HK - Baník Most

Turnaj O pohár města Mostu

24.11.2019 - Výsledky turnaje O pohár města Mostu Starší žáci: 1. místo Lovci Lovosice mládež 2. místo Házená Louny (TJ Lokomotiva Louny) 3. místo HK Baník Most 4. místo HC Tatran Stupava 5. místo Házená Děčín 6. místo TJ Sokol Bělá pod Bezdězem - Muži Mladší žáci: 1. místo Lovci Lovosice mládež 2. místo HÁZENÁ ROKYCANY MLADŠÍ ŽÁCI 3. místo Házená Louny (TJ Lokomotiva Louny) 4. místo HK Baník Most 5. místo DHK Baník Most - "Černí Andělé" - žákyně, dorky, ženy B 6. místo HC Tatran Stupava 7. místo Házená Děčín 8. místo Lovci Lovosice mládež

Kvalifikace žákovské ligy

23.11.2019 - Dne 23. 11. se naši st. žáci zúčastnili kvalifikace žákovské ligy v Sezimovo Ústí. Postupně jsme sehráli zápasy s týmy Šťáhlav, Sezimova Ústí a Hostivic. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 18 minut. V prvním zápasem jsme narazily na tým Šťáhlav. Hrála se vyrovnaná házená s mírným vedením našeho týmu. V bráně se dařilo D. Egyudovi a tým hrál velmi solidně v obraně. Díky tomu jsme šli do vedení v 1 poločase o 1 branku (6:5). Bohužel se ve druhé fázi rozchytal brankař soupeře a nám se přestalo dařit v obraně. Soupeř přidal a díky šňůře 3 branek mezi 32 - 35 minutou rozhodl o výhře 14:11. Ve druhém zápase jsme narazili na hostitelský tým ze Sezimova Ústí. Tým domácích se prezentoval úpornou házenou. Hráči Ústí bojovali a nám se příliš nedařilo v obranné činnosti. Konečná výhra o 1 branku v poločase (12:11) naznačovala, jak úporně soupeř hrál. Druhý poločas, ale z naší strany byl o něčem jiném. Zpřesnili jsme obranu, brankář si připsal několik zákroků a hráči zakončovali z rychlého útoku. Konečný výsledek 27:18 jasně naznačil jaké máme možnosti i nedostatky. Třetí zápas a tým Hostivic. Nám známý tým soupeře, který hraje s hráči o 1 rok mladšími se prezentoval velmi sympatickým výkonem. Ze začátku nás zaskočil a i díky několika neproměněnných 100% příležitostí, jsme dali soupeři možnost odskočit na začátku zápasu  o 3 branky (4:1). Kluci se srovnali a začali opět bránit a hrát naši hru. V 8. minutě bylo vyrovnáno a od té době jsme se přetahovali o vedení. Ke konci první části jsme v rozpětí 4 minut odskočili soupeři o 4 branky a šli do šaten spokojenější (7:11). V dalším průběhu zápasu jsme již nedovolili soupeři se přiblížit na více jak 4 branky a po zásluze zvítězili 22:15. Slova trenéra: Tým se prezentoval dobrým kolektivním výkonem, hráči makali a i za nepřiznivého stavu bojovali. Přesto ještě máme mezery v obranné činnosti, v přechodu vázne souhra spojek a mezery máme ve hře dvojic a trojic. Nejlepším hráčem byl asi T. Vrána díky vyrovnanosti svých výkonů ve všech 3 zápasech. Pochvalu, ale zaslouží všichni a i díky jejich výkonům jsme postoupily do Žákovské ligy. Všem klukům gratuluji... Úspěšný víkend jsme zakončili i díky klukům, kteří zůstali v Mostě a vybojovali ve velmi kombinované sestavě výhru na Bělou. Díky tomu celý tým mohl zakončit neděli velmi solidním 3. místem na našem třídenním turnaji. Trenér: J.Verner Sestava: D. Egyud, P. Fous, T. Vrána, M. Holý, K. Smrček, P. Zbuzek, M. Vaníček, T. Verner a J.Novák    

Podkrušnohorka 6+1

16.11.2019 - Další turnaj PL ligy se hrál V Mostě a pořádal ho tým DHK. Naši hráči se pomalu lepší a již se přidali i nový hráči, kteří udělali od poslední turnaje velký pokrok. Hru s nejlepšími týmy pomalu srovnáváme, ale ještě nás hodně omezuje fyzička a pohyb na hřišti. V trénincích musíme víc makat, kluci musí i doma zapracovat na pohybu a životosprávě. Kluky (i dvě holky z DHK) musím pochválit, snaží se a to je důležité.

Muži vs Lovosice B

02.11.2019 - K sedmému zápasu nastoupili naši házenkáři Baníku proti Lovosicím B. Od první minuty to byla rychlá kombinační házená jak od hostů, tak i od Mostu. Domácím dobře fungovala obrana, za kterou spolehlivě chytal Vláda Kurial. V útoku se nám také dařilo a tak jsme do šaten po 30 minutách odcházeli se 6-ti brankovým náskokem.   Druhý poločas probíhal ve stejném duchu – dobrá obrana, ale už tolik nefungovalo zakončování. V 55 minutě domácí vedli již o 10 branek. S naším pokaženým závěrem hosté snížili, ale to nic neměnilo na faktu, že body zůstaly k obrovské radosti našich borců doma.   Sestava: Balín, Zemek, Kurial, Vodička, Pour 10, Hrošek 6, Kašpárek 1, Janásek 1, Beu Meriem, Malý 2, Schichor, Gebhart 4, Nejdl, Kubal 2, Gröbl 3, Macháček 1,

Mostecké slavnosti

14.09.2019 - Klub HK Baník Most se ve spolupráci s DHK Baník Most, zůčastnil aktivně Mosteckých slavnostní. Pro děti jsme připravili soutěže o drobné ceny. Dějeme všem za pomoc při zajištění stánků a asistenci při soutěžích.

Mostečtí házenkáři tejpují s Roc

19.08.2019 - Po každé dřině na hřišti je potřeba dostatečné regenerace. To ví jak naši menší, větší tak i velcí hráči, kteří si nové produkty a pomůcky od firem Škola tejpování CZ & SK a RockTape Česko okamžitě zamilovali. Práce s nimi jde opravdu od ruky a hlavně nás baví, takže je určitě zapojíme i k prevenci proti zranění a tím zajistíme zase o něco hladší start do sezóny ????????   Děkujeme !

Přípravný zápas sttarších žáků

13.08.2019 - Včera začala společná příprava starších žáků. Jejich první společný soupeř byl německého Chemnitzu. Zápas probíhal v přátelském duchu. Brali ho spíše jako technickou přípravu. Odehráli  3 x 20 minut a musím říct, že kluci po prázdninové přestávce byli unavení.

mini 4+1 a 4+1 přípravka v Bilin

25.05.2019 - Tento víkend jsme zajížděli na venkovní turnaje do Bíliny, sobota přípravka a neděle mini. Počasí se vydařilo a na čerstvém vzduchu naši kluci podávali hezké výkony. Poslední dobou na turnaje nominujeme mladší hráče, kteří budou už příští sezónu hrát o stupínek výš a tak mají možnost si vyzkoušet hru proti zdatnějšímu soupeři. Přípravka se poprala se staršími soupeři velmi obstojně a i nejmenší hráči si připsali branky. Mini jsem po četných omluvenkách doplnil 2 hráči PL, ty měli plnit jako pomoc při hře mladším hráčům. Taky musím pochválit všechny za přístup a bojovnost. Proto víkend se nám velmi povedl a proti starším soupeřům se klukům dařilo. Takže i přes nějaké prohry, jsou zkušenosti které kluci získali jasná výhra. Jen mě mrzí neúčast hráčů, pro které měl být tento turnaj důležitým k dalšímu rozvoji.

Prezentace klubu

18.05.2019 - Při sobtním zápase DHK Baník Most a Slavia Praha se reprezentoval v 10 minutové přestávce náš klub našimi nejmenšími  dětmi a myslím, že to zvládli na 1⭐️.

POSLEDNÍ JARNÍ PODKRUŠNOHORKA MI

18.05.2019 -   Na poslední pátou Podkrušnohorskou ligu jsme zajížděli v sobotu dne 18. 5. 2019 do města Chomutov. V prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu celku: HK Chomutov, v zápase jsme byli o trochu lepší než soupeř, vycházeli jsme z dobré obrany a dobrých zákroků brankáře. O poločase na světelné tabuli svítil stav 6:3. V druhém poločase jsme trošku polevili v našem házenkářském tempu (někteří hráči netrefili branku soupeře) a nechali jsme soupeře lehce dotáhnout. Nakonec jsme ale zápas dotáhli do vítězného konce. V druhém zápase jsme nastoupili proti týmu HK Lovosice. Od samého začátku jsme dobře přistoupili k utkání a opět jsme začali těžit z dobré obrany, kdy to našemu soupeři dělalo problémy. V zápase se začali prosazovat i naši hráči na křídlech a o poločase jsme opět zaslouženě vedli 7:3. V druhé půli dostali příležitost i ostatní hráči z lavičky, kteří se zapojili do dobře rozehraného utkání a dovedli jsme utkání do vítězného konce. V třetím zápase se naši házenkáři utkali s týmem DHK Baník Most. V celém utkání jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale bohužel se nám nedařila střelba ze všech vzdáleností (dva 7m hody vedle, atd.) Bohužel naše obrana polevila, a tak jsme tahali za slabší konec v zápase. Musím kluky pochválit za druhý poločas, kdy to nevzdali a bojovali do konce utkání o zvrat nepříznivého výsledku. V posledním čtvrtém utkání jsme nastoupili proti týmu: HK Louny. Zápas to nebyl jednoduchý, hra obou mužstev byla vyrovnaná, ale byli jsme to my, kdo pořád v utkání vedl a nakonec jej dovedl do vítězného konce. Závěrem chci všechny hráče, kteří se zúčastnili pochválit za jejich přístup k rozcvičce, ke každému utkání a poslouchání rad trenéra. Rodičům patří velký dík za pomoc s dopravou a přízeň v hledišti. V tomto turnaji se jim za to hráči odvděčili 2. místem, když skončili za týmem DHK Baník Most. V celém ročníku 2018/2019 Podkrušnohorské ligy mini žáků se HK Baník Most umístil na 4. místě jen o pouhé dva body za týmem HK Lovosice. Sestava: Adam Čutek, René Šlechta, Ondřej Štěpán, Jindřich Červený, Tomáš Holý, Lukáš Huráb, Marek Glasser, Pavel Stojmenov, Dominik Kopp, David, Kopp. Trenér: Šlechta Výsledky: HK Baník Most – HK Chomutov 10:8 poločas (6:3) HK Baník Most – HK Lovosice 13:6 - (7:3) HK Baník Most – DHK Baník Most 6:11 - (2:6) HK Baník Most – HK Louny 13:11 - (8:7)

Poslední zápas sezóny Strakonice

11.05.2019 - K poslednímu zápasu sezony jsme vyrazili do Strakonic. Už dopředu jsme věděli, že to nebude lehké. Stále nám chyběl brankář Jakub Lavička – zranění a proto se do branky postavil dobrovolně hráč Milan Kavura.  Zápas začal svižně z obou stran. Hráli jsme vytaženou obranu a v půlce prvního poločasu jsme museli na  jejich nejlepšího hráče (Kalbač) dát osobní obranu. Poločas  skončil  20:17. V šatně dostali kluci instrukce, že musí přitvrdit v osobní obraně,  jinak zápas dopadne hodně špatně! Samozřejmě ve třetí minutě druhého poločasu jsme již  prohrávali 23:17a proto samozřejmě  musel následovat  timeout. To co se řeklo kluci začali okamžitě plnit.  Pomalu a trpělivě  gól po gólu a díky tomu ve 23 minutě svítilo score  na tabuli 31:30. Bohužel po té přišla technická chyba, dvě zahozené šance a konečný výsledek 36:32. I když jsme prohráli, kluci bojovali celý zápas. Sestava a branky : Horský 3, Zrostlík, Nehéz, Trégr 5, Musil 7, Kavura, Ouředník 5, Holý Martin1, Smrček, Macháček 11. Celkově se mladší dorost  HK Baník Most umístil na pěkném 2.místě druhé dorostenecké  ligy. Ještě závěrem bychom se chtěli rozloučit s klukama,  kteří odehráli poslední zápas za ml. dorost - Trégr Filip, Nehéz Jan, Zrostlík Martin, Macháček David, Musil Matěj a samozřejmě jim popřát to nejlepší do dalších házenkářských let. Kluci děkujem.

Prague handball cup 2019 - mladš

19.04.2019 - PHC 2019 Dne 18. 4. 2019 odjeli ml. žáci na tradiční mezinárodní turnaj do Prahy. V naší kategorii bylo zařazeno do turnaje 90 družstev. Hrálo se 2 x 15 minut v 6ti členných skupinách systémem každý s každým. V prvním dnu nás čekali tři soupeři z Francie, Chorvatska a další český zástupce. Prvním týmem byl francouzský Lille Métropole HBCV . Nedisciplinovaností a zbytečnými ztrátami jsme umožnili soupeři mezi 9 – 15 minutou odskočit na rozdíl 6ti branek (4:10). Kluci přesto zabojovali a do 24. Minuty dokázali stáhnout náskok soupeře na rozdíl 3 branek (10:13). Bohužel dvě zbytečné technické chyby a soupeř odskočil na rozdíl 5ti branek. V tento moment jsme stáhli hráče základu a zbytek zápasu nechali dohrát hráče z lavičky, aby si vyzkoušeli jaké to je hrát proti silnému soupeři. Tuto pasáž jsme prohráli 0:5 a soupeř mohl slavit jasnou výhru 10:20. Ve druhém zápase jsme narazili na tým RK Dubrava (Finalistu tohoto ročníku) a kluci bojovali. Celý první poločas jsme se drželi, kdy nám tento silný soupeř neodskočil na více jak tři branky (6:9). I po změně stran jsme do 23. minuty drželi velmi dobrý výsledek 9:12. Zvrat nastal ve chvíli kdy byl po druhé vyloučen A. Křivan. Přestalo se dařit a soupeř odskočil na rozdíl 6ti branek 10:16. Zbytek zápasu se již dohrával a nakonec jsme odešli poražení po celkem dobrém výkonu 12:19. Ve třetím zápase jsme narazili na tým TJ Dolní Cerekve. Kluky jsme upozorňovali před zápasem na to, aby více zdvojovali hráče na levé spojce. Od začátku se hrála vyrovnaná házená s mírným vedením soupeře, kdy několik branek jsme obdrželi právě od levé spojky. Po první půli jsme odcházeli s hlavami dole a soupeř se radoval z vedení 3:5. Ve druhé části kluci zlepšili hru v útoku, méně chybovali a tak ve 27. minutě jsme již vedli 10:8 a zdálo se, že je po zápase. Nebylo. Soupeř zabojoval a J. Novák se nechal nesmyslně vyloučit za nesportovní chování (mluvení s rozhodčím). Během přesilovky soupeř šel do vedení 11:10, aby 30 vteřin před koncem remízu zachránil D. Urban. V obraně jsme ubránili a mohli ještě rozhodnout, bohužel jsme minuly branku. Remíza 11:11 byla pro obě družstva asi zasloužená. Po prvním dnu v 6-ti členné skupině jsme byli na 5-tém místě a vypadalo to s námi zle. Ve druhý herní den (sobota 20.4.2019) nás čekali dva vyrovnaní soupeři a to tým Nøvling IF z Dánska a tým HC Dukla Praha II. Zápas s dánským Nøvling IF byl již zápasem o bytí či nebytí. To že to nebude lehký zápas, jsme věděli již od začátku a hrála se opět vyrovnaná házená, když v prvním poločase měl náš soupeř mírně navrch. Přesto jsme se rozešli na přestávku s naším soupeřem smírně a to za stavu 7:7. Ve druhé půli jsme se dostali do mírného vedení, soupeř vyrovnal ve 24. minutě při našem oslabení na 10:10. Naštěstí se nám podařilo vývoj zápasu udržet a mezi 24 – 30. minutou vstřelit soupeři 3 branky a sami žádnou neinkasovat. Konečná výhra 13:10 nám i díky výsledkům soupeřů dala možnost ještě postoupit do hlavní části turnaje mezi nejlepších 45 týmů. V posledním zápase naší základní skupiny nás čekal silný soupeř z HC Dukly Praha II. Jedná se o soupeře, s kterým jsme se několikrát utkali a většinou odešli poražení. Zápas začal s mírnou převahou Dukly, ale naštěstí jsme soupeři nedovolili odskočit a v 8. minutě byl stav 3:3 (I díky dobrému výkonu brankaře Urbana). V pasáži zápasu mezi 11 – 14. minutou jsme dokázali soupeři odskočit až na tři branky (6:3). Soupeř ještě dokázal 20 vteřin před koncem první půle snížit na poločasový výsledek 6:4. Most do druhé půle vstoupil lépe a během 5ti minut jsme odskočili na rozdíl 4 branek (8:4). U obou týmů dominovaly spíše obrany a oba týmy neproměnili několik jasných příležitostí. V 21. minutě ale soupeř zabral a během 5 minut snížil na 8:7. Mostečtí ale dál bojovali a rvali se o každý míč. Po vstřelení branky na 9:7 se začali soupeři předhánět ve skórování a v tomto úseku vždy po snížení Dukly následovalo vedení Mostu o dvě branky. Na konci zápasu soupeř 5vteřin před koncem snížil na 11:10, ale to již neměl čas vyrovnat a v mosteckých řadách nastala obrovská radost. Most končí třetí a postupuje do A skupiny mezi nejlepších 45 týmů této kategorie. 1 RK Dubrava 5 5 0 0 89:49 10 2 Lille Métropole HBCV 5 4 0 1 95:66 8 3 HK Baník Most 5 2 1 2 57:70 5 4 HC Dukla Praha II 5 2 0 3 62:54 4 5 TJ Dolní Cerekev 5 1 1 3 56:92 3 6 Nøvling IF 5 0 0 5 56:84 0   Třetí den již nebyl tak úspěšný, kdy nám los přiřadil fyzicky vyspělejší soupeře z Chorvatska. Na menším hřišti na Braníku v Praze se nám rozpadla hra a na klucích začal být znát únava.   První zápas s Pastelou jsme nezačali špatně a do 10. minuty jsme byli více než vyrovnaným soupeřem (8:7). Bohužel v této fázi nám došlo fyzička a během 5ti minut nám soupeř odskočil na rozdíl 6ti branek (13:7). Ve druhé polovině si soupeř udržoval náskok 5ti – 6ti branek a tak o vítězi již nebylo pochyb. Konečný stav 19:12 byl největší rozdílem v zápase. Zde se jasně projevila fyzická síla soupeře, který využil i menšího hřiště a nás stálo hodně sil se prosadit.   Druhý zápas už kluci dohrávali již trochu z povinnosti a s vědomím, že se jedná o kvalitní tým s velkou fyzickou převahou. V 10. minutě jsme ještě drželi solidní stav 3:6 se soupeřem, který do této chvíli všechny týmy porážel rozdílem třídy o 15 a více branek. Bylo však otázkou času, kdy se soupeř začne prosazovat více. Pomohl mu k tomu i nezaviněný střet jednoho z Chorvatských hráčů a našich dvou obránců. Soupeř v této fázi přitvrdil vědom si své velké fyzické převahy a v rozmezí 5ti minut odskočil na poločasový výsledek 3:9. V nastavené trendu pak pokračoval dále a tak o vítězi již nebylo pochyb. V zápase pak dostali prostor i ostatní hráči a konečný výsledek 6:20 byl pro nás trochu krutý. Bohužel lepší výsledek nás stálo i neproměňovaní jasných příležitostí. Přesto musíme objektivně podotknout, že soupeř byl o třídu lepší. 1 RK Trsat Rijeka 2 2 0 0 46:13 4 2 HC Maksimir-Pastela 2 1 0 1 26:38 2 3 HK Baník Most 2 0 0 2 18:39 0   Komentář: Postup ze skupiny byl pro nás velmi dobrým výsledkem. Kluci se postupem času zlepšovali a asi herně jsme nejlepší házenou z naší strany ukázali v sobotním programu. Přesto musím být hodně kritický k některým věcem. Velká nedisciplinovanost některých hráčů a neplnění si svých obranných povinností nás často v důležitých momentech stála lepší výsledky. Také nepřesné přihrávky a ztráty míče, i když hráči nejsou ani pod tlakem, nás sráželi ve vyrovnaných zápasech. Dalším nedostatkem byla pravděpodobně i slabší fyzická připravenost hráčů zaviněná dlouhým tréninkovým výpadkem. Na druhou stranu byly i nějaké pozitivní věci. Tým celkem bojoval a dokázal se i semknout. V některých pasážích zápasu hrál tým i rychlou házenou dle našich představ. V jednotlivcích se dařilo asi nejvíce A. Čutkovi (na pravém křídle), D. Urbanovi (v brance) a celkem i A. Křivanovi. Ostatní hráči měli velmi nevyrovnané výkony (jednou dobrý, jednou nebyli vidět v zápasech). Celkem shrnuto, nepřekvapili jsme, ale ani jsme si neudělali ostudu. Čeká nás ještě hodně práce.

4+1 turnaj v Mostě

14.04.2019 - Hned před začátkem turnaje jsme věděli, že nepřijedou dva týmy z Loun a tak jsem se rozhodl, že sestavíme jeden společný s DHK a druhý, že nahradí naše mužstvo. Což znamenalo, že naši kluci odehrají celý turnaj bez přestávky a na střídání měli jen jednoho hráče. Všem patří obrovská pochvala, bez známek únavy odehráli celý turnaj a i hra byla moc hezká. Až tak, že ke konci turnaje se nechali všichni strhnout, jen se hrnuli do útoku a zapomínali bránit. To je snad jediné co musím klukům vytknout. Druhá naše parta odehrála taky hezké zápasy, jen co jsem měl možnost sledovat po očku na druhé straně hřiště. Doufám, že všichni jsou s turnajem spokojení (pořádně si zahráli) a rodiče se měli na co dívat. 

Muži vs Jablonec nad Nisou

13.04.2019 - V sobotu 13.4.2019 zajížděli hráči Baníku v rámci dohrávky do Jablonce nad Nisou. Po třech výhrách v řadě chtěli Baníkovci uspět i na severu Čech a zůstat tak na vítězné vlně. Byť přes některé absence v teamu, jsme do utkání vstoupili dobře a ujali se vedení 2:0 a po sléze 6:2. Bohužel díky našemu sebeuspokojení z dosavadního výsledku utkání a laxnímu přístupu ke hře, domácí dokázali srovnat na 6:6. Tímto obratem se potvrdila trenérova slova, která řekl klukům před utkáním, že soupeř dělá body hlavně doma a to díky agresivní hře, která je na hranici pravidel. Trenér si vzal oddechový čas (v 16. min.). Po krátké, ale důrazné poradě opět Baníkovci zabrali a odskočili soupeři na poločasových 11:7. Za zmínku stojí, že kluci obdrželi ve zbytku prvního poločasu (cca 14 min.), jen jednu branku. Druhý poločas přinesl obraz hry, na který jsme od kluků v jejich stoupající formě zvyklí. Zvýšenou agresivitou v obraně a rychlým přechodem do útoku s efektivním zakončením, si Baníkovci mohli připsat další dva body za vítězství 24:15. Tím natáhli vítěznou sérii na čtyři utkání v řadě. PS: Naše velké poděkování patří klukům z MLD HK Baníku Most, kteří vytvořili v jablonecké hale fantastickou atmosféru, kterou by mohli závidět i některá extraligová družstva. A hlavně, ještě jednou, děkujeme i zástupcům rodiny Nováků a doufáme, že se stejné atmosféry dočkáme i doma v mostecké sportovní hale. foto.viz archiv

Podkrušnohorka 6+1 v Lounech

13.04.2019 - Dne 13.4. jsme zajížděli na předposlední turnaj PL ligy do Loun. Sestavu týmu se poskládala ze základu hráčů co pravidelně nastupují v PL lize, dále hráči co hrají mini 4+1 turnaje, dva hráče jsme měli z ml.žáků na doplnění a z DHK jsme dostali 4 holky na doplnění. Bohužel momentálně nemáme zdravého brankáře a tak jeden hráč z ml.žáků se postavil do brány. Měli jsme plnou střídačku a tak jsme mohli postavit dvě šestky, které dostali stejný čas ve hře. První zápas jsme hráli proti holkám z DHK a bylo znát, že první zápasy nejsou naše silná stránka. Hráči mají pocit, že sami nejlépe vědí jak mají hrát a co je pro hru nejlepší . Po tomto zápase jsme si sedli v šatně a dohodli se co a jak budeme hrát. V dalším zápase proti Chomutovu jsme odevzdali zodpovědný výkon. V útoku jsme začali být více odvážní, obrana byla aktivní a tvrdší. To vše jsme si přenesli i do třetího utkání s domácími kluky z Loun. Jen v závěru jsme polevili v obraně a v útoku se u některých vytratila odvaha. To nás stálo lepší výsledek. Poslední zápas s Lovosicemi jsme navázali na bázlivý výkon z konce předchozího utkání a tak jsme neměli šanci se poprat o lepší výsledek. Hodnocení z mé strany je v celku jednoduché, musím pochválit skoro všechny za bojovnost. Největším problémem je odvaha. Pokud se hráči přestanou bát v obraně a útoku, bude zlepšení o 100% a tím se dostaví i lepší výsledek. Rodičům děkuji za podporu a pomoc s dopravou.

mini 4+1 Most

06.04.2019 - Na sobnotní turnaj mini v Mostě jsme sestavili zajímavý tým. Dva kluci nás doplnili, kteří hrají pravidelně PL ligu. Dále jsme měli hráče co začínají s házenou a doplnili je šikovnými hráči z přípravky. První zápas se nám nevydařil, bohužel kluci nehráli co jsme si řekli. Před dalším zápasem jsme se dohodli, co a jak budeme hrát. Hned to bylo ve hře znát a potom každý zápas kluci zvládali dobře. Sami měli ze své hry lepší pocit a házená je potom začala více bavit. Já jsem byl s přístupem i hrou spokojen a pokud kluci budou pokračovat tak jak mají, bude se opravdu na co dívat. Děkuji za podporu rodičů

Muži vs TJ Lokomotiva Louny

06.04.2019 - V sobotu 6.4.2019 přivítali hráči Baníku Most na domácí palubovce své házenkářské kolegy z Loun před hojně zaplněnou halou. Na toto utkání se přišlo podívat cca 350 diváků. Pohled na druholigovou tabulku, Most 5. místo se 16 body a Louny 11. místo s 9 body, před utkáním naznačoval, že by se mělo jednat o lehké utkání. Úvod zápasu tomu i nasvědčoval. Baníkovci si celkem hladce vytvořili osmi brankový náskok hlavně díky své agresivní obraně, která patří k jedné z nejlepších ve 2. lize (nejméně obdržených branek). Byl vidět i značný důraz při zakončování v útoku, a proto ve 12. minutě svítilo na tabuli skóre 8:0. Obraz hry se prakticky neměnil po celý zápas. Domácí hráči si šli v tomto zápase odhodlaně a celkem jasně za svým cílem, vyhrát. A tím potvrdit jak postavení v tabulce, tak stoupající formu mužstva a to hlavně díky teamové spolupráci. K dalšímu utkání naši kluci zajíždí v sobotu 13.4.2019 do Jablonce nad Nisou.

TŘETÍ-JARNÍ PODKRUŠNOHORKA MINI

31.03.2019 - TŘETÍ-JARNÍ PODKRUŠNOHORKA MINI 6+1 Na třetí Podkrušnohorskou ligu jsme vyjížděli v neděli 31. 3. 2019 do města Lovosice, kde se hraje házená ve velkém stylu. Seznam týmů byl neměnný: HK Baník Most, DHK Baník Most, HK Louny, HK Lovosice a HK Chomutov. V prvním utkání jsme nastoupili v duchu mosteckého derby a to proti týmu DHK Baník Most, kdy zápas byl vyrovnaný prvních šest minut, poté jsme dali příležitost nováčkům v našem týmu, kteří se teprve sehrávali s ostatními. Zápas zaslouženě vyhrály černé andělky, které následně „převálcovali“ všechny ostatní týmy. V druhém zápase jsme nastoupili proti týmu HK Chomutov. Tyto zápasy bývají vyrovnané a bylo tomu tak i tentokrát. V utkání jsme udělali méně technických chyb a dotáhli jsme jej do vítězného konce. V třetím zápase se naši kluci utkali s týmem HK Louny, kdy jsme po celé utkání byli lepším celkem díky starším klukům, kteří měli za úkol vždy vytvořit přijatelný výsledek za šest minut pro nováčky. V zápase jsme vedli i o sedm branek, ale poté naši nováčci udělali pár chybiček, jak v obraně, tak v útoku a najednou jsme se strachovali o výsledek. V posledním zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu HK Lovosice, kde jsme byli vyrovnaným celkem, ale protože nám nešlo o výsledek, ale o to využít nováčky na hřišti, aby se zaučili na další utkání Podkrušnohorské ligy. Závěrem chci všechny hráče, kteří se zúčastnili pochválit za jejich přístup k rozcvičce a ke každému utkání a poslouchání rad trenéra. Dále děkuji holkám z týmu DHK Baník Most, které nám pomohli s naší absencí. Chyběl nám zraněný brankář a další hráči, kteří byli nemocní nebo se omluvili, popř. zaspali. Rodičům patří velký dík za pomoc s dopravou a přízeň v hledišti. Sestava: Adam Čutek, René Šlechta, Ondřej Štěpán, Jindřich Červený, Tomáš Holý, Lukáš Huráb, Frederik Tůma, Pavel Stojmenov, Karolínka P., Eliška K., Kačka D., Barča K. Trenér: Šlechta Výsledky: HK Baník Most – DHK Baník Most 15:9 poločas (9:5) HK Baník Most – HK Chomutov 14:11 - (6:4) HK Baník Most – HK Louny 16:15 - (10:6) HK Baník Most – HK Lovosice 13:11 - (4:4)

4+1 přípravka turnaj v Mostě

23.03.2019 - Víkendový turnaj přípravky v Mostě jsme měli nejmladší mužstvo ze všech, ale i tak si kluci zahráli hezké zápasy. Nemůžeme brát a hodnotit zápas např. proti Lovosicím, kde naše kluky převyšovali hlavně věkem. Ostatní zápasy jsme odehráli aktivně a všichni kluci se moc snažili. Děkuji rodičům za podporu.

Muži vs TJ Sokol Šťáhlavy

22.03.2019 - Dne 22. 3. 2019 se utkali hráči HK Baníku Most se svým sousedem v tabulce s týmem Šťáhlav. Domácí se museli obejít bez tří hráčů základní sestavy a trenéra, který nastoupil v tomto čase do nemocnice z důvodu operace kolena. Mostečtí toužili po odplatě za podzimní porážku a také chtěli poslat trenérovi „přání“ k rychlému uzdravení a návratu k týmu. Zápas začal ze strany domácích nervózně a do poloviny první půle jsme dovolili soupeři vést o jednu branku. V 15té minutě jsme si vzali vedení zlepšenou obranou a dobrým výkonem brankáře Kuriho zpět. Hosté bojovali a tak v polovině zápasu na tabuli svítil stav pouze 11:9 pro domácí. Bohužel se nám po celý zápas nedařilo z prostoru křídel a také jsme zůstali za očekáváním při střelbě z prostoru pivota, což dávalo šanci soupeři uhrát dobrý výsledek. Do druhé půle jsme vstoupili opět trochu nervózně a první dva útoky se nám nepodařily. Soupeři se také moc nedařilo a tak do stavu 13:11 to byl spíš souboj brankářů. Naštěstí se v této fázi domácí hráči rozehráli, začalo se dařit střelecky z prostoru spojky J. Pourovi (autorovi 9-ti branek), zlepšila se obrana a k tomu se ještě přidalo několik jistých zákroků v bráně a najednou byl stav 19:12 pro domácí. Po timu-outu hostů soupeř vytáhl obranu a bohužel i díky několika neproměněným tutovkám a dvěma technickým chybám soupeř stáhl náskok až na 19:17 (V této fázi jsme si brali time-out za stavu 19:15, přesto se nám nepodařilo zastavit herní propad). Mostečtí se nevzdali, opět zabrali v obraně a díky jistotě v podobě dvou branek od nejlepšího střelce Mostu se nám opět podařilo odskočit na rozdíl 4 branek. Vítězství jsme už nepustili a díky kolektivnímu výkonu se nám podařilo zvítězit o dvě branky 23:21 a přeskočit našeho soupeře v tabulce až na lichotivé 5.místo ve II. lize ČR. Tým je tvořen z větší části mladými hráči (ročníky 1999/2000) a tak herní výpadky bývají častým jevem, kdy ze zápasu ve kterém vedeme už i o 7 branek dokážeme udělat drama. Přesto musím tým pochválit, jelikož si šel za svým cílem a díky bojovnosti se nám povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Klukům gratulujeme k zisku bodů a doufáme, že se trenér R. Miler co nejdříve opět přidá k týmu. Zápis ze zápasu: http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=67202&cmpid=52 Odkaz na tabulku: http://www.muzi.chf.cz/index.aspx… Sestava: V. Kurial, J. Pour, J. Hrošek, J. Kubal, A. Janásek, L. Nejdl, O. Slavík, P. Srp, T. Gröbl , O. Havlovec, J. Schichor, M.Gebhart a B.M.Oussama, Trenér: J.Verner a vedoucí družstva M. Smola