Události - Muži 1999 sezóna 2018/19

[ 1 ]

[ 2019 ][ 2018 ][ 2017 ][ 2016 ][ 2015 ]

Muži vs Jablonec nad Nisou

13.04.2019 - V sobotu 13.4.2019 zajížděli hráči Baníku v rámci dohrávky do Jablonce nad Nisou. Po třech výhrách v řadě chtěli Baníkovci uspět i na severu Čech a zůstat tak na vítězné vlně. Byť přes některé absence v teamu, jsme do utkání vstoupili dobře a ujali se vedení 2:0 a po sléze 6:2. Bohužel díky našemu sebeuspokojení z dosavadního výsledku utkání a laxnímu přístupu ke hře, domácí dokázali srovnat na 6:6. Tímto obratem se potvrdila trenérova slova, která řekl klukům před utkáním, že soupeř dělá body hlavně doma a to díky agresivní hře, která je na hranici pravidel. Trenér si vzal oddechový čas (v 16. min.). Po krátké, ale důrazné poradě opět Baníkovci zabrali a odskočili soupeři na poločasových 11:7. Za zmínku stojí, že kluci obdrželi ve zbytku prvního poločasu (cca 14 min.), jen jednu branku. Druhý poločas přinesl obraz hry, na který jsme od kluků v jejich stoupající formě zvyklí. Zvýšenou agresivitou v obraně a rychlým přechodem do útoku s efektivním zakončením, si Baníkovci mohli připsat další dva body za vítězství 24:15. Tím natáhli vítěznou sérii na čtyři utkání v řadě. PS: Naše velké poděkování patří klukům z MLD HK Baníku Most, kteří vytvořili v jablonecké hale fantastickou atmosféru, kterou by mohli závidět i některá extraligová družstva. A hlavně, ještě jednou, děkujeme i zástupcům rodiny Nováků a doufáme, že se stejné atmosféry dočkáme i doma v mostecké sportovní hale. foto.viz archiv

Muži vs TJ Lokomotiva Louny

06.04.2019 - V sobotu 6.4.2019 přivítali hráči Baníku Most na domácí palubovce své házenkářské kolegy z Loun před hojně zaplněnou halou. Na toto utkání se přišlo podívat cca 350 diváků. Pohled na druholigovou tabulku, Most 5. místo se 16 body a Louny 11. místo s 9 body, před utkáním naznačoval, že by se mělo jednat o lehké utkání. Úvod zápasu tomu i nasvědčoval. Baníkovci si celkem hladce vytvořili osmi brankový náskok hlavně díky své agresivní obraně, která patří k jedné z nejlepších ve 2. lize (nejméně obdržených branek). Byl vidět i značný důraz při zakončování v útoku, a proto ve 12. minutě svítilo na tabuli skóre 8:0. Obraz hry se prakticky neměnil po celý zápas. Domácí hráči si šli v tomto zápase odhodlaně a celkem jasně za svým cílem, vyhrát. A tím potvrdit jak postavení v tabulce, tak stoupající formu mužstva a to hlavně díky teamové spolupráci. K dalšímu utkání naši kluci zajíždí v sobotu 13.4.2019 do Jablonce nad Nisou.

Muži vs TJ Sokol Šťáhlavy

22.03.2019 - Dne 22. 3. 2019 se utkali hráči HK Baníku Most se svým sousedem v tabulce s týmem Šťáhlav. Domácí se museli obejít bez tří hráčů základní sestavy a trenéra, který nastoupil v tomto čase do nemocnice z důvodu operace kolena. Mostečtí toužili po odplatě za podzimní porážku a také chtěli poslat trenérovi „přání“ k rychlému uzdravení a návratu k týmu. Zápas začal ze strany domácích nervózně a do poloviny první půle jsme dovolili soupeři vést o jednu branku. V 15té minutě jsme si vzali vedení zlepšenou obranou a dobrým výkonem brankáře Kuriho zpět. Hosté bojovali a tak v polovině zápasu na tabuli svítil stav pouze 11:9 pro domácí. Bohužel se nám po celý zápas nedařilo z prostoru křídel a také jsme zůstali za očekáváním při střelbě z prostoru pivota, což dávalo šanci soupeři uhrát dobrý výsledek. Do druhé půle jsme vstoupili opět trochu nervózně a první dva útoky se nám nepodařily. Soupeři se také moc nedařilo a tak do stavu 13:11 to byl spíš souboj brankářů. Naštěstí se v této fázi domácí hráči rozehráli, začalo se dařit střelecky z prostoru spojky J. Pourovi (autorovi 9-ti branek), zlepšila se obrana a k tomu se ještě přidalo několik jistých zákroků v bráně a najednou byl stav 19:12 pro domácí. Po timu-outu hostů soupeř vytáhl obranu a bohužel i díky několika neproměněným tutovkám a dvěma technickým chybám soupeř stáhl náskok až na 19:17 (V této fázi jsme si brali time-out za stavu 19:15, přesto se nám nepodařilo zastavit herní propad). Mostečtí se nevzdali, opět zabrali v obraně a díky jistotě v podobě dvou branek od nejlepšího střelce Mostu se nám opět podařilo odskočit na rozdíl 4 branek. Vítězství jsme už nepustili a díky kolektivnímu výkonu se nám podařilo zvítězit o dvě branky 23:21 a přeskočit našeho soupeře v tabulce až na lichotivé 5.místo ve II. lize ČR. Tým je tvořen z větší části mladými hráči (ročníky 1999/2000) a tak herní výpadky bývají častým jevem, kdy ze zápasu ve kterém vedeme už i o 7 branek dokážeme udělat drama. Přesto musím tým pochválit, jelikož si šel za svým cílem a díky bojovnosti se nám povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Klukům gratulujeme k zisku bodů a doufáme, že se trenér R. Miler co nejdříve opět přidá k týmu. Zápis ze zápasu: http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=67202&cmpid=52 Odkaz na tabulku: http://www.muzi.chf.cz/index.aspx… Sestava: V. Kurial, J. Pour, J. Hrošek, J. Kubal, A. Janásek, L. Nejdl, O. Slavík, P. Srp, T. Gröbl , O. Havlovec, J. Schichor, M.Gebhart a B.M.Oussama, Trenér: J.Verner a vedoucí družstva M. Smola

Muži vs Liberec

16.03.2019 - V sobotu 16.3.2019 odehráli hráči Baníku další venkovní zápas. Tentokrát zajížděli do Liberce. V podzimním domácím utkání jsme Liberec celkem hladce porazili, a proto jsme odjížděli s myšlenkou i v tomto utkání zvítězit. Byli jsme v té nejsilnější možné sestavě i s Filipem Motejlem (hostování ze Sokola Vršovice 1. ligy ). Toto se projevilo hned od úvodního hvizdu. Baníkovci vlétli do utkání a během chvilky se ujali vedení 2:0, které prakticky vydrželo po celý zápas. Za zmínku snad stojí jen chvilkový výpadek mezi 15. až 20. minutou, kdy dokázali domácí hráči stahovat 6ti gólové manko. Povedlo se jim to až na jednogólový rozdíl (12:13). V tu chvíli si vzal trenér Miler oddechový čas, aby uklidnil kluky, kteří poté dotáhli první poločas do krásného konce 12:16. O poločase trenér klukům řekl, že hra z jejich strany není špatná, ale musí se vyhnout zbytečným chybám a ještě zvýšit agresivitu v obraně. Kluci si byli vědomi dobře rozehraného zápasu. Chtěli ve druhém poločase soupeře zaskočit ještě větší agresivitou v obraně a rychlejší hrou dopředu, což se Baníkovcům dokonale povedlo a na hřišti bylo pomyslně vidět už jen „jedno mužstvo“. Hráči Baníku navyšovali skóre v náš prospěch až na konečných 22:36. Tím si připsali další body do druholigové tabulky. Za zmínku stojí i to, že k této výhře přispěl velkou měrou nestárnoucí předseda klubu Kuba Verner svými 8mi zákroky z toho bylo 5 v jeho prospěch!   V dalším utkání se hráči Baníku představí doma v pátek 22.3.2019 od 20:00 hod. proti týmu ze Štáhlav.

Muži vs Libčice

09.03.2019 - V sobotu 9.3.2019 hráči Baníku přivítali na své palubovce hráče Libčic. Opět to byl soupeř z první trojky ( v tabulce ), a proto se čekalo vyrovnané utkání. Prvním poločase to byla rychlá a agresivní házená , která vyústila v přímou červenou pro hostujícího hráče. V tu chvíli si Baníkovci vytvořili dvou brankový náskok , který v poslední vteřině ještě vylepšili na poločasových 12:9. S tímto výborným výsledkem jsme chtěli pracovat i ve druhé polovině zápasu. Bohužel jsme úvod druhé půlky nezachytili a zkušený soupeř toho dokázal využít ke srovnání skore ( 13:13). Poté opět hráči Baníku zabrali a vytvořili si opět dvou brankový náskok. Soupeř zjevně zaskočen průběhem utkáním i stavu přidal na agresivitě ( až na samé hranici fair play ) a dokázal stav skore přetlačit na svou stranu. V tu chvíli i náš team hrál už bez vyloučeného hráče ( přímá červená ). Utkání slibovalo dramatickou koncovku , která opravdu byla a za stavu 21:21 hráči Libčic dokázali skorovat na 21:22 v jejich prospěch a to v čase 59:54. Hráči Baníku chtěli rychlým rozehráním na střed se ještě pokusit o vyrovnání , ale bohužel soupeř se provinil proti pravidlům a to zabráněním přebráním míče ve středovém kruhu. Po následné vzájemné strkanici byl vyloučen hráč jak na naší tak i na soupeřově straně. V tu chvíli si všichni mysleli , že rozhodčí nařídí sedmimetrový hod , ale k údivu všech se rozehrávalo ve středovém kruhu v čase ( 59:56) už se nepodařilo klukům vyrovnat. A konečný výsledek zápasu byl 21:22. Po dohodě se zástupci HK Baníku Most byl dán protest na rozhodnutí rozhodčích ( podle nás nesprávné rozhodnutí), že v čase 59:56 měla být nařízena sedmička nikoli rozehrání ve středovém kruhu. O dalších krocích a výsledku rozhodnutí budeme informovat na stánkách Baniku.

Muži vs Lovosice B

03.03.2019 - V neděli 3.3.2019 jsme odehráli první jarní venkovní utkání na hřišti prvního teamu 2.ligy Lovosic B. Hráči povzbuzení domácím vítězstvím nad Duklou B se chtěli pokusit bodovat i v Lovosicích, ale bohužel se tak nestalo. S domácím lovci jsme drželi krok pouze prvních 10 minut zápasu do stavu 4:4 od té doby se nám přestalo dařit v útoku a hlavně v obraně. Trenér okamžitě reagoval prvním oddechovým časem , ale i po důrazné promluvě se hra nezlepšila. Domácí předváděli rychlou házenou s důrazem a větší efektivitou zakončení v útoku a díky tomu začali odskakovat ve skore ,které se zastavilo na poločasovích 13:9. Obraz druhého poločasu se nezměnil naším hráčům nejde odepřít snaha se zápasem něco ještě udělat , ale bohužel jsme hořeli na všech postech a domácí si tak došli pro aš příliš snadné vítězství 29:18. Pro naše kluky je to doufám velké ponaučení do dalších zápasů 2.ligy. V dalším zápase, které se hraje v sobotu 16.3.2019 od 18:00 přivítáme na domácí palubovce hráče Libčic. foto: viz. archiv

Muži vs Dukla

24.02.2019 - V neděli 24.2.2019 se rozeběhla jarní odvetná část 2. ligy mužů. Po podzimní hrací části jsme přivítali v Městské mostecké sportovní hale, dosavadní vedoucí celek Duklu B. Uvědomovali jsme si sílu soupeře, ale byli jsme odhodláni navázat na výborné výkony z podzimu a do hry jsme šli s odhodláním „obrat“ Duklu o nějaký ten bod. Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že to bude rychlé a hodně bojovné utkání. Hráči Baníku, hnáni publikem, si vytvořili od první minuty tří brankový náskok ( 4:1), na který trenér hostí reagoval rychlým oddechovým časem. Po jeho vypršení byli hráči Dukly houževnatější a i díky našim technickým ztrátám a neproměňováním šancí, dokázali vyrovnat. Od této chvíle jako kdyby byly obě branky zaklety a začala na obou stranách série neproměňování šancí. Z tohoto důvodu se šlo v poločase do šaten za hubeného skóre 7:6 pro domácí.   O přestávku proběhla v šatně našich hráčů jak trenérova, tak teamová diskuse, která byla především o odhodlání dát do druhé půle všechny síly. To co si řekli naši Baníkovci v šatně, začali od úvodu druhého poločasu opravdu plnit. Začali si více věřit v útoku a hlavně po famózních zákrocích našeho brankáře ( Kuryho ), začali hostům rychle odskakovat ve skóre. Díky teamové spolupráci jak na hřišti, tak i na lavičce dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce a k zaslouženému vítězství 22:12. Tím si připsali další dva body. K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 3.3.2019 na regionální derby do Lovosic.

Přípravné utkání muži

19.01.2019 - Muži HK Baníku Most zahájili přípravu na odvetnou jarní část už v období vánočních svátků. Jednalo se spíše o fyzickou, dost náročnou a ne příliš oblíbenou (mezi hráči), část přípravy. V novém roce jsme se sešli ve středu 2.1. a začala druhá, mnohem příjemnější, část přípravy. Především s míčem a nácvikem signálů i jiných herních situací v obraně i v útoku. Ve třetí fázi přípravy, která je především určená k rozehrání a ověření jak fyzické, tak herní připravenosti mužstva, jsme si pozvali do SH Most v sobotu 19.1. 2019 týmy Lovosic „ B „ a Košutky ( městská část Plzně ) k prověrce naší herní připravenosti na jaro. V prvním utkání jsme nastoupili proti Lovosicím. Lovosičtí přijeli oslabení o post brankáře, ale tento post měli výborně zastoupen Tomášem Bártíkem. Utkání bylo vyrovnané od první minuty po celý zápas. Přestože to v určitých momentech nebyl z naší strany úplně ideální výkon, zápas splnil svůj účel. Hlavně v rozehrání a sehrání našeho mužstva a opět se dostat do zápasového tempa a jak se říká hlavně si „osahat“ míč. Toto utkání po zásluze skončilo vyrovnaně 26:26. Ve druhém zápase proti Košutce už herní projev byl mnohem lepší jak v útoku, tak hlavně, a to je potěšující, v obraně (v podzimní části ve 2 lize, jsme obdrželi nejméně branek). Většinu času tohoto zápasu jsme vedli, chvíli i o 5 branek, ale v závěru jsme bohužel nedokázali udržet vedení a po individuálních chybách našich hráčů jsme o výhru přišli poměrem 24:26. Celý tento miniturnaj splnil vše, co jsme od něj očekávali a to prověření mužstva před jarními odvetami jak po herní, tak i fyzické připravenosti. K další prověrce připravenosti našich mužů jedeme 9. února na přátelské utkání do Štáhlav.

HK Baník Most hostí VŠ Plzeň

18.11.2018 -     Z V R P skóre B 1 Dukla B 8 6 1 1 219 : 184 13 2 HK Lovosice B 7 6 0 1 222 : 176 12 3 Košutka 7 4 1 2 220 : 190 9 4 Šťáhlavy 7 4 0 3 201 : 189 8 5 Libčice n. Vlt. 7 4 0 3 193 : 183 8 6 VŠ Plzeň 7 4 0 3 182 : 189 8 7 Liberec 7 3 0 4 197 : 207 6 8 HK B Most 7 3 0 4 161 : 174 6 9 Ml. Boleslav 7 2 1 4 172 : 194 5 10 Jablonec 7 2 1 4 158 : 186 5 11 Loko Louny 8 1 1 6 213 : 239 3 12 Ústí n.L. 7 1 1 5 182 : 209 3

Derby v Mostě - II. Liga ČR

30.09.2018 - Výsledek: 16 : 31 Od první minuty měli Lovosičtí hlavně herní převahu, podpořenou přesnou muškou a dobře fungující obranu, přes kterou jsme se jen ztěžka dostávali a pokud ano tak s nepřesnou střelbou. Hosté si vytvořili 4-5 brankový náskok a tak to vydrželo do konce 1. poločasu.   V úvodu druhého jsme sice soupeře zaskočili a stáhli na 3 branky ale pak jsme nepochopitelně polevili a nechali soupeře hrát  svou hru v rychlým i postupným útoku . Jejich obrana se navíc pro nás stala nedobytnou pevností a tak náskok ve skore nebezpečně narůstal. Nepomohly ani oddechové časy a tak se nám první start v druhé lize na domácí půdě moc nevyvedl…. Děkujeme všem divákům za podporu. Foto: https://banikmost.rajce.idnes.cz/Most_vs._Lovosice_B_chlapi/

2.kolo poháru

15.09.2018 -   Hnad v začátku utkání nás soupeř zaskočil dobrou obranou, přes kterou jsme se dlouho nemohli prosadit. S následujícími  rychlými  útoky,  především druhé vlny, jsme se pak  nedokázali vypořádat. Hráči soupeře naší obranou procházel jak nůž máslem. Navíc se naše obrana nedokázala vyrovnat ani s úvalským pivotem a tak náskok domácích narostl až na 7 branek, po první půlce zápasu.    V druhém poločase jsme se v defenzívě zlepšili, ale stále jsme se trápili se zakončením. Až v závěru zápasu nám začala fungovat obrana, z následujících protiútoků jsme i my skorovali a zlepšení přišlo i  v postupném útoku. Ke konci jsme už soupeře válcovali, ale ten si už postup nenechal ujít a tak jsme s Uvaly prohráli 29:27 ( 20:13) a z poháru vypadli. Trenér: Miler Foto na stránce:https://banikmost.rajce.idnes.cz/Most_vs._Uvaly_chlapi/ Hráči: Pour 3, Srp, Gebhart 6, Chlouba 3, Janásek 5, Kašpárek 5, Nejdl, Hrošek 1, Levý, Kubal, Slavík 1, Kurial, Zemek

Český pohár muži

01.09.2018 - 1.9.2018 se uskuteční zápas 1.kola Českého poháru v kategorii mužů Soupeřem HK Baník Most bude tým HK Slavia VŠ Plzeň. Začátek zápasu je v 12:45 hod ve SH v Mostě

Letní příprava družstev HK

30.07.2018 - Letní příprava HK Baník Most dle družstev   Přípravka + minižáci (ročník 2008 a mladší) 25.8.2018 – 31.8.2018 – Soustředění v areálu Poslův mlýn v Doksech   Mladší žáci (ročník 2006-2007) od 6.8.2018 – Po až Pá 17:45 – 19:00 - Benedikt možnost zapojení hráčů 2008 po konzultaci s trenérem mladších žáků p. Vernerem tel: 731 004 373 Přípravný turnaj v Lovosicích 7.9.2018 – 8.9.2018   Starší žáci (ročník 2005 – 2004) společná příprava s mladším dorostem turnaj Ellbe-labe – Drážďany – 25.8.2018 Přípravný turnaj v Lovosicích 7.9.2018 – 8.9.2018   Mladší dorost (ročník 2002 – 2003) od 6.8.2018 – 1.trenink od 12:00 – 14:00 hod v SH v Mostě 27.8.2018 – 31.8.2018 – Soustředění v Mostě turnaj Ellbe-labe – Drážďany – 26.8.2018 Budou ještě doplněny termíny přípravných zápasů   Muži od 6.8.2018 – sportovní areál Benedikt 19:30 – 21:00 hod

Jarní přírava muži

00.00.0000 - Muži HK Baníku Most zahájili přípravu na odvetnou jarní část už v období vánočních svátků. Jednalo se spíše o fyzickou, dost náročnou a ne příliš oblíbenou (mezi hráči), část přípravy. V novém roce jsme se sešli ve středu 2.1. a začala druhá, mnohem příjemnější, část přípravy. Především s míčem a nácvikem signálů i jiných herních situací v obraně i v útoku. Ve třetí fázi přípravy, která je především určená k rozehrání a ověření jak fyzické, tak herní připravenosti mužstva, jsme si pozvali do SH Most v sobotu 19.1. 2019 týmy Lovosic „ B „ a Košutky ( městská část Plzně ) k prověrce naší herní připravenosti na jaro. V prvním utkání jsme nastoupili proti Lovosicím. Lovosičtí přijeli oslabení o post brankáře, ale tento post měli výborně zastoupen Tomášem Bártíkem. Utkání bylo vyrovnané od první minuty po celý zápas. Přestože to v určitých momentech nebyl z naší strany úplně ideální výkon, zápas splnil svůj účel. Hlavně v rozehrání a sehrání našeho mužstva a opět se dostat do zápasového tempa a jak se říká hlavně si „osahat“ míč. Toto utkání po zásluze skončilo vyrovnaně 26:26. Ve druhém zápase proti Košutce už herní projev byl mnohem lepší jak v útoku, tak hlavně, a to je potěšující, v obraně (v podzimní části ve 2 lize, jsme obdrželi nejméně branek). Většinu času tohoto zápasu jsme vedli, chvíli i o 5 branek, ale v závěru jsme bohužel nedokázali udržet vedení a po individuálních chybách našich hráčů jsme o výhru přišli poměrem 24:26. Celý tento miniturnaj splnil vše, co jsme od něj očekávali a to prověření mužstva před jarními odvetami jak po herní, tak i fyzické připravenosti. K další prověrce připravenosti našich mužů jedeme 9. února na přátelské utkání do Štáhlav