Jetenský Tomáš

Zmatlík David

Trkovský Jaroslav

Kádr družstva

1 - Dominik Balín (Brankář) , 18 - Matěj Harvan (Universál) , 0 - Karel Holubec (Pivot) , 3 - Jaroslav Hrošek (Střední spojka) , 0 - Petr Jahn (Střední spojka) , 7 - Adam Janásek (Pravé křídlo) , 0 - Jaroslav Kašpárek (Universál) , 14 - Josef Kubal (Levé křídlo) , 0 - Lukáš Lesař (Pravé křídlo) , 0 - Václav Levý (Pivot) , 2 - Jaromír Pour (Pravá spojka) , 10 - Jakub Schichor (Levá spojka) , 0 - Jaroslav Trkovský (Levé křídlo)

Kontakty

Aktuality

[ Archiv ]

Prohra se vztyčenou hlavou

17.04.2016 - Dne 15. 4. 2016 se domácí HK Baník Most utkal ve své hale s týmem Dukla Praha. Od začátku zápasu jsme si udržovali mírný náskok, který jsme dotáhli až do vítězného konce v prvním poločase (21:19).  I ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a neustále jsme si udržovali 2 - 3 brankový náskok. V 52. minutě byl stav 30:27 a nic nenasvědčovalo, že bychom nemohli tento zápas vyhrát. Bohužel nervozita, neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí nakonec rozhodli,  že jsme úsek mezi 52 - 57. minutou prohráli 0:5 a najednou jsme byli my, kdo musel hrát. Za stavu 31:32 deset vteřin dokonce jsme neproměnili proskok ze 6m a soupeř ještě před sirénou stačil zakončit (31:33). Zápas očima trenéra: Tato porážka nás velmi mrzí, jelikož jsme měli na to i v okleštěné sestavě tým Dukly porazit.  Bohužel jsme zahodili velkou příležitost Duklu udolat, když jsme si zápas prohráli svými chybami v posledních 7. minutách. Musím poděkovat všem, především divákům, že hnaly naše kluky.  Bod jsme si za předvedenou hru určitě zasloužili. Před námi jsou poslední 4 kola a náročný prvoligový program. Musíme udělat vše pro záchranu v soutěži. Doufejme, že už se nikdo nezraní (Marodka před tímto zápasem byla přímo děsivá - Podhora, Hrošek, Harvan, Janásek, Schichor, potrestaný Levý, zdravotní problémy Trkovský, Kubal a Holubec). Sestava: Balín, Fojtík, Jetenský (9), Pour (8), Lesař (4), Jahn (4), Slavík (4/2), Kubal (1), Trkovský (1), Kašpárek, Holubec, Strauss a Boula. Autor : Verner Jakub

PHC

18.03.2016 - Hromadný odjezd všech družstev od sportovní haly (mladší žáci,starší žáci a mladší dorost) 24.3.2016 - v 15:00 hod (sraz 14:40 hod) Návrat 28.3.2016 - bude upřesněno během turnaje Doprava je zajištěna autobusem společnosti DTS Vrbenský a.s. (tam a zpět) Ubytování ve škole včetně plné penze.

1.liga mladšího dorostu

13.03.2016 -                                                                                                       HK Baník Most                                        38 : 32                                         SK Velká Bystřice       Dne 13. 3. 2016 HK Baník Most přivítal na své palubovce ve sportovní hale v Mostě tým Velké Bystřice. Jednalo se o souboj 9. týmu s týmem z vyšších pater prvoligové tabulky.  Domácí hráči, na kterých byla znát určitá nervozita z povinnosti bodovat, začali zápas nejistě. Soupeř nás trestal za každou naší chybu a tak se nelze divit, že v některých fázích tohoto poločasu dokázal vést i o 4 branky 6:10, 9:13.  K lepšímu se začalo blýskat až kolem 25. minuty (srovnáno na 15:15). Nutno říci, že hráči soupeře přečnívali nad našimi hráči v individuální hře 1 na 1.  Obrana 1:2:3 nefungovala a soupeř trestal jakoukoliv naší chybu. Do šaten se šlo za stavu 18:18, když soupeř srovnával 20s před koncem poločasu. Druhý poločas tým Bystřice začal náporem a opět si dokázal vytvořit mírný dvoubrankový náskok. Stáhli jsme naší obranu na 0:6, začalo se dařit v útoku a soupeř znejistil. Ve 44. minutě bylo srovnáno, zde se dvakrát dobře uvolnil Ondřej Slavík a Most začal mít navrch. Soupeř nedal dvě důležité sedmičky a Most hnaný více než stovkou diváků začal soupeře přehrávat. K dobrému výkonu v obraně ve druhé části se přidal i několika důležitými zákroky brankař D. Balín. V posledních 4 minutách se tým Bystřice pokusil o osobní obranu, která naštěstí pro nás, otevřela soupeřovo brankoviště a povedlo se nám několikrát úspěšně zakončit. Sestava: D. Balín, J. Fojtík, T. Jetenský (10/2),  J. Pour (7), J. Hrošek (6), L. Lesař (6/1), J. Kubal (3), K. Holubec, J. Trkovský a O. Slavík  po 2, J. Kašpárek, M. Harvan, P. Jahn a A. Janásek.   Zápas očima trenéra: Potřeba bodovat naše kluky ze začátku svazovala. Hráči nebyli dostatečně připravení na zápas a tak také vypadala z naší strany první půle. Jedním slovem rozpačitě. Po dlouhé době jsme museli zvýšit hlas na hráče. Zatáhli jsme obranu na 0:6 a přes občasné chyby se nám podařilo v obraně eliminovat jejich rychlé hráče. Po vyrovnání ve 44. minutě se kluci zvedli a zápas si již zkušeně nenechali vzít. Musím pochválit soupeře za velmi dobrý výkon ve hře 1 na 1, který nám dělal většinu zápasu problémy. Jen díky bojovnosti ve druhé části a díky výškové převaze se nám podařilo zvrátit průběh zápasu. Pochvalu si zaslouží celé družstvo. Mezi jednotlivci bych dnes vyzvedl výkon hráčů T. Jetenského, J. Poura, J. Hroška a L. Lesaře.

13.03.2016 -

Moravská Corrida na palubovce

06.03.2016 - Mostecký tým odjel na zápas do Zubří za leadrem soutěže, kde neměl co ztratit a přesto ztratil.   Zápas začal náporem mosteckých hráčů a Most v úvodu vedl 1:3, 3:5, 6:8. V 18 minutě při střelbě nám domácí zranili nejlepšího hráče zatažením za dres při střelbě a při následném dopadu si hráč vyvrkl kotník (Schichor J.). Od té doby domácí začali získávat mírnou převahu a vyhráli poločas výsledkem 19:16.  Rozhodčí na naše hráče v této fázi nepískali zákeřné fauly např. po střelbě dohrání hráče na dlouhé ruce a pád na záda, zatažení za ruku. V druhé půli soupeř i díky tvrdé obraně odskočil na 5 branek, Most se nevzdával a snížil ve 40. minutě na 23:20. Pak jsme za vymyšlené fauly šli dvakrát do 5ti čehož domácí zkušeně využili a vyhráli tuto část 6:0 (29:20). Vzali jsem si time ve 47. minutě a tým prostřídali, abychom ušetřili nejlepší hráče na další důležité zápasy. Příležitost dostali hráči z lavičky (všechny ročníky 2000), bohužel, ale v této fázi již na rozjeté domácí nestačili a herně propadli.  Tým byl již psychicky dole a tak domácí trestali každou naší chybu (12 trháků).  Tuto fázi jsme trestuhodně prohráli 2:14 a celkově 43:22. To to utkáním Nám položilo dvě zásadní otázky body nebo zdraví hráčů? Kdo má chránit zdraví hráčů (klub nebo rozhodčí) ?   Zápas musíme hodit za hlavu a napravit si chuť v dalším zápase, který bude již tuto neděli 13.3.2016 od 15:00 hod v Mostě.   Zápas očima trenéra: Nechci komentovat tento zápas. Opět nám byl zraněn náš nejlepší hráč. Asi by se měl někdo na svazu začít zajímat o tom, jak kvalitně někteří rozhodčí pískají a že nechrání zdraví hráčů.  Dohrávání hráčů na dlouhé ruce, tahání za dres ze zadu při střelbě atd. Přísnější měřítko J. Schichor než se zranil, J.Trkovský na křídle.   Sestava: Balín D., Fojtík J.,  Trkovský J. (5), Pour J.(4), Schichor J. (4), Lesař L.(3), Harvan M. (2), Jahn P., Janásek A. a Holubec K. po 1 brance, Kubal J., Kašpárek J., Podhora R. a Hrošek J. Trenér Jakub Verner

Lovci v Mostě uloveni

29.02.2016 - Dne 28. 2. 2016 HK Baník Most přivítal v derby na své palubovce rivala z Lovosic před téměř 200 diváky.  Potřebu bodovat v tomto zápase měly oba týmy a tak se hrála dobrá, rychlá házená z obou stran.  Na začátku se týmy oťukávaly a tak v 5 minutě svítil stav 1:2 pro Lovosice. To však bylo jediné vedení hostů v tomto zápase.  Od stavu 2:2 po celý zbylý průběh zápasu vedl HK Baník Most o tři nebo čtyři branky. Brankaři obou týmů se překonávali a tak o poločas šli domácí do šaten klidnější s náskokem tří branek 15:12. Druhý poločas začal dvěma přesnými trefami Mostu a do 51. minuty se týmy střídaly ve střílení branek (21:17). Mezi 52 – 55. minutou se nám podařilo šňůrou třech branek konečně soupeři odskočit až na stav 24:17 a v klidu dohrát zápas. Konečný stav 25:21 pro domácí byl zasloužený.  Před domácím fantastickým publikem jsme tak odčinili smolnou venkovní porážku ze Zlína 21:22. Zápas očima trenéra: Na hru soupeře jsme se v posledních tréninkách připravovali. Jsem rád, že kluci především v obraně plnili základní pokyny a i přes drobné chyby se nám podařilo eliminovat Lovcům z Lovosic jejich úderné spojky. Bylo znát na klucích, že někteří si po zranění ještě příliš nevěří, ale jako trenéři jsme velmi rádi, že se nám konečně vyprázdnila marodka (v brzké době by se měl k týmu připojit i T. Jetenský). Individuálně bych chtěl dnes pochválit výkon obou brankářů a hru obrany. Své si především odvedli J.Schihor, J. Pour, K. Holubec a J. Hrošek. V útoku jsme měli problém s proměňováním křídel a tak bude třeba křídla lépe připravit na další zápasy. U soupeře bych chtěl vyzvednout výkon Jirky Gunla v bráně a Honzy Durčeka. Sestava domácích: Balín D., Zmatlík D., Pour J.(7/1), Schichor J.(7/3), Hrošek J.(3), Podhora R.(2), Holubec K.(2),Lesař L., Trkovský J., Kubal J. a Jahn P. všichni po 1 brance, Slavík O., Harvan M. a Kašpárek J. Tabulka soutěže: 1 Zubří 13 13 0 0 464 : 324 26 2 Sokol Nové Veselí 13 10 0 3 467 : 403 20 3 Dukla 13 8 0 5 352 : 321 16 4 Karviná 13 7 1 5 418 : 382 15 5 V. Bystřice 13 7 1 5 444 : 421 15 6 Kopřivnice 13 6 0 7 385 : 398 12 7 Talent Škoda JS Plzeň 13 6 0 7 331 : 360 12 8 HK B Most 13 5 1 7 349 : 367 11 9 Jičín 13 5 0 8 379 : 417 10 10 Frýdek-Místek 13 3 1 9 397 : 410 7 11 HK Lovosice 13 2 2 9 358 : 423 6 12 Zlín 13 3 0 10 320 : 438 6

Smolná porážka ve Zlíně

21.02.2016 - Dne 21. 2. 2016 jsme vycestovali do Zlína s vidinou se poprat o první dva body z venkovního hřiště. Tým je stále sužován velkou marodkou, ale i tak jsme věřili v zisk bodů (Harvan, Podhora,Kubal, Lesař, dále distancovaný Levý a dva hráči, kteří vypomáhali v Lounech Kašpárek a Bada). Zápas začal a po celý první poločas jsme si udržovali jedno až dvojbrankový rozdíl. Soupeř bojoval a tak se hrála po celou dobu vyrovnaná partie s mírnou převahou Mostu (4:7, 9:11). Čtyři minuty před koncem poločasu jsme vedli o dvě branky 12:10 a bohužel svými chybami a nedůsledností jsme dovolili soupeři vyrovnanat až na 12:12. V té době jsme měli již zasebou 2 neproměněné sedmičky. Druhý poločas začal opět vyrovnaně a domácí díky vynikajícímu výkonu brankaři si drželi jednoaž dvojbrankový náskok.  V této fázi jsme ze Zlínského brankaře díky naivní střelbě udělali hrdinu zápasu (3 neproměnněné střelby z pivota, 2 trháky a další sedmička). V 53. minutě jsme snižovali na 22:21 a zdálo se, že obracíme zápas. Opak byl pravdou, další střelecká nemohoucnost ze 100% šancí (další 2 trháky a 2 střely z pivota) a Zlín se mohl radovat. Herně jsme byli jednoznačně lepší, soupeř bojovnější a nakonci zápasu dostal i od rozhodčích dárek v podobě bodů (dva fauly na brankovišti na pivoty při střelbě, vytažené na 9 metrů a 5 sekund předkoncem likvidační faul oceněný červenou kartou - zaslouženě).  Gratulace soupeři, všechny body si rozhodně nezasloužil, ale i to je házená. Sestava: Balín D., Fojtík J., Schichor J. (6/1), Pour J. (2), Hrošek J.(3), Janásek A. (1/1), Slavík O., Holubec K. (5), Trkovský J. (3), Boula D., Kubart D. a Strauss F (1). Zápas očima trenéra: Naším největším problémem byl lehkovážný přístup ke 100% šancím. Hráči jednoznačně nezvládli zápas a to nás stálo jisté body. Soupeři nelze upřít bojovnost a pochválit vynikající výkon brankaře Zlína. Musíme se oklepat a zodpovědně přistoupit k domácímu zápasu s naším rivalem z Ústeckého kraje. Zápas HK Baník Most vs. Lovci Lovosice začne v neděli od 15:00.

HK Baník Most vs. SKP Frýdek Mís

22.11.2015 - HK Baník Most : SKP Frýdek Místek 35 : 31 Dne 22. 11. 2015 se v Mostě uskutečnilo 8. kolo 1. dorostenecké ligy mezi domácím HK Baníkem Most a týmem SKP Frýdek Místek.  Jednalo se o souboj dvou vyrovnaných družstev, které mezi sebou dělila v ligové tabulce 3. místa a rozdíl 3 bodů.  Dala se tak očekávat vyrovnaná házená především i díky velké marodce mosteckého týmu (zranění nebo nemoc – J. Kubal, J. Schichor, T. Jetenský, J. Bada, P. Jahn). Přes absenci několika hráčů Most začal sebevědomě a do 20 minuty si udržoval 1 až 2 brankové vedení. Soupeř bojoval a o další dvě minuty se poprvé dostal v zápase do vedení 10:11. Most opět dvěma brankami skóre otočil, soupeř z Frýdku kontroval a tak se šlo do kabin za stavu 13:14 pro hosty.  O přestávku jsme hráče upozornili na hru soupeře přes levou stranu a střední spojku, která tvořila hru svým pohybem. Jako dobrý tah do druhého poločasu se ukázalo zapojení do hry hráče Romana Podhory a jeho vysunutí na jejich střední spojku. Soupeř se s tím těžce vyrovnával a jen díky dobré střelbě z křídel, i s poměrně malých úhlů se mu dařilo držet krok až do 45. minuty. Rozhodující náskok si Most vybudovat mezi 45 – 53. minutou, kdy tuto fázi kluci vyhráli 8:3. V dalších minutách jsme si již zkušeně pohlídali vývoj zápasu a tak na konci (3. minuty před koncem) mohli ještě někteří mladší hráči nastoupit z lavičky a užít si ligovou atmosféru. Mosteckému vítězství 35:31 přihlíženo přibližně 60 diváků.   Do konce podzimní části chybí mosteckým sehrát tři utkání z nichž příští týden mostečtí házenkáři zajíždějí do Kopřivnice, dne 6. 12. zakončí domácí derniérou podzimní část proti druhému týmu tabulky Novému Veselí a  vše bude vrcholit posledním kolem dne 13. 12. na půdě Talentu Plzeň. Zápas očima trenéra: Jednalo se o velmi zkušeného soupeře a i díky velké marodce jsme očekávali těžký zápas, což soupeř dokazoval až do 45. minuty. Hrála se oboustranně rychlá házená s mírnou herní převahou mosteckých dorostenců. Bohužel se v brance příliš nedařilo brankařům a ani hráčům v obranné fázi. V útoku velmi dobře zahrál J. Pour (autor 12 branek), dobře mu sekundoval L. Lesař (autor 8 branek) a mladý M. Harvan, který zlepšenou hrou ve druhém poločase, zatížil konto soupeře 6 brankami. Svůj standard si odvedl J. Hrošek a také ostatní hráči, kteří naskočili do zápasu.  Na závěr bych chtěl pozvat na domácí derniéru dne 6. 12. 2015 od 15:00, nejen rodiče a bývalé házenkáře, ale i sponzory a partnery HK Baníku Most. Úspěšné podzimní působení v 1. dorostenecké lize bychom chtěli zakončit i představením nových klubových dresů. Sestava: D. Balín, J. Fojtík, D. Zmatlík, J. Pour (12), L. Lesař (8/1), M. Harvan (6), J. Hrošek (4), V. Levý (2), J. Trkovský (1), J. Kašpárek (1), R. Podhora (1), A. Janásek, K. Holubec, O. Slavík.   Trenéři: J. Verner a J. Kubal st.

O POHÁR MĚSTA MOSTU 2015

15.11.2015 - Skončil 3.ročník turnaje O POHÁR MĚSTA MOSTU, děkujeme všem kteří mají zásluhu na bezproblémový chod turnaje. A už teď se připravujeme na další ročník. Házené zdar Odkazy: http://harbic12.rajce.idnes.cz/O_pohar_mesta_Mostu_-_MLZ/ http://banikmost.rajce.idnes.cz/O_pohar_primatora_Mostu/

HC Dukla Praha : HK Baník Most

14.11.2015 - Dne 14. 11. 2015 se utkali naši dorostenci s týmem HC Dukly Praha. Přestože je Most nováčkem do Prahy neodjížděl s poraženeckou náladou. První poločas byl vyrovnaný, když soupeři se nakonci poločasu povedlo odskočit na rozdíl dvou branek (14:12). Začátek druhé půle začal stejně jako první. Most se snažil srovnat krok a Dukla si neustále udržovala mírný náskok dvou až tří branek (50. minuta 23:20). Bohužel v posledních 10. minutách jsme na soupeře nestačili a tak konečný výsledek 30:24 vyzněl jasně pro domácí.  Slovo trenéra: Platíme dle mého názoru nováčkovskou daň v této soutěži. Venkovní zápasy jsou pro nás velmi náročné a hráči se zatím nenaučili takovéto zápasy zvládat a dovést do vítězného konce. Pokud máme za zády fanoušky a rodiče, tak se mužstvu daří, bohužel pokud se dostaneme do útlumu, tak se zatím hráči spíše hledají (hledají hráče, který vezme zodpovědnost na sebe). Také je nutno podotknout, že nám citělně chyběli hráči, kteří jsou na marodce popř. jsou u nás na hostování z týmu Loun. Přes prohru jdeme dál, protože nás teď čeká velmi těžká práce (tj. bodovat s týmy Frýdku a Kopřivnice).   Sestava: Balín D., Fojtík J., Hrošek J., Pour J., Schichor J., Lesař L., Kubal J., Janásek A., Podhora R., Slavík O., Kašpárek J. a Harvan M.

HK Baník Most vs. HBC Karviná

25.10.2015 - Dne 25. 10. 2015 přicestovali házenkáři HBC Karviná na palubovku nováčka HK Baníku Most. Začátek zápasu začal dle očekávání a Karviná se ujala vedení (1:2). Je nutné podotknout, že v řadách Karvinských házenkářů působí 5 reprezentantů ČR. Mostečtí se začali rozjíždět a během pěti minut otočili výsledek na 5:2. Od této chvíle již Most nepustil vedení v zápase a bylo na Karviné, aby s tím něco udělala. Hrála se rychlá házená a Mosteckým se dařilo. Ve 14. minutě již Most vedl 11:6. Kluci bojovali, vyvarovali se zbytečným ztrátám a tak poločasový výsledek 21:16 nebyl překvapením. Druhý poločas začal tlakem Karviné a ve 44. minutě se hostě přiblížili na rozdíl 24:21. V tuto chvíli jsme si vzali time-out a hráče sklidnili. Zlepšila se obrana a za obranou se několikrát vyznamenal brankař D. Balín. Ve velmi bojovném a rychlém zápase si hráči připsali důležitou výhru nad týmem Karviné (35:27).    Sestava: D. Balín, D. Zmatlík, J. Pour (9), L. Lesař (9/3), J. Hrošek (5),  J. Kubal (3), J. trkovský (3), P. Jahn (3), J. Schichor (2), K. Holubec (1),  J. Kašpárek, D. Boula, O. Slavík a J. Bada. Trenéři: J. Verner a J. Kubal st. Tabulka po 6 kolech     Z V R P skóre B 1 Zubří 6 6 0 0 212 : 147 12 2 Sokol Nové Veselí 6 5 0 1 218 : 172 10 3 V. Bystřice 6 4 0 2 194 : 188 8 4 HK B Most 6 3 1 2 175 : 162 7 5 Dukla 6 3 0 3 156 : 146 6 6 Karviná 6 3 0 3 179 : 177 6 7 Talent Škoda JS Plzeň 6 3 0 3 139 : 148 6 8 HK Lovosice 6 2 1 3 161 : 195 5 9 Frýdek-Místek 6 2 0 4 190 : 193 4 10 Jičín 6 2 0 4 173 : 196 4 11 Kopřivnice 6 1 0 5 178 : 193 2 12 Zlín 6 1 0 5 152 : 210 2

HK Baník Most vs. HC Jičín

18.10.2015 - Dne 18. 10. 2015 se naši dorostenci utkali s týmem HC Jičín.  Od začátku zápasu jsme si udržovali mírný náskok, který se v průběhu prvního poločasu navýšil až na rozdíl 6 branek 19:13. Druhý poločas měl obdobný průběh, Mostu se dařilo střelecky a přes drobné chyby jsme dokázali jednoznačně dovést tento zápas až do vítězného konce. V tomto zápase se moc nedařilo brankařům a také hráčům v obraně. Problém byl především při hře 1 na 1. Soupeř bojoval, ale přes snahu na mostecké neměli. Most měl tento zápas ulehčen absencí jičínského brankaře. Na konci dostali prostor všichni hráči z lavičky. Konečný výsledek byl 37:29. Sestava: D. Balín, J. Fojtík, J. Pour (7), J. Hrošek (6), J. Schichor (5), L. Lesař (5/2), J. Kubal (4), K. Holubec (4), R. Podhora (3), V. Levý (1), J. Kašpárek (1), J. Bada (1) a D. Boula. Trenéři: J. Verner a J. Kubal

Příliš vzdálená Morava

11.10.2015 - Dne 11. 10. 2015 odehráli mostečtí házenkáři kategorie ml. dorostu svůj druhý venkovní zápas s moravským týmem z Velké Bystřice. Vstup do zápasu byl špatný a po 6 minutách jsme prohrávali 4:1. Vzali jsme si time-out a hráče upozornili na některé chyby. V následujících minutách se nám povedlo hru vyrovnat a v 18. minutě se začínalo od začátku 8:8. V této fázi hry jsme bohužel nezakončili několik střeleckých příležitostí, nedali sedmimetrový hod a přestali jsme hrát kolektivně. Soupeř nám tak odskočil na rozdíl 5 branek (9:14). Ještě jednou jsme se pokusili o zvrat 11:14, ale opět dvě technické chyby, znamenaly poločasový výsledek 11:16. Druhá půle začal mírným oťukáváním (13:17), do našich řad přišla opět nejistota a soupeř nám odskočil na 13:21.  V této fázi, kluci začali plnit to co měli a povedlo se nám stáhnout náskok soupeře až na rozdíl 4 branek 21:17(45. minuta). Obrat se ale nekonal. Spojky přestali střílet a utápěli se v kličkách místo, aby nabíhali na střelbu za vytaženou střední spojkou. Křídla, která v prvních zápasech patřila k tomu lepšímu si opět vybrali slabší chvíle a střelecky selhali (3/16 střelba). Nedali jsme další dva sedmimetrové hody a tak jsme na konci zápasu pustili do hry kompletně všechny hráče ročníku 2000. Výsledek 31:21 byl pro nás celkem krutý, ale podle předvedeného výkonu asi i zasloužený. Zápas očima trenéra: Rozhodně nejhorší zápas, který kluci za mého vedení předvedli. Vypadalo to, že zůstali ještě někde na cestě mezi Prahou a Brnem. Nepoznával jsem některé hráče. Jediné přísnější měřítko v tomto zápase snesli brankář D. Balín, J. Hrošek a J. Pour. V tomto zápase se nedařilo opravdu nic, nedali jsme 3 sedmimetrové hody, nehráli jsme rychlý přechod, hráči byli bez pohybu, nehráli jsme kombinace, střelecky se nedařilo křídlům a ani obrana nefungovala.   Sestava: D. Balín, D. Zmatlík, J. Hrošek (6/1), J. Pour (8), J. Kubal (1), J. Kašpárek (1),  P. Jahn (1), M. Harvan (1), J. Bada (1), J. Schichor (1), V. Levý, K. Holubec, J. Adam a O. Slavík. Trenéři: J. Verner a M. Smola. Napravit reputaci si budou moci dorostenci dne 18. 10. 2015, kdy přivítají v mostecké hale tým z Jičína.

Most podlehl HC Zubří

04.10.2015 - Dne 4. 10. se utkal domácí HK Baník Most s jedním z aspirantů na celkové vítězství HC Zubřím. Soupeř začal náporem a Most se jen stěží dostával do obrátek (1:4). Mostečtí se probudili a vyrovnali hru. Povedlo se jim několikrát vyronat v průběhu poločasu a tak v 25. minutě byl rozdíl pouze o jednu branku. Bohužel v této chvíli si Mostečtí vybrali několik slabších chvil a zkušený soupeř je trestal z rychlých útoků.  Soupeř nám odskočil na rozdíl 5 branek (13:18). Druhý poločas začal podobně. Mostečtí se snažili, ale některé nepřesnosti a slabší fyzická kondice nakonec rozhodli, že soupeř si z Mostu odvezl výhru 24:33. Zápas očima trenéra J.Vernera: V prvním poločase, dokud jsme měli sílu, se hrála vyrovnaná házená. Bohužel před koncem poločasu nám došli fyzické síly a soupeř nám odskočil na rozdíl 5 branek. Druhý poločas měl obdobný průběh. V zápase nás sráželo neproměňování šancí z postu křídel a lepší obranná činnost. Soupeř byl nad naše síly a po zásluze si odvezl z Mostu oba body. Pro kluky to byla dobrá zkušenost a škola. Trenéři: J.Verner a J. Kubal Sestava: D. Balín, D. Zmatlík, J.Schichor 7, J. Hrošek 4, L. Lesař 4/1, J. Pour 3/1, J. Kubal 2, M. Harvan 2/1, J. Kašpárek 1, J. Bada 1, V. Levý, K. Holubec, P. Jahn a A. Janásek. Přihlíželo 150 diváků.

Derby nemělo vítěze

27.09.2015 - Dne 27. 9. 2015 se utkala po letech v dorostenecké nejvyšší lize dvě severočeská družstva. Jednalo se o zápas mezi domácími "Lovci" z Lovosic a hostujícím HK Baníkem Most. Před slušně zaplněnou halou se odehrál velmi zajímavý a tvrdý souboj se spravedlivým koncem pro obě družstva. HK Baník Most začal náporem a v 10. minutě vedl 5:2. Domácí se oklepali a během 6 minut otočili stav na 8:6. V 25. minutě dokonce domácí odskočili na rozdíl 5ti branek a s Mostem to nevypadalo příliš dobře. Vyměnili jsme brankaře a během zbývajících 5ti minut jsme snížili stav na poločasových 15:12.  Tento stav byl bohužel pro nás způsobený laxním přístupem některých hráčů při střelbě z pozic, ze kterých musí přijít jasné zakončení. V prvních 15ti minutách druhé půle se skóre stále drželo na rozdílu třech branek a nezdálo se, že dojde ke zvratu. V té době jsme zatáhli obranu a postupem času jsme začali soupeře dotahovat. V 53. minutě bylo vyrovnáno a začínalo se od znova. Lovosice opět odskočili na rozdíl dvou branek 24:22. Most bojovností srovnal na 24:24 v 57. minutě. Drama vrcholilo a dvě technické chyby domácích přinesli Mostu možnost zasadit Lovosicím úder. Bohužel tyč při střelbě z pravého křídla a laxní zakončení z pivota nás stáli další bod. Z hlediska průběhu zápasu se domnívám, že oba týmy si bod zasloužili a tak jsme se po dlouhých letech v derby rozešli smírně. Konečný stav 24:24 je "výhrou" pro oba týmy. Zápas očima trenéra J. Vernera:  V první části zápasu jsme dominovali a zdálo se, že body nebude těžké si z Lovosic odvést. Bohužel další průběh nás vyvedl z omylu a najednou jsme to byli my, kdo tahali za kratší konec. Díky bojovnosti a zatažené obraně se nám povedlo zvrátit nepříznivý vývoj zápasu a opět na konci jsme to byli my, kdo mohl zvítězit. Musím, ale sportovně uznat, že remíza byla zasloužená a jen doufám, že oba týmy v dalších kolech budou získávat body v ligové tabulce. Myslím si, že je dobré pro házenou u nás, že "vyrostlo" další družstvo, které bude reprezentovat v nejvyšší soutěži Ústecký kraj.   Trenéři: J. Verner a J. Kubal st. Sestava: D. Balín,  D. Zmatlík, J. Fojtík, J. Schichor (5), J. Hrošek (4), J. Kubal (4), J. Pour (4/2), L. Lesař (3), V. Levý (2), T. Jetenský  (1), A. Janásek (1).

Ml. dorostenci nezaváhali

20.09.2015 - Velmi dobrý vstup do 1. dorostenecké ligy ČR předvedli mostečtí dorostenci. V úvodním kole narazili na tým HC Zlín, který pravidelně hraje první dorosteneckou ligu ČR. Začátek zápasu dorostencům vyšel skvěle a v 15té minutě zápasu svítil na ukazateli stav 9:3. Obrana fungovala na plné obrátky a za ní "kraloval" brankař Dominik Balín. Přes snahu se zlínským hráčům nedařilo a jeden útok za druhým se rozbíjel o obranný val jménem Baník. V útoku mostečtí dobře kombinovali a také se jim dařilo při hře 1 na 1. Do hry se zapojili všichni hráči z týmu, kteří se odvděčili dobrým výkonem. Poločasový výsledek 16:6 tak jasně naznačoval, kde zůstanou body. Do druhé půle jsme opět naskočili plně koncentrovaní a šňůrou 4 branek jsme nedali soupeři šanci na zvrat (20:6). Od 40. minuty se již zápas dohrával v poklidném tempu a Most si bez komplikací dokráčel po první dva body v prvoligové tabulce. Trenéři: Bc. Jakub Verner, Josef Kubal st. Sestava: D. Balín, D. Zmatlík, J.Kubal (9), V. Levý (5) a J. Pour (5),  J. Hrošek (4), L. Lesař (4/1), J. Schichor (3), T. Jetenský (2),  P. Jahn (1), K. Holubec (1) a A. Janásek. Zápas očima trenéra J. Vernera: Zápas se odvíjel od počátku v náš prospěch. Věděli jsme, že soupeř hodně hraje 1 na 1, což naší obraně vyhovovalo. Hráči si v zápase splnili téměř všechny povinnosti v obraně a i v útoku. Individuálně bych pak chtěl pochválit Josefa Kubala (střelce 9 branek) a kvalitně chytajícího brankaře Dominka Balína.  Chtěl bych také pochválit celý tým za bojovnost. Jedinou kaňkou jsou zbytečná vyloučení, která pramení z individuálních chyb v obraně. Pozvánka na zápas třetího kola: HK Baník Most - Zubří 4. 10. 15:00