HK - Baník Most

Turnaj přípravky 4+1 v Bílině

15.09.2018 - Dne 15.9 jsme odehráli první turnaj přípravky 4+1 v Bílině. Jedná se o venkovní turnaj a počasí nám moc přálo. Musím pochválit rodiče, za pomoc s dopravou i podporu našich nejmenších. Další pochvala patří nováčkům, první turnaj a parádní výkon. V pochvalách budu pokračovat, zaslouží si ho holky za organizaci a velmi levné i chutné občerstvení. Na turnaj nedorazily týmy z Lovosic, tak si kluci pěkně zahráli, domů jsme odjížděli spokojení a unavení. Kubal Josef

Poslední turnaj přípravky 4+1

02.06.2018 - Poslední turnaj našich nejmenších se konal na venkovním hřišti v Bílině. Bohužel pro nedostatek hráčů, jsme nedali dohromady celý tým a museli jsme se  spojit s týmem Strupčic, ale nakonec to byl moc hezký turnaj. Všichni si zahráli, počasí bylo parádní a speciální poděkování trenérovi J.Hanusovi, který mě po zbytek turnaje zastoupil. Jako pokaždé děkuji rodičům a hráčům, kteří si udělali čas na reprezentaci našeho klubu.

Venkovní turnaj 4+1 na Meziboří

26.05.2018 - Poprvé v sezóně jsme zavítali na venkovní turnaj do Meziboří. Počasí nám přálo (až moc), ve velkém vedru bylo fajn že kluků jelo dost, tak se všichni mohli v klidu prostřídat. Každý si zahrál stejný počet minut na hřišti a na lavičce jsem všechny kluky poctivě zaléval vodou.... Turnaj se docela povedl, herně to bylo dobré, co klukům nejde, to se snažíme odstranit. Za mě velmi pohodový turnaj, i rodiče se určitě měli na co koukat. Kluci i mezi zápasy dodržovali příkaz, "nelítat, zdržovat se ve stínu, ochladit se v koupelně , hodně pít". Za mě velká spokojenost. Děkuji všem rodičům, za hojnou účast a dopravu. Panu Landyšovi za krásné fotky a paní Landyšové za mezi zápasové proklepnutí dětí z češtiny. 

Poslední Podkrušnohorka v Mostě

13.05.2018 - Dne 13.5.2018 v 9 hod. se konala Podkrušnohorská liga v Mostě, kdy pořádajícím celkem byl tým DHK Baník Most. První zápas jsme odehráli s černými andělkami, ve kterém jsme zaspali první poločas a druhý poločas jsme opět dotahovali. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti celku FCC město Lovosice, v prvním poločase špatně bránili a kazili přihrávky. Druhý poločas jsme se v těchto fázích zlepšili, ale pořád jsme tahali za slabší konec. Posledního turnaje se nezúčastnilo družstvo Loun, jelikož si neupravili změnu herního času, alespoň si zato všichni zahráli dvakrát každý s každým. Samotným závěrem, bych chtěl všechny kluky pochválit za zlepšení oproti první jarní Podkrušnohorce. Výsledky:                                                                  celkový výsledek 1. zápas  HK Baník Most - DHK Baník Most                10:16 2. zápas  HK Baník Most - FCC Město Lovosice           7:17 3. zápas  HK Baník Most – DHK Baník Most               12:15 4. zápas  HK Baník Most – FCC Město Lovosice        11:16 Trenér: Šlechta st. Hráči: Vojtěch Zika, Adam Čutek , Martin Landyš, René Šlechta, Jindřich Červený, Kryštof Hrzán, Patrik Šplechta, Adam Beneš, Frederik Tůma, Tomáš Holý, Ondřej Štěpán

Podkrušnohorka v Lovosicích dne

08.05.2018 - První zápas jsme odehráli v duchu tzv. mosteckého derby, kdy soupeřem bylo mužstvo DHK Baník Most. První poločas byl náš tým ještě v Mostě a holky tudíž nepocítili, že jsme na hřišti a prohráli jsme jej zaslouženě se skóre 8:3. O přestávce jsme si s chlapci řekli, co musíme zlepšit. Druhý poločas kluci plnili zadané úkoly svědomitě a také jsme jej vyhráli 9:7, ale již to nestačilo na náskok černých andělek z prvního poločasu. Druhým soupeřem byli házenkáři z královohradeckého kraje HBC Continental Jičín, kdy jsme opět pokazili první poločas. Druhý poločas jsme byli vyrovnaným týmem, ale na soupeře to nestačilo. Před třetím zápasem se nám zranil na schodech v hledišti jeden nadějný mostecký hráč a naši chlapci si sami zaběhali na venkovním hřišti. Třetím týmem byl domácí celek FCC město Lovosice, našim klukům došly fyzické síly, které nechali na venkovním hřišti a proto jsme tahali za slabší konec. Poslední zápas jsem odehráli s nejlepším týmem Podkrušnohorské ligy TJ Lokomotiva Louny, všechny kluky musím pochválit za bojovnost, kterou předvedli na hřišti a nevzdali to, i když pořád prohrávali. Závěrem chci všechny hráče pochválit za hojnou účast na lovosickém turnaji, bojovnost, i když se nedaří.  A také rodičům za pomoc s dopravou.

mini 4+1 v Mostě

05.05.2018 - Dnes jsme pořádali turnaj mini 4+1 v naší sportovní hale.  Musím se přiznat že přes hrozný začátek (první zápas), musím kluky pochválit. Ale po prvním zápase jsem kluky v šatně dost "seřval", ani tak za hru (i když i to je důsledek), ale spíš za chování.  Před začátkem turnaje jsme si řekli na co se soustředíme, začal zápas a jak kdybych to neřekl. Klukům něco vysvětluji a koukají jinam. Vše co jsme si v družstvu zakázali, vše stihli za půl hodinu najednou. Politá chodba (házení lahví), nadávky mezi sebou atd. Proto jsem kluky sprdnul..... Nechal jsem je pár minut vydejchat a následně v kanceláři, znovu v klidu vše probrali.  Najednou jsem měl jiný tým, všichni se snažili a dva ostatní zápasy? SUPER!!! Fandili si, hecovali se, paráda. Kluky jsem po turnaji pochválil, jen jsem si jim postěžoval, že až mě trefí, tak nemají trenéra.... Příště bych raději prošel turnajem v klidu. Vše je o chování i zaujetí pro hru, pokud budou poslouchat, dělat co jim řekneme, budou házenou umět a začne je o to víc bavit. I pro mě je náročné zorganizovat turnaj, ještě ho odtrénovat a to vše mezi třemi nočními směnami. Taky bych se rád pobavil hezkou házenou, snad k tomu kluky dovedeme.

Kutná Hora : HK Baník Most 28:24

29.04.2018 - Ráno v 10:30 dne 29. 4. 2018 odehráli mostečtí házenkáři smolné utkání.  Začátek zápasu nám utekl a to nakonec rozhodlo o vítězi tohoto souboje. Mostečtí v úvodu dělali chyby a soupeř je trestal. Nefungovala obrana a ani brankáři ze začátku neměli možnost se chytit. Probrali jsme se až za hrozivého stavu 0:9. Hru jsme vyrovnali a do 20. minuty jsme snížili na 7:11. Bohužel neproměňováním nám soupeř opět odskočil na poločasový výsledek 18:11. O poločase jsme si řekli, že nemáme co ztratit a tým začal konečně bojovat. Ve 48. minutě jsme stáhli na 22:24. Soupeři se pak střídali ve střílení branek až do 55. minuty, kdy za stavu 24:26 jsme nedali dvě tutovky a soupeř nám opět odskočil na rozdíl 4 branek a o výsledku bylo rozhodnuto. Konečný stav 28:24 pro domácí Kutnou Horu.   Zápas očima trenéra:   Nezvládli jsme úvod zápasu. Domácí díky tomu nabrali sebevědomí a my se jen těžko vraceli do zápasu. Zápas rozhodli tři důležité faktory – prvních deset minut a ztráta koncentrace, obrana a neproměňování šancí. Pochvalu zaslouží družstvo za bojovnost ve zbývající části zápasu. Mrzí určitě dvě neproměněné sedmičky a asi 4 trháky. Soupeři gratulujeme.   Sestava: Kurial V., Vávra M., Pour J. 9/1, Verner J. 6/4, Šmehlík J. 4, Kubal  J. 3, Grobl T. 2, Janásek A, Nejdl L., Slavík O. a Levý V.

Louny 6+1

29.04.2018 -   tento turnaj se mi hodnotí hodně těžce. Bohužel se projevila naše tréninková lenost a malá aktivita. Na tréninku je to samej Jícha, všechno umíme, nic trénovat nepotřebujeme a když klukům něco vysvětlujeme, tak nás ani neposlouchají. Dostali jsme od všech týmů, facku z dovedností a přístupu ke hře. Pro mě a rodiče to musela být hrozná podívaná, jen doufám že kluci si to uvědomili a změní přístup. Takhle daleko jsem ještě od ostatních týmů nikdy nebyl, snad v začátcích kdy jsme znovu restartovali náš klub. Skoro mi připadá že se s klukama na trénincích flákáme, bohužel opak je pravdou a vymejšlíme různé cvičení, abychom vše dohnali. O našich slabinách víme a snažíme se s trenéry je odstranit, bohužel to závisí nejvíc na Vašich dětech. Doufám že v úterý to bude lepší podívaná, než před týdnem v Lounech.  

Vršovice vs. HK Baník Most

22.04.2018 - Dne 22.4.2018 odcestovali mostečtí házenkáři do Prahy na svůj třetí jarní zápas proti týmu Vršovice Praha B, který je rezervou prvoligového týmu. Most potřeboval nutně vyhrát, aby se udržel v boji o přímý postup do II. ligy házenkářů. Domácí házenkáři Vršovic dokázali v průběhu sezóny několikrát znepříjemnit výhru soupeři a na jaře se jim celkem dařilo, když jednou jasně zvítězili v Ledeči (19:38) a nepříjemně potrápili vedoucí tým  Chodova (25:24). Takže nás nečekal žádný jednoduchý zápas. Začátek tomu napovídal. Domácí se poprvé a naposledy ujali vedení 1:0, od té doby vedl Most o jednu dvě branky. Domácí bojovali a v 17té minutě dokázali srovnat na 7:7.  Ve dvacáté druhé minutě to bylo 9:8 pro Most. V té době přišel nápor hostů a Most dokázal odskočit na rozdíl 6 branek (8:14) a s domácími to nevypadalo dobře. Ti však zabojovali a  dvěma brankami korigovali výsledek na přijatelných 10:14.  Druhá půle začala vyrovnaně a Most si udržoval do 38 minuty 4 brankový odstup 17:13.  Domácí zabojovali, zlepšili obranu a ve 47 minutě stáhli vedení Mostu na 17:16. Hosté pak drželi až do 54. minuty (19:20) jedno až dvougólové vedení.  Naštěstí se během čtyř minut Mostu povedlo zlomit nápor domácích 19:24 a o vítězi již nebylo pochyb. Most si zaslouženě odvezl oba body za výsledek 24:20 a může žít svůj druholigový sen 3 kola před koncem soutěže.   Sestava a branky:   Kurial V., Šlechta R., Janásek A. 7, Šmehlík J. 6, Verner J. 5/1, Pour J. 4, Kubal J. a L.Nejdl po 1 brance, Gröbl T. a Slavík O.,   Trenéři: Smola M. a Chlouba P.   Pár slov k zápasu: Čekal nás další z existenčních zápasů na půdě nevyzpytatelných Vršovic. Zápas jsme zvládli díky týmové bojovnosti a dovezli jsme zaslouženě 2 body.  Dobré je, že střelecky tým táhne více hráčů a obrana celkem dobře pracuje s brankáři.  Tuto neděli zajíždíme do Kutné Hory, kde nás čeká jeden z vrcholů této sezóny. Kutná Hora posílila o hráče z vyšších soutěžích a díky podzimní výhře (27:22) v Mostě je určitě mírným favoritem. Uvidíme jak a zda házenkáři Most odpoví.

Turnaj mini 4+1 v Lounech

21.04.2018 - Na tento turnaj buhužel nemohl vyjet žádný z trenérů HK Baník Most a tak jsem požádal jednoho z rodičů pana Černého. Touto cestou mu moc děkuji a zasílám jeho hodnocení turnaje. Kluci se snažili plnit úkoly. V tomto turnaji se jim to dařilo až proti poslednímu soupeři DHK Most, kde se neskutečně snažili a běhali a plnili obranné úkoly co jsem si řekli. Předchozí 3 zápasy byly v obraně slabší. Kluci spíš útočili a nechtělo se jim vracet. Celkově hodnotím turnaj za vcelku povedený, nový hráči se snažili a kluci z 6+1 byly dost vidět. Opět děkuji rodičům za podporu a pomoc s dopravou.  

Turnaj přípravky 4+1 v Lounech

15.04.2018 - Hodnocení turnaje přípravky v Lounech. Stavěli jsme dva týmy, mladší a starší. Nejmenší kluci hráli pod vedením p.Černého, měli se hlavně soustředit na bránění, vracení z útoku a obsazování hráčů v osobní obraně. Zápas od zápasu se zlepšovali i v útoku se kluci prosazovali. Byl jsem moc spokojený i kázeň byla v pohodě. Starší kluci odehráli taky dobrý turnaj, opět zápas od zápasu se hra zlepšovala a konečně začali chápat osobní obranu. V útoku jsme se také prosazovali, celkem hra vypadala dost slušně. Zlepšovat se ovšem musíme, s každým hráčem jsem osobně probral, s čím má ve hře problém a tak doufám že na trénincích na tom zapracují. Začínáme být pomalu samostatní, kluci se snaží dodržovat pravidla, potom nám vše jde jednodušeji. Hráči: Kupka, Černý, Bořík, Fafek, Kubal, Tůma, Chotěborský, Červený, Kopp, Kopp, Glaser, Johan, Beneš Trenéři: Kubal, Černý  

Most bojuje dál o 2. ligu

15.04.2018 - V neděli v 10:00 hod dne 15.4.2018 přivítal HK Baník Most hostující tým z Mělníka.  první poločas jsme trochu prospali a i díky špatné střelbě jsme dovolili soupeři hrát celý poločas vyrovnaně. Stav po 30. minutách (9:9). Ve druhém poločase jsme po rázné domluvě v šatně a změně v přechodu do rychlého útoku začali soupeři diktovat tempo. Během 5ti minut jsme odskočili na 15:9 a soupeř se již z tohoto úderu nevzpamatoval. Soupeři jsme dovolili první branku až za stavu 20:9 v 17. minutě druhé půle. V dalším průběhu jsme již jen kontrolovali zápas a v poklidném tempu si došli pro druhou jarní výhru za výsledek 25:17. Hráči zaslouží pochvalu za druhou plovinu zápasu, první se nám bohužel moc nepodařila. Dobře zachytal Kurial, v útoku zahráli Pour, vraný a J. Kubal a v obraně především T. Grobl. Sestava: Kurial, Šlechta, Pour, Janásek, Kubal, Verner, Grobl, Vraný, Zimmermann P., Šmehlík, Nejdl, Slavík a Levý.

Turnaj minižáků v Ústí n/L

09.04.2018 - Dne 8.4.2018 v 8.00 hod jsme jeli na svůj první jarní turnaj MINI 4+1 do Ústí nad Labem. První zápas jsme odehráli s týmem DHK Most. Kluci první poločas byli zaskočeni hrou děvčat a tudíž s nimi hráli jen vyrovnanou házenou. Druhý poločas začali hrát mužskou házenou (dle rad trenéra) a tudíž se začali zlepšovat. V druhém zápase jsme se postavili proti týmu Lokomotiva Louny, kdy jsme po celou dobu hry byli velmi vyrovnaným soupeřem. Třetím soupeřem byl celek Lovosic a kluci předváděli opět dobrý výkon, kdy přehrávali soupeře. V posledním utkání jsme nastoupili proti domácímu celku Tygři Ústí nad Labem a bylo vidět, že se naši minižáci zlepšují od prvního zápasu ve všech herních projevech. V závěrečném shrnutí, chci poděkovat za účast našich miniházenkářů a za odvedené výkony celého týmu. Sestava - hráči: Čutek Adam, Hrzán Kryštof, Johan Pavel, Mandák Vratislav, Licek Jakub, Šlechta René. Trenér – Šlechta st.

Turnaj přípravky 4+1 ve Strupčic

08.04.2018 - Dobrý večer, posílám hodnocení z turnaje přípravky 4+1 ve Strupčicích. Na turnaj nedorazili Lovosice a tak jsme odehráli o jeden zápas navíc. Kluci se zlepšují zápas od zápasu a tak jsem moc spokojený. Hlavně se učí samostatnosti a poslušnosti, pokud kluci poslouchají tak nám vše funguje. Příští víkend nás čeká další turnaj přípravky v Lounech a pokusíme se postavit dva týmy, tak s tím prosím počítejte. Čeká nás taky turnaj PL ligy 6+1 v Mostě, tak máme opět perný víkend. Děkuji Kubal

03.04.2018 - S bolestí v srdci oznamujeme, že dne 31. března 2018 dotlouklo srdce naší dobré duše Baníku Olgy Zrostlíkové. Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 6. dubna 2018 v 10:30 h v pohřební síni mosteckého kostela.

Osm statečných čelilo Evropě

02.04.2018 - Ve dnech 29. 3. až 2. 4. 2018 se v Praze uskutečnil největší házenkářský turnaj ve střední Evropě. Družstvo starších dorostenců se jej zúčastnilo až na poslední chvíli, když rozhodnutí padlo až po konzultaci s hráči. Bohužel jsme nemohli odjet na turnaj kompletní, jelikož máme 3 dlouhodobě zraněné klíčové hráče z této kategorie (Schichor, Kašpárek, Harvan) a jeden hráč se musel připravovat na maturitní zkoušky (Pour). Přesto se mostečtí neztratili a díky bojovnosti se dostali do hlavní části turnaje. I tam předvedli velmi bojovný výkon a díky dvoum remízám jsme skončili na celkovém lichotivém 13. místě z 54 účastníků. V turnaji jsme odehráli celkem 7 zápasů, z nichž mostečtí dorostenci dokázali 4 x zvítězit, 2x remizovat a pouze jednou jsme prohráli. O to víc si vážím jako trenér přístupu hráčů, kteří v 8 lidech v zápasech neskutečně bojovali a vytvořili skvělou partu, která nevzdala ani jeden zápas. Jejich herní morálka se ukázala především v zápase s SG AC/Eintracht Berlin, kdy jsme v poločase prohrávali o 5 branek (2:7) a nakonec se nám téměř podařil neskutečný obrat (Výsledek 11:11), kdy jediná branka rozhodla o postupu soupeře z tohoto zápasu. Bohužel jsme nestihli zakončit náš poslední útok. Výhra by mostecké posunula mezi nejlepších 8 týmů turnaje. Jednotlivé výsledky na turnaji: Základní skupina  HK Baník Most:MTV Lubeck (GER) 18:7, Koge Handbold 14:10 (DEN), KSI Kézilabda Akadémia (H) 7:10, BSV Gorlitz 11:3 (GER), MHáK Martin 15:9 (SVK). Druhé místo ve skupině a postup do hlavní části turnaje. Skupina o postup do Playoff A HK Baník Most: HK Jersei 9:9 (DEN), HK Baník Most: G AC/Eintracht Berlin 11:11 (GER). Druhé místo ve skupině a celkové 13. místo v kategorii MA. Sestava: Balín D., Janásek A., Hrošek J., Kubal J., Bada J., Slavík O., Levý V. a Kunc P. Hodnocení očima trenéra: Tým se neskutečně semknul kolem brankaře Dominka Balína. V obraně se nám dařilo a přes nižší vzrůst jsme dokázali vzdorovat všem týmům. Hráči se v útoku prosazovali především díky výkonu celého týmu. Střelecky se dařilo  A. Janáskovi. Hráčům gratuluji a děkuji za dobrou reprezentaci klubu i města Mostu.

Turnaj přípravky 4+1 v Mostě

31.03.2018 - V sobotu jsme pořádali turnaj pro naše nejmenší, všichni se moc snažili a překvapivě i hra byla moc pěkná. S trenérem Kulišem jsme museli pískat a tak děkuji panu Černému a st.dorostenci Schichorovi, kteří zaskočili na místě trenerů. Doufám že kluci další víkend předvedou stejně pěknou hru. Hezký den  

HK Baník Most vs. TJ Chod. Praha

25.03.2018 -    vs.      V neděli dne 25.3.2018 od 14:00 ve sportovní hale v Mostě přivítal domácí tým mužů leadra tabulky z Chodova. Na podzim Most sehrál na palubovce soupeře vyrovnané utkání, když podlehl až v závěru zápasu o dvě branky 27:29 a tak se předpokládal velmi vyrovnaný zápas.  HK Baník Most začal v dobrém tempu a ve 4. minutě vedl 3:0. Pak se přeci jen soupeř oklepal a hrála se vyrovnaná házená, kde domácí udržovali dvou až tříbrankový rozdíl. Ve 23. minutě jsme odskočili soupeři na 10:6 a zdálo se, že hosté nebudou stačit. Ti se ale oklepali a 3 brankami snížil na 10:9. Domácí opět přidali a po time-outu opět soupeři odskočili na rozdíl 4 branek. Poločas 14:10. Ve druhém poločase se opět soupeři střídali ve střílení branek (do 10. minuty) 17:13. Domácí v rozmezí sedmi minut pak rozhodli zápas, kdy soupeři odskočili na 22:15 v 17. minutě. Zbytek zápasu se již dohrával v klidu a i tuto část Most vyhrál 7:5.  Končený stav 29:20 byl zasloužený a dle reakcí diváků i rozhodčích to byl zápas nadprůměrné úrovně. Hodnocení: Mostu se dařili kombinace, obrana velmi dobře fungovala a dařilo se i brankářům, především našemu bývalému odchovanci V.Vodičkovi, který v současné době hraje za Lovosice. Celý tým zaslouží pochvalu střelecky se dařilo hráčům Pour, Janásek a Verner. V obraně dobře bránili především hráči Grobl s Pourem. Je nutné podotknout, že se ale dařilo všem hráčům a za to co předvedli jim patří dík. Sestava: Brankaři - Vodička, Kurial. Hráči - Pour J. (8), Janásek A. (6), Verner J. (5), Grobl T. (3), Zimmerman P. a Šmehlík J. (2), Kubal J. (1), Nejdl L. (1), Levý V. (1/1), Slavík O., Šlechta R. Trenéři: Smola M., Chlouba P.    

Zimní soustředění mini a příprav

19.01.2018 - Dobrý den, dnes jsme se vrátili ze soustředění, které se nám vydařilo, jak počasím, tak i náplní. Doufám že se klukům líbilo a už jsem se domluvil s paní vedoucí na příští rok. Kluci jsou snad všichni v pořádku, nemám přiznaný žádný problém. Vaše děti musím moc pochválit, neuvěřitelné se stalo skutečností, byli moc hodní a dokonce si pomáhali. Takže spokojenost po všech směrech, děkuji také rodičům za pomoc s dopravou. Odkaz na fotky: https://banikmost.rajce.idnes.cz/Zimni_soustredeni_pripravka_a_mini_2018/

Turnaj přípravky 4+1 v Lounech

10.12.2017 - V neděli jsme zajížděli do Loun na poslední turnaj přípravky v tomto roce. Opět jsme měli nejmladší tým ve skupině a podle toho vypadala hra. Na první pohled jsme daleko zaostávali za soupeři, ale mi sledujeme spíš zlepšování jednotlivců a to jsem u některých hráčů pozoroval. Naším největším problémem je dlouhou dobu kázeň, ta nás trápí i na tréninku a je potřeba spolu s rodiči na ni zapracovat. Po novém roce nás čeká zimní soustředění a tam bude kázeň velmi důležitá, tak abychom vše zvládli. Pokud se v trénincích kluci uklidní a pořádně zaberou, určitě nás na jaře čeká zlepšení. Výhodou pro kluky je že hrají proti lepším soupeřům a tak se rychleji posouvají v před. Opět děkuji rodičům za pomoc s dopravou, panu Černému za pomoc na lavičce a foto. Kluci už se těší na Vánoční turnaj a každý čeká že se jeho rodiče aktivně zapojí. Sestava: Bořík, Chotěborský, Bárta, Kubal, Mandák, Červený, Fafek, Černý, Kopp, Kopp, Suchý Trenér: Kubal