohužel hrát nemohli především díky laxním rozehrám našeho brankáře. V druhém poločase se nám i tak dařilo náskok ještě zvětšit a díky tomu dostali prostor i naši mladí kluci ze starších žáků. Bohužel zpočátku na nich byla vidět značná nervozita. Bylo vidět, že se bojí, aby něco nezkazili. I díky tomu, že dostali kluci větší herní prostor a začali se postupně osmělovat a měli tam několik velice světlých momentů v útoku, nutno říci, že v obraně se s tím kluci popasovali a bojovali velice slušně. V konečném důsledku jsme zvítězili rozdílem 13 branek 35:22. Na závěr musíme říci, že bychom více chtěli zapojovat i starší žáky, aby získali zkušenosti a mohli se učit od starších hráčů v týmu. Velké poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou a mohutnou podporu z hlediště. Sestava a branky: Zbuzek Pavel, Nehéz Jan (1), Kavura Milan (7), Hanzlíček Jan (1), Trégr Filip (2), Musil Matěj (8), Holý Miroslav (1), Lavička Jakub (brankář), Ouředník Jaroslav (6), Holý Martin, Smrček Kryštof, Horský Lukáš (6) a Macháček David (3)

Informace

  Rozvrh tréninků v klubu

Muži 1999 | Starší dorost 2001 | Mladší dorost 2003 | Starší žáci 2005 | Mladší žáci 2007 | Podkrušnohorka 6+1 2009 | 4+1 mini + přípravka 2011

Rozvrh tréninků pro soutěžní ročník 2018/2019

Platnost tréninků od 3.9.2018

 

Mini + přípravka :

Pondělí         15:00 hod  -   16:00 hod + 30min. cvičení

Středa          14:00 hod  -   15:00 hod + 30 min. cvičení

Pátek            14:00 hod  -   15:00 hod + 30min. cvičení

 

Mladší žáci :  

Úterý            15:00 hod  -   16:00 hod (+do 16:30 hod fyzická příprava)

Středa          15:00 hod  -   16:30 hod

Pátek            15:00 hod  -   16:00 hod

 

Starší žáci :  

Pondělí         16:00 hod  -   17:00 hod

Středa          16:00 hod  -   17:15 hod

Pátek            15:00 hod  -   16:00 hod

 

Mladší dorost:  

Pondělí         19:00 hod  -   20:00 hod (Posilovna, společná povinná)

Úterý             20:00 hod -    21:30 hod

Středa           16:30 hod  -   18:30 hod

Čtvrtek          17:30 hod  -   18:30 hod (Posilovna - individuální, povinná)

Pátek            18:30 hod  -   20:00 hod

 

Muži :  

Pondělí        20:00 hod  -   21:30 hod

Úterý            18:30 hod - 19:30 hod posilovna

Středa          20:00 hod  -   21:30 hod

Čtvrtek         18:30 hod - 19:30 hod posilovna

Pátek           20:00 hod  -   21:30 hod

  Platby od rodičů

Starší dorost 2001 | Mladší dorost 2003 | Starší žáci 2005 | Mladší žáci 2007 | Podkrušnohorka 6+1 2009 | 4+1 mini + přípravka 2011

Roční členské příspěvky: 3000,-kč (platby mohou být, měsíční 300,-kč, za půl roku 1500,-kč, nebo za celý rok 3000,-kč)

Číslo bankovního účtu: 235528846/0300

Variabilní symbol: datum narození hráče

Zpráva pro příjemce: jméno hráče

 

Prosíme všechny rodiče, aby při platbě nezapomněli zadat variabilní symbol i zprávu pro příjemce. Tímto se předejde finančním nesrovnalostem. Členské příspěvky je možné platit měsíčně, pololetně i ročně.

Na tento bankovní účet můžete posílat i jiné platby (sponzorské příspěvky, soustředění, turnaje...). Tyto platby je potřeba upřesnit ve zprávě pro příjemce.

Děkujeme za spolupráci.

Další události

CONTINENTAL CUP 2019

02.03.2019 - Ve dnech 2. - 3. 3. 2019 jsme se zúčastnili přípravného turnaje v Jičíně ml. žáků. Turnaj jsme odehráli v okleštěné sestavě a bylo znát, že se turnaje nezúčastnili 4 hráči základu (Křivan, Urban, Zvolánek a Čutek). Na druhou stranu sestava, která odjela na turnaj herně nepropadla a je vidět posun u některých hráčů. Bohužel se výsledkově nedařilo a 4 porážky v rozmezí jednoho až tří branek kluky mrzely. V důležitých momentech zápasů nám chyběla trpělivost a to bohužel rozhodla vyrovnané zápasy. Negativem je herní nedisciplinovanost dvou hráčů, kteří komentují pískání rozhodčích na hřišti a dostali zaslouženě dvouminutové tresty. Na druhou stranu nejde popřít bojovnost u některých hráčů, kteří i přes nepřízeň ve skóre, se snažili. Pozitivem bylo i to, že 2 hráči se dostali mezi 10 nejlepších střelců turnaje (Novák J. a Verner T.). V bráně nezklamal ani P. Šplechta a i na ostatních byla znát snaha se porvat o dobrý výsledek. První zkušenosti z větší házené také získával benjamínek týmu Š. Chotěborský a především v obraně se s tím velmi solidně vyrovnal. Ostatní hráči měli nevyrovnané výkony, jednou zahráli dle představ a po druhé měli herní výpadky. A jak jsme si tedy vedli výsledkově. V prvním zápase jsme narazili na tým Dukly Praha. Hrála se vyrovnaná házená, kdy jsme se prosazovali především z prostoru křídel za tím co soupeř nás přehrával především na spojce, kde velmi dobře zahrála hráčka Dukly. Bohužel neproměňováním v druhé polovině zápasu a zbrklou hrou nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a i přes snahu se nám nepodařilo zápas otočit. Výsledek 10:7 pro Duklu. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Hostivic a soupeře jsme v prvních 12ti minutách jasně přehrávali 7:2. Bohužel přišel zvrat a hráči si začali na place dělat co chtěli, soupeř snížil na rozdíl jedné branky a hráči znervózněli. Udělali jsme několik triviálních chyb a soupeř toho využil v poslední dvouminutovce, kde skóre otočil. Prohra 9:10 nebyla zasloužená a bohužel házená se hraje po celou dobu. Soupeři jsme sportovně pogratulovali, jelikož se mu podařil "husarský kousek". Ve třetím zápase nás čekal tým Zruče a opět vyrovnané utkání. O vedení jsme se se soupeřem přetahovali. Dokázali jsme zareagovat i na jeho hru na dva pivoty. Kluci slušně bránili, přesto soupeř několikrát udeřil z pivota, kdy naše nejmenší hráče přetlačil 70 kilový kluk. Domnívám se, že v tomto zápase, ale nebylo stejné měřítko na fauly na brankovišti při střelbě a několik sporných zákroků Zruče mělo být oceněno 7čkou. Strkání při střelbě zezadu (to že to hráč ustojí neznamená, že je to v pořádku). Konečnou porážku 8:9 kluci probrečeli v šatně. Pozitivem byla bojovnost týmu. V sobotním zápase jsme nastoupili o přímý souboj o 5. místo ve skupině s týmem Litovle. Opět vyrovnaný průběh zápasu až do stavu 8:8. Bohužel přišli individuální chyby v obraně, kdy se velmi často prosadil velmi agilní hráč soupeře s číslem 14. Konečná porážka 13:11 nás katapultoval na poslední místo bez možnosti již nějak promluvit do pořadí ve skupině. Pátý zápas s Jičínem pak někteří kluci odehráli na půl plynu, nedařila se střelba a Jičín zaslouženě trestal. Konečná porážka 4:17 byla zasloužená a byla pro mě jako trenéra velkým negativem na výkonu hráčů na turnaji. V zápase o konečné 11. místo jsme odehráli s nejmladším týmem turnaje TJ Sokol Centrum Haná. V zápase od začátku dostali prostor všichni hráči z lavičky a i přes tento fakt se nám podařilo zvítězit celkem bez problémů 10:6. Š. Chotěborský v tomto zápase bohužel nedal svoje dvě první branky za ml. žáky (neproměněné sedmičky). Přesto jej musím pochválit za obrannou činnost, kde se nebál mnohem většího soupeře a několikrát jej přerušil. V bráně se protočili oba brankaři. 11. místo v turnaji je zklamáním, ale herně to nebylo špatné. Ukázali se některé pozitivní věci, ale i fakt že obranná činnost spojek je špatná ve spolupráci s pivotem. Za účastníky turnaje chci poděkovat A. Babákovi za bezproblémovou komunikaci a připravenost během turnaje.   foto: viz. archiv

Podkrušnohorka 6+1 Most

02.03.2019 - DRUHÁ JARNÍ PODKRUŠNOHORKA MINIŽÁKŮ Druhá Podkrušnohorská liga se konala v sobotu 2. 3. 2019 opět v mostecké sportovní hale a pořádal ji tým DHK Baník Most (Černé andělky). Seznam týmů byl opět stejný: HK Baník Most, DHK Baník Most, HK Louny, HK Lovosice a HK Chomutov. V prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu DHK Baník Most, kdy zápas byl celou dobu vyrovnaný. Jelikož jsme v tomto zápase měli méně technických chyb a díky skvělým výkonům jak brankáře, tak i hráčů, dotáhli jsme ho do vítězného konce. Ve druhém utkání byl naším soupeřem HK Chomutov, kdy jsme celý zápas tahali za slabší konec. Nedokázali jsme ubránit hru střední spojky s pivotem a tudíž jsme zaslouženě zápas prohráli. K třetímu utkání jsme nastoupili proti týmu HK Louny, ve kterém jsme špatně bránili, neproměňovali šance a byli jsme často vylučováni. V posledním utkání jsme nastoupili proti týmu HK Lovosice. V tomto zápase jsme drželi krok se soupeřem od samého začátku, kdy kluci i propůjčené holky hezky bránili i útočili, ale protože nám chybělo štěstí při zakončování v poslední fázi zápasu, tak jsme prohráli. Spokojenost byla pouze z prvního a posledního zápasu. Mrzí mě, že kluky nezajímaly zápasy ostatních týmů a raději se věnovali aktivitám v prostorech naší velké haly, jako kdyby v ní byly poprvé. Rodičům patří velký dík za podporu v hledišti. Sestava: Jakub Licek, Adam Čutek, René Šlechta, Jindřich Červený, Tomáš Holý, Marek Glasser, Pavel Johan, Frederik Tůma, David Kopp, Pavel Stojmenov, Ondřej Štěpán, Kristýna Jirásková, Nikola Šroubková, Eliška Kučerová, Kačka Dočekalová. Trenér: Šlechta Výsledky: HK Baník Most – DHK Baník Most 8:7 HK Baník Most – HK Chomutov 5:13 HK Baník Most – HK Louny 6:14 HK Baník Most – HK Lovosice 8:12

Muži vs Dukla

24.02.2019 - V neděli 24.2.2019 se rozeběhla jarní odvetná část 2. ligy mužů. Po podzimní hrací části jsme přivítali v Městské mostecké sportovní hale, dosavadní vedoucí celek Duklu B. Uvědomovali jsme si sílu soupeře, ale byli jsme odhodláni navázat na výborné výkony z podzimu a do hry jsme šli s odhodláním „obrat“ Duklu o nějaký ten bod. Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že to bude rychlé a hodně bojovné utkání. Hráči Baníku, hnáni publikem, si vytvořili od první minuty tří brankový náskok ( 4:1), na který trenér hostí reagoval rychlým oddechovým časem. Po jeho vypršení byli hráči Dukly houževnatější a i díky našim technickým ztrátám a neproměňováním šancí, dokázali vyrovnat. Od této chvíle jako kdyby byly obě branky zaklety a začala na obou stranách série neproměňování šancí. Z tohoto důvodu se šlo v poločase do šaten za hubeného skóre 7:6 pro domácí.   O přestávku proběhla v šatně našich hráčů jak trenérova, tak teamová diskuse, která byla především o odhodlání dát do druhé půle všechny síly. To co si řekli naši Baníkovci v šatně, začali od úvodu druhého poločasu opravdu plnit. Začali si více věřit v útoku a hlavně po famózních zákrocích našeho brankáře ( Kuryho ), začali hostům rychle odskakovat ve skóre. Díky teamové spolupráci jak na hřišti, tak i na lavičce dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce a k zaslouženému vítězství 22:12. Tím si připsali další dva body. K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 3.3.2019 na regionální derby do Lovosic.

Mladší dorost vs Dukla Praha B

24.02.2019 - První jarní mistrovské utkání dorostu V neděli 24.2.2019 jsme sehráli domácí utkání proti týmu Dukly Prahy B. Úvod tohoto utkání byl velice vyrovnaný, až ve 14.minutě prvního poločasu jsme si dokázali vytvořit 4 brankový náskok. Bohužel po několika technických a obranných chybách, jsme soupeři dovolili snížit na poločasový výsledek 14:13 . O poločase jsme hráčům zdůraznili, že musíme především zlepšit obranu. Právě díky zlepšené obraně jsme si dokázali vypracovat opět 4 brankový náskok. Bohužel jsme nezvládli hru v přesilovce a to nás stálo tento náskok. V závěru zápasu nám psychická nervyrovnanost dovolila udělat několik technických chyb a nezvládli jsme proměňovat vyložené šance. V tomto utkání nakonec Dukla B nakonec zvítězila 30:31. Velké poděkování patří hráčům za jejich bojovnost. a především všem rodičům a divákům za jejich podporu. Sestava a branky: Chotěborský (5), Zrostlík (1), Nehéz, Kavura, Hanzlíček, Trégr (1), Holý Miroslav, Maule, Lavička (brankář), Ouředník (12), Holý Martin, Ciesla (10), Horský (1) foto: viz archiv

Starší žáci v Lounech 24.2.2019

24.02.2019 - První krajský turnaj v Lounech V neděli 24.2.2019 jsme se zúčastnili prvního krajského turnaje v Lounech. V prvním zápase jsme nastoupili proti domácím Lounům, kteří hráli ve velmi okleštěné sestavě s velkým množstvím mladších žáků. V tomto utkání jsme zvítězili po velmi kvalitní úspěšnosti střelby o jedinou branku. Nutno říci, že domácí podali velmi dobrý výkon, a alespoň bod si v tomto utkání zasloužili. V druhému zápasu jsme nastoupili proti týmu Lovosice B. Proti velmi bojovnému týmu jsme prohráli rozdílem 6 branek z důvodu velmi špatné obrany a především jen 25% úspěšnosti střelby. V posledním zápase jsme nastoupili proti týmu Lovosice A a především úvod utkání nám vyšel nadmíru dobře, kdy jsme vedli o 6 branek. Poté jsme soupeři sériemi technických chyb dovolili, aby se vrátili do zápasu. Nám se již bohužel nepovedlo vrátit do psychické pohody, a proto jsme nakonec prohráli rozdílem 7 branek. Na tomto turnaji jsme viděli zlepšení v útočných činnostech, avšak nás trápí stále technika zpracování míče a velké množství technických chyb. Velké poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou a podporu. Sestava a branky: Zbuzek Pavel (3), Soukup Lukáš, Egyud Daniel, Tobias Verner, Kavura Milan (16), Smrček Kryštof (12), Fous Petr (2), Křivan Adam (3), Novák Jáchym (2), Holý Miroslav (4), Holý Martin (10), Jandečka Šimon (11), Vrána Tomáš (2)

Turnaj ml. žáků v Kutné Hoře

23.02.2019 - Dne 23. 2. 2019 vyrazili mostečtí (bez tří hráčů základu) na turnaj do Kutné Hory. Hlavním cílem bylo turnaj odehrát v tempu a co nejlépe prezentovat mosteckou házenou. V prvním zápase jsme narazili na tým Kostelce nad Labem a byla to jednoznačná záležitost. Soupeř přes snahu nestíhal a tak dostali ve velkém prostor hráči i z lavičky. Konečná výhra byla 21:5.    Ve druhém zápase jsme narazili na tým Zruče a hrála se rychlá házená. Bohužel v tomto zápase naši brankaři téměř nic nechytili a tak soupeř slavil výhru 16:19. Porazil nás jeden fyzicky zdatnější hráč. Kluci se nevyrovnali s tvrdou hrou soupeře a bohužel i v obraně naše spojky propadly.    Ve třetím zápase jsme narazili na tým Havlíčkova brodu a opět jednoznačná záležitost s naprosto podobným průběhem jako v prvním zápase. Konečná výhra 21:5.  Více než polovinu času odehráli opět mladší hráči.   Ve čtvrtém zápase jsme sehráli utkání s týmem domácích s Kutnou Horou. Zápas byl po celou dobu v naší režii a mohli jsme dát prostor střídajícím hráčům. Konečná výhra 16:7 byla zasloužena.   V posledním zápase jsme narazili na tým Pardubic. Opět problém na spojkách v obraně. V poločase jsme prohrávali 7:5. Ve druhé půlce jsme zpřesnili hru, během tří minut jsme přetočili zápas na jednobrankové vedení s tím, že po každé naší brance soupeř vyrovnal. Takto se zápas dotáhl až do závěru kdy Pardubice vyrovnali asi 10 s před koncem a my jsme již nebyli schopní dát branku. V zápase nás potápěli individuální chyby. Konečná remíza 12:12 nás odsunula na třetí místo o 3 branky za našeho posledního soupeře.    Bohužel je znát, že pokud vypadnou 2-3 hráči ze základní sestavy již nestačíme na nejlepší týmy. Pohyb hráčů byl slušný, chyběl ale důraz v obraně, jistější/vyrovnanější výkony brankařů, větší herní disciplína. Přes velmi pozitivní skóre 86:48 jsme skončili třetí.  Přesto herní projev nebyl špatný a kluci si turnaj užili.   V rámci individuálních ocenění se nejlepším hráčem turnaje stal Jáchym Novák.   Sestava: Šplechta P., Landyš M., Novák J. (23), Křivan A. (23), Verner T. (12), Čutek A. (11), Soukup L. (10),  Zika V. (5),  Tůma F. (1), Mandák V. (1), Šlechta R.    Chyběli: Urban D., Zvolánek D., Kubr V., Beneš A., Svoboda Š., 

Podkrušnohorka 6+1

10.02.2019 - V prvním jarním turnaji Podkrušnohorské ligy se v neděli 10. 2. 2019 v mostecké sportovní hale představili tradiční soupeři HK Baník Most, DHK Baník Most, HK Louny, HK Lovosice a HK Chomutov. Pořadatelem tohoto turnaje byl HK Baník Most. V prvním utkání jsme nastoupili proti Černým andělkám, v prvním poločase jsme je porazili hladce 4:0 a zápas jsme dovedli do vítězného konce. V druhém utkání byl naším soupeřem HK Chomutov, ve kterém jsme opět první poločas vyhráli 4:3, ale bohužel ve druhém poločase jsme nedokázali vstřelit branku, proto jsme zápas prohráli. Dále nás čekal tým HK Louny, ve kterém kluci svedli vyrovnaný souboj a zaslouženě remizovali 13:13. V posledním utkání jsme nastoupili proti HK Lovosice. V tomto zápase jsme drželi krok se soupeřem pouze v prvním poločase, a proto jsme prohráli 15:7. Vzhledem k tomu, že si poprvé „Podkrušnohorku“ zahráli i nováčci v týmu, tak hodnotíme toto celé vystoupení kladně a chlapce chválíme. Rodičům děkujeme za podporu v hledišti. Sestava: Jakub Licek, Adam Čutek, René Šlechta, Jindřich Červený, Šimon Chotěborský, Tomáš Holý, Marek Glasser, Vratislav Mandák, Pavel Johan, Frederik Tůma, David Kopp, Šimon Luska, Václav Štěrba, Ondřej Malec. Trenéři: Šlechta, Kubal

Závěrečný turnaj Handball Elbe-L

09.02.2019 - Dne 9.2.2019 se naši dorostenci zúčastnili závěrečného turnaje Elbe-Labe-Ligy v Lovosicích. Na začátek turnaje jsme měli domácí tým Lovců z Lovosic, ve kterém jsme díky vysoké úspěšnosti střelby, která atakovala hranici 75% zaslouženě zvítězili 32:29. V druhém zápase nás čekal vedoucí celek Elbe-Labe-Ligy HSV Dresden. S tímto týmem jsme po předčasném ukončení utkání ze strany rozhodčího prohráli 29:24. Nutno říci, že utkání bylo ukončeno na základě nepovoleného vstupu trenéra týmu HSV Dresden na hřiště a dodat, že jen díky velkému štěstí nedošlo k vážnějšímu zranění jednoho z našich hráčů, který v tu chvíli akorát běžel do trháku a o trenéru na hřišti vůbec neměl tušení. V posledním utkání jsme se postavili týmu NSG Glauchau-Meerane. V tomto velice napínavém zápase rozhodl především výkon našeho brankáře Jakuba Lavičky, který měl úspěšnost zákroků na hranici 70% a i díky tomuto skvělému individuálnímu výkonu jsme nakonec zvítězili 23:19. V konečném výsledku jsme v Elbe-Labe-Lize obsadili 2.místo. Tento turnaj nám ukázal některé z chyb, na kterých musíme ještě zapracovat, ale na druhou stranu nám ukázal i mnoho pozitiv v naší hře a bojovnost našeho týmu. Individuální ocenění pro nejlepšího střelce si odnesl náš Jaroslav Ouředník, který po celý turnaj držel střelecký prapor týmu velmi vysoko. Velké poděkování patřím všem hráčům, trenérům a především našim rodičům, kteří nás po celý turnaj obrovsky povzbuzovali.   Sestava: Lavička Jakub, Ouředník Jaroslav, Macháček David, Nehéz Jan, Hanzlíček Jan, Trégr Filip, Horský Lukáš, Zrostlík Martin, Maule Petr, Kavura Milan, Holý Martin, Smrček Kryštof, Jandečka Šimon

Elbe - Labe liga starší žáci

02.02.2019 - V sobotu 2. února 2019 se poprvé v novém roce představili starší žáci HK Baníku Most v turnaji Ellbe-Labe-Ligy v Lovosicích. Našimi soupeři byli kluby HK Lovosice, HK Dresden, HK Freiberg a HK Aue. V měření sil si naši házenkáři vedli výborně, plnili pokyny trenéra a i přes marodku některých z hráčů dokázali postupně porazit všechny týmy. V prvním utkání porazili domácí mužstvo HK Lovosice v poměru 18:11, s HK Dresden dokázali vyhrát 17:11. V dalších dvou zápasech je čekali těžcí soupeři HK Freiberg a HK Aue, i přesto dokázali naši chlapci zvítězit 19:15 a 18:13. Z turnaje si tak vezli do Mostu plný počet bodů. Sestava a góly: brankáři - Jakub Lavička, Adam Kalivoda (HK Louny), hráči - Daniel Egyud (0), Pavel Zbuzek (14), Petr Fous (12), Miroslav Holý (9), Kryštof Smrček (7), Tomáš Vrána(0), Ladislav Pavlíček (30) (HK Louny) Trenér: René Šlechta st.. a závěrem nesmíme zapomenout na dva vítězné pokřiky: DYCKY MOST a HK BANÍK MOST !!!

ZORNO CUP 2019

01.02.2019 - Výběr mladších žáků Ústeckého kraje zvítězil na ZORNO Cupu 2019!!! 6. ročníku mezinárodního házenkářského turnaje ZORNO Cup 2019, který uspořádal ve dnech 1. až 3. února 2019 slovenský oddíl HC Tatran Stupava, se zúčastnila i výprava tří družstev z Ústeckého kraje složená ze starších žáků HK FCC Město Lovosice, krajského výběru mladších žáků Regionálního házenkářského centra Lovosice a mladších žáků HK Baník Most. Ústecká družstva se mezi téměř 70 družstvy ze 4 zemí rozhodně neztratila. Starší žáci Lovosic obsadili výborné druhé místo, když v semifinále porazili Tatran Prešov a nestačili až ve finále na Éles Veszprém, což je družstvo elitní házenkářské akademie oddílu pravidelně hrajícího Final Four Ligy mistrů. HK Baník Most doplněný o hráče z Loun (Jirka Zetek a Honza Bíža), Lovosic a Varnsdorfu skončil v kategorii mladších žáků na pěkném 13 místě s bilancí 3 výher a 3 porážek.   Cesta k vítězství: den první RHC Lovosice - HC Tatran Stupava B   20 : 3 (10 : 0) Do svého prvního zápasu na turnaji kluci vstoupili s nadšením a nebyla na nich znát únava z brzkého vstávání a dlouhé cesty. Trenéři vytvořili dvě vyrovnané šestky. Lovosickou, doplněnou o lounského Vaška Charváta a lounskou, s mosteckým Adamem Křivanem. V brance se střídali Jáchym Toužimský a Sam Šírek, oba z Lovosic. Rezervě domácího Tatranu nedali sebemenší šanci a po zápase se rozhodčí omlouval, že prostě musel ten značný rozdíl v kvalitě zohlednit při svém rozhodování. V téhle fázi to nebylo podstatné, spíše úsměvné. RHC Lovosice - ŠK Zemplín Trebišov   22 : 5 (11 : 2) Jako druhý nás čekal zcela neznámý soupeř. Nicméně po několika minutách nebylo o vítězi pochyb. Kluci se házenou bavili, vycházeli z výborné a zabezpečené obrany, se snahou o rychlé protiútoky. Výsledek byl velmi podobný úvodnímu zápasu. Tentokráte už rozhodčí nepomáhal brzdit naše snahy. RHC Lovosice - Lions Hostivice 06   28 : 10 (16 : 6) V pátečním programu byly Hostivice posledním naším soupeřem. Louny i Lovosice se s Hostivicemi utkávají v Českém poháru a obvykle se jedná o vyrovnané zápasy. Snad právě proto, že kluci očekávali velký odpor soupeře, vlétli do utkání s nevídanou razancí. Už poločas skončil rozdílem deseti gólů a moc nechybělo k dvacetigólovému rozdílu.   Cesta k vítězství: den druhý RHC Lovosice - TJ Sokol Úvaly   23 : 8 (10 : 3) V sobotu jsme již v osm hodin ráno nastoupili k poslednímu zápasu základní skupiny. Průběh byl velmi podobný jako v předešlých třech utkáních. Soupeř nestačil našemu tempu a rozdíl ve skóre utěšeně narůstal. Základní skupinu jsme vyhráli s bilancí čtyř vítězství a skóre 93:26! Čtvrtfinále: RHC Lovosice - HC Dukla Praha A   16 : 9 (7 : 3) Pražská Dukla rozhodně patří mezi kvalitní týmy a v tomto zápase se poprvé nedařilo zcela podle představ. Vyskytly se drobné potíže se zakončením, ale vše bylo vyváženo o to důraznější obranou, kterou jistili oba brankáři. Zápas, ve kterém se obvykle rozhoduje o úspěchu či neúspěchu, kluci zvládli nakonec s přehledem a mohli se těšit na boje o medaile. Semifinále: HBC Jičín - RHC Lovosice   11 : 22 (5 : 12) Semifinálovým soupeřem se dle papírových předpokladů stal Jičín. Lovosice i Louny se v této sezóně s Jičínem setkávají v mistrovské „Inter REG lize“ či Českém poháru a je to soupeř, který dokázal obě severočeská družstva porazit. Tedy motivace rozhodně nechyběla. Jičín se prezentuje rychlou a tvrdou hrou, ale v tomto utkání hned od samého počátku neměl šanci na úspěch. Když už se po hrůzostrašném úvodu (v 7. minutě 0:6) nadechoval k odporu, vletěla na něj v druhém poločase hladová druhá šestka. Někteří hráči soupeře vývoj utkání neunesli a svou frustraci si vybíjeli na některých fyzicky menších hráčích. Smutná na tom byla skutečnost, že se to dělo s tichým souhlasem jejich trenérů, což rozpálilo pro změnu naše ochránce spravedlnosti a pořádku. O projevy emocí tedy nebyla nouze až do samotného závěru utkání. Byli jsme ve finále a kluci si zasloužili odpočinek a trochu relaxace. Vzali jsme je na bowling a večer šli podpořit své starší kamarády na jejich dramatické cestě do finále.   Cesta k vítězství: den třetí Poslední překážkou se stalo družstvo FIVERS Wien, které v semifinále přešlo přes třetí ŠKP Bratislava, celkově třetí družstvo ZORNO Cupu. Finále: RHC Lovosice - FIVERS Wien   10 : 9 (3 : 2) Před zápasem trenéři upozorňovali hráče na kvality a fyzické parametry vídeňského brankáře, avšak jejich slova se minula účinkem. Výsledkem byl festival zahozených šancí. Když už jsme brankáře hostí překonali, tak zasáhla vyšší moc v podobě některých zvláštních rozhodnutí arbitrů (neuznali nám z různých důvodů 3 góly). Naše akcie na vítězství v té době držel náš brankář Jáchym Toužimský. Fotbalový výsledek prvního poločasu 3:2 hovoří zcela za vše. Do druhého poločasu nastoupila naše čerstvá druhá šestka a skóre se konečně pohnulo. Bohužel i na druhé straně. Střed hřiště kluci srdnatě hájili, soupeř se však začal prosazovat z křídelního prostoru. Po většinu druhého poločasu kluci udržovali dvoubrankový náskok, dvě minuty před koncem soupeř snížil na rozdíl jedné branky. Na našich hráčích byla zcela zjevná touha zvítězit a dali do závěru zápasu všechny síly. Několik sekund před koncem zápasu vytáhl Jáchym Toužimský zákrok dne a odražený míč už Vašek Charvát z ruky nepustil. Poslední tři sekundy jsme už soupeři míč nepůjčili a mohla propuknout na jedné straně vlna euforie a radosti, na straně druhé smutku a slz. Takový je sport. Tentokrát jsme byli na té správné straně. Kluci šli za svým snem a dali do toho všechno. Ve chvílích, kdy se právě nedařilo, přišla na řadu bojovnost a touha vyhrát. Je zbytečné hodnotit jednotlivce, i když jména některých v článku padla. Nejlepší byli všichni. Prostě platilo známé „One for All, All for One!!“ Hlavní trenér výběru Jakub Verner shrnul vítězství na ZORNO Cupu 2019 těmito slovy: „Dobrá práce lidí kolem kluků, ať již v klubech, tak i u výběru. Fantastičtí fanoušci, kteří cestovali takovou dálku podpořit naše svěřence. Velmi dobrá parta kluků, trochu těch emocí a je z toho první zasloužený úspěch. Díky všem za podporu!“   Sestava RHC Lovosice Brankáři: Jáchym Toužimský, Samuel Šírek (oba HK FCC Město Lovosice) Hráči: Jan Čermák, František Linhart, Václav Charvát, Filip Rychtařík, Ondřej Majtan, Matyáš Kruml (všichni TJ Lokomotiva Louny), Matěj Formbaum, Vojtěch Buryánek, David Trefný, David Srba, Tomáš Křížek (všichni HK FCC Město Lovosice) a Adam Křivan (HK Baník Most). Trenéři: Jakub Verner a Jan Čermák Realizační tým: Jaroslav Kruml, Martin Smola, Kateřina Vernerová a Miroslav Rychtařík          

Přípravné utkání muži

19.01.2019 - Muži HK Baníku Most zahájili přípravu na odvetnou jarní část už v období vánočních svátků. Jednalo se spíše o fyzickou, dost náročnou a ne příliš oblíbenou (mezi hráči), část přípravy. V novém roce jsme se sešli ve středu 2.1. a začala druhá, mnohem příjemnější, část přípravy. Především s míčem a nácvikem signálů i jiných herních situací v obraně i v útoku. Ve třetí fázi přípravy, která je především určená k rozehrání a ověření jak fyzické, tak herní připravenosti mužstva, jsme si pozvali do SH Most v sobotu 19.1. 2019 týmy Lovosic „ B „ a Košutky ( městská část Plzně ) k prověrce naší herní připravenosti na jaro. V prvním utkání jsme nastoupili proti Lovosicím. Lovosičtí přijeli oslabení o post brankáře, ale tento post měli výborně zastoupen Tomášem Bártíkem. Utkání bylo vyrovnané od první minuty po celý zápas. Přestože to v určitých momentech nebyl z naší strany úplně ideální výkon, zápas splnil svůj účel. Hlavně v rozehrání a sehrání našeho mužstva a opět se dostat do zápasového tempa a jak se říká hlavně si „osahat“ míč. Toto utkání po zásluze skončilo vyrovnaně 26:26. Ve druhém zápase proti Košutce už herní projev byl mnohem lepší jak v útoku, tak hlavně, a to je potěšující, v obraně (v podzimní části ve 2 lize, jsme obdrželi nejméně branek). Většinu času tohoto zápasu jsme vedli, chvíli i o 5 branek, ale v závěru jsme bohužel nedokázali udržet vedení a po individuálních chybách našich hráčů jsme o výhru přišli poměrem 24:26. Celý tento miniturnaj splnil vše, co jsme od něj očekávali a to prověření mužstva před jarními odvetami jak po herní, tak i fyzické připravenosti. K další prověrce připravenosti našich mužů jedeme 9. února na přátelské utkání do Štáhlav.

Elbe - Labe liga

19.01.2019 - Dne 19. 1. 2019 jsme vyrazili na druhý turnaj Elbe ligy, kterého se účastní týmy TJ Lokomotiva Louny, HK Fcc Město Lovosice, HSV Dresden, SG EHV Nickelhutte Aue a VFL Meisen. Na turnaj jsme odjížděli s 12ti hráči.  V prvním zápase jsme narazili na tým VFL Meisen. Kluci začali aktivně, hráli rychlou házenou a dobrou obranou jsme poločas vyhráli 8:2. Ve druhém poločase jsme trochu sestavu promíchali a bylo to hodně znát. Kluci na spojkách znervozněli, začali dělat chyby a po snížení soupeře na 6:8 jsme i vrátili brankařskou jedničku P. Šplechtu do brány.  Především jeho zásluhou jsme tento zápas dotáhli vítězně dokonce (8:7). Také je třeba podotknout, že úroveň rozhodčích na turnaji byla tragická a všechny české celky se s tím těžko srovnávali (Pískání kroků, fauly a tahání za dres atd..). Ve druhém zápase jsme narazili na domácí tým HSV Dresden.  Až do stavu 12:13 se hrála vyrovnaná házená, bohužel v této fázi nám rozhodčí dvakrát nesmyslně sebrali balón a soupeř odskočil na rozdíl 3 branek. Stáhli jsme některé hráče základní sestavy a dali prostor našim mladším klukům. Bohužel zde je výkonnost hráčů zatím velmi rozdílná a přes snahu, na v té době již v klidu hrající domácí, kluci nestačili. Rozdíl o 7 branek neodpovídá úrovni obou týmů. Dále je třeba konstatovat, že překvapivě některé německé týmy, které prosazují vysunuté obrany, se v kritických fázích zápasů zatahovali a bránili v klasických obranných systémech (Bez postihu). Ve třetím zápase jsme narazili na nejlepší německý tým SG EHV Nickelhutte Aue. Přes velkou snahu jsme byli v některých činnostech horší než soupeř, který postupem času navyšoval rozdíl. V zápase se objevili i kluci z lavičky a nikdo nemohl říci, že si vůbec nezahrál. Výsledek 23:15 pro soupeře byl asi zasloužený. Tyto těžké zápasy (AUE, LOVOSICE,LOUNY) jsou pro nás velkou školou a kluci se učí hrát pod tlakem a se soupeři, kteří hrají až dokonce. Ve čtvrtém zápase jsme narazili na již tradičního soupeře, který je fyzicky vyspělejší. Při hře jeden na jednoho nám Lovosičtí dělají problém a i v útoku jejich agresivní obrana zatím nepouští naše hráče do jasných příležitostí. Přes snahu se většinou soupeři vyrovnáme jen v úvodních minutách a postupem času i díky velmi solidně chytajícím brankařům Lovosic nám soupeř odskočí.  V době kdy nás soupeř již přehrává, naše hráče většinou prostřídáme a jdou si zahrát i ti mladší, aby získávali zkušenosti s tímto dobrým soupeřem. Zasloužená prohra 8:18. V pátém zápase jsme narazili na soupeře z Loun, který nám o trochu více herně sedí a hrajeme s ním v poslední době vyrovnanější zápasy. Zde přes lepšící se obranu nám bohužel selhával útok a hráči si neplnili některé herní povinnosti. Kluci v některých momentech zápasů moc chtějí a tím se dostávají pod tlak a navyšuje se počet technických chyb nebo neproměněných střel. Soupeř po vyrovnané půli dovedl zápas do poklidného konce (6:11).   Sestava: P. Šplechta, V. Zika, A. Křivan, T. Verner, D. Urban, L. Soukup,  V. Kubr, M. Landyš, Š. Svoboda, V. Mandák, F. Tůma a A. Beneš.