[ 2018 ][ 2017 ][ 2016 ][ 2015 ][ 2014 ]

O pohár města Mostu 2018

23.11.2018 - Děkujeme všem za účast a podporu, výsledky nejdete na našich stránkách. Příští rok opět na shledanou. HK Baník Most

Prolínací turnaj ml. žáků - Jabl

11.11.2018 - Dne 11. 11. 2018 jsme se zúčastnili prolínacího turnaje mladších žáků v Železném Brodu (pořadatel Jablonc). V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Varnsdorfu. V rámci osobní obrany jsme si vypracovali jasný 6brankový náskok, což kluky ukolébalo. Do zápasu jsme prostřídali některé hráče ze základu a bylo to znát. Soupeř bojoval a pomalu odkrajoval gól po gólu z našeho náskoku. Kluci i ti zkušení začali zmatkovat a  kupit chyby v obraně i v útoku. Byl z toho nervózní závěr a pouze jednobranková výhra. Soupeř zaslouženě zkorigoval výsledek a musíme ho pochválit za bojovnost. Výsledek 19:18 je výsledkem především špatné obrany u starších hráčů. Ve druhém zápase jsme narazili na tým Liberce. Po vyrovnané osobní hře, jsme soupeři v poločase odskočili na rozdíl 6ti branek (15:9).  Začátek druhé půle byl opět slabší a po snížení soupeře na 15:12 jsme museli opět stáhnout hráče, kteří nedostávají tolik příležitostí a dotáhnout zápas do klidného vítězství 22:14. Ve třetím zápase s týmem Jablonce bylo možné hráče rozdělit na dvě party, zhruba stejně vyrovnané. Příležitost dostali všichni hráči, v polovině zápasu jsme vedli 12:2 a i v dalším průběhu se tým Jablonce nedokázal častěji prosadit a byla z toho jasná výhra  24:6. Ve čtvrtém zápase jsme opět nechali tým rozdělený na dvě vyrovnané části a nadšeně bojující soupeř toho dokázal využít a hru vyrovnal. Poločas 7:6 pro Most byl zklamáním. Do druhé půle jsme poslali celý základ a byla z toho jednoznačná záležitost v poměru 9:1. Konečný výsledek 16:7 pečetil ze sedmimetrového hodu jeden z benjamínků týmu hráč Tůma Frederick. Sestava: Šplechta P., Křivan A. (21), Novák J. (16),Verner T. (13),  Zvolánek D. (11), Urban D. (7), Soukup L. (4), Zika V. (4), Tůma F. (2), Landyš M. (1), Mandák V. (1) a  Beneš A. (1).

Inter REG ligy mlad.žáků - Děčín

29.09.2018 - Dne 29. 9. 2018 jsme v rámci druhého turnaje Inter REG ligy mladších žáků zajížděli na venkovní hřiště TJ Slavoje Děčín. Opět jsme odjížděli na turnaj oslabení o několik hráčů základní sestavy (Urban, Křivan, Soukup, Kubr) a s hráči, kteří nemají natrénováno. Jednalo se o prolínací turnaj, ve kterém jsme se postupně utkaly s týmy Lokomotiva Louny, TJ Slovan Varndsdorf, HBC Jičín B a s týmem Náchoda. Zápasy se z důvodu počasí mírně upravily na 1x 20 minut s 5ti minutovou osobkou. Výsledkově jsme si nevedli špatně a třikrát zvítězili. Pouze jednou jsme odešli v turnaji ze hřiště poražení a to se silným soupeřem z Loun. Jako již tradičně jsme v prvním zápase narazili na tým Loun. Překvapivě jsme osobní obranu neprohráli výrazným rozdílem (2:5). Bohužel v další fázi se ukázalo, že hráči zatím stále nezvládli základní herní činnosti. Po deseti minutách jsem tým prostřídal a hráli i mladí, jelikož bylo vidět, že ani hráči základní sestavy na tým Loun nestačí.  Po poločase 9:2 již nebylo co řešit a postupně si všichni hráči zahráli i s tímto silným soupeřem. Výsledek 15:4 ve prospěch Loun byl zasloužený. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Varnsdorfu.  V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem a vyhráli jsme 10:4. Ve druhé polovině jsem tým prostřídal a bylo znát, že někteří hráči mají velký tréninkový výpadek, soupeř snížil až na 8:11. Vrátil jsem na hřiště základní sestavu, která opět odskočila soupeři až na 15:9. Opět jsem asi v 16 minutě kluky prostřídal a soupeř už jen dokázal korigovat na 16:11 v náš prospěch. Ve třetím zápase jsme narazili na celkem kvalitní tým HBC Jičína B. Ve vyrovnaném zápase jsme měli mírně navrch. Soupeře jsme trestali hlavně díky rychlému útoku a tak po poločase 8:6 jsme i dotáhli zápas do vítězného konce (11:8). Na postavenou obranu to bylo již horší a je vidět, že kluci s tím zatím mají velké problémy. V tomto zápase se dařilo brankařům. V posledním zápase turnaje jsme nastoupili na zápas s týmem Náchoda. Od prvního hvizdu nebylo pochyb o vítězi a tak dostali polovinu času i hráči z lavičky. Přesto se střelecky prosazovali jen hráči ze základu. Poločasový výsledek byl 8:1. Druhou půlku jsme vyhráli 5:2 a byla z toho hladká výhra 13:3. Sestava: Štěpán O., Licek J., Novák J. (19), Zvolánek D. (16), Verner T. a Šplechta P. (3), Čutek A., Hrzán K., Mandák V., Šlechta R. a Tůma F. (1), Beneš A. a Landyš M.   Slova trenéra: Přestože jsme odjížděli na turnaj oslabení o dalšího hráče základní sestavy, se nám turnaj celkem výsledkově povedl. Dobré bylo, že si mohli zahrát všichni hráči týmu. Bohužel je na některých vidět velký tréninkový výpadek a špatné herní návyky. Družstvu chybí větší dravost a hlad po míči.  V obraně hráči nejsou důslední. Přesto se dá říci, že oproti minulému turnaji se někteří hráči začínají srovnávat a jejich výkon jde nahoru. Solidně zachytali brankaři.

Inter Reg Liga ml. žáci - Louny

23.09.2018 - Dne 23. 9. 2018 se zúčastnili mladší žáci turnaje v Lounech.  Na zápas jsme odjeli s devíti hráči, z toho byli tři minižáci ročník 2008 (Velká marodka a zbytek dětí je ve škole v přírodě). V turnaji se postupně utkal HK Baník Most s týmy Loun, Děčína, Ústí a Lovosic B. Hrálo se 2 x 12 minut a součástí prvního poločasu byl i úsek 5 minutové osobní obrany. V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Loun a byl to propadák. V osobní obraně jsme prohráli vysoko 2:8 a zbytek prvního poločasu se táhl ve znamení zmaru (5:17). Kluci vůbec nebojovali a vypadali, jako když poprvé vidí míč a házenkářské hřiště. Soupeř nás k ničemu nepustil a byla z toho zasloužená jednoznačná porážka 8:27. Lounské hráče je nutné pochválit za pestrou hru, výbornou obranu a bojovnost. Po tomto zápase jsem byl velmi zklamán přístupem některých hráčů. Ve druhém zápase jsme hráli s týmem Děčína, který disponuje dvěma solidními hráči. Přestože soupeř vypadal a byl mohutnější, kluci zápas zvládli a již v polovině zápasu jsme vedli o 9 branek 16:7. Ve druhé půli jsme již sestavu hodně prostřídali a přes občasné výpadky v obraně si bez problémů dokráčeli pro výhru 28:15.  Zahráli si všichni hráči i z lavičky. Ve třetím zápase jsme narazili na tým Ústí nad Labem. V prvním poločase jsme si vytvořili pětibrankový odstup od soupeře (12:7). Ve druhé půli si již kluci zápas nenechali utéct a po zásluze jsme vyhráli 21:14. Opět jsme mohli dát v zápase větší prostor i mladším hráčům. Čtvrtý zápas jsme odehráli s týmem Lovosic B, kde jsme bohužel z jejich brankaře udělali hvězdu. V prvním poločase jsme hru kontrolovali a vedli jsme i přes chyby v útoku o dvě branky 9:7. Soupeř ve druhé části přidal a začal bojovat, my jsme vyrobili asi dalších 7 technických chyb ve druhé půlce a nedali 5 tutovek a najednou z toho byla porážka o tři branky 14:17. Gratulace soupeři. Sestava: Šplechta P., Licek J., Novák J., Křivan A., Verner T., Zvolánek D., Čutek A., Šlechta R., Beneš A. Slova trenéra: Jednalo se o náš první soutěžní turnaj v kategorii ml. žáků.  Musím říci, že jsem byl s družstvem nespokojený. Tým zatím herně hodně tápe a hráči nemají zvládnuty základní herní činnosti. Bohužel ve hře u hráčů mi chybělo větší nasazení, důraz v obraně a  chuť se poprat o výsledek.  Je to bohužel i odraz tréninkové docházky u hráčů.

Házenkářský festival Lovosice

07.09.2018 - Ve dnech 7 – 9. 9. 2018 se zúčastnili mladší žáci HK Baníku Most 3-denního turnaje v Lovosicích. Turnaj byl kvalitně obsazen a účastnilo se jej 24 týmů, rozdělených do 6 skupin po 4 týmech. Hrálo se 2x 12,5 minuty.  Los nám přiřadil silného soupeře v podobě Talentu Plzeň, dále německý tým HC Elbflorenz a Hostivic. Nutno podotknout, že většina soupeřů byla fyzicky vyspělejší, přesto jsem velmi ocenil u kluků bojovnost ve většině zápasů i nasazení. Hráči krom nešťastného zápasu s Lovosicemi (nevhodné nalosování čtvrtfinálových zápasů, kdy domácí tým mohl využít únavy hráčů Mostu) makali a nenechali soupeřům nic zadarmo. Turnaj jsme pojali především jako fyzickou přípravu se zaměřením na obrannou činnost a na přípravu na podzimní část soutěže mladších žáků a rozdělili jsme družstvo na dva týmy (HK Baník Most 1 a 2). Starší hráči hráli v družstvu 1 (na začátku turnaje se nám zranil brankař Urban a tak jsme odehráli zbytek v 7 lidech) a mladší (v počtu 8 lidí) hráli ve družstvu číslo 2. Škodou je, že před odjezdem na turnaj nám onemocněli dva hráči ročníku 2007 a jeden 2008, které jsme si chtěli vyzkoušet na turnaji. HK Baník Most 1 (ročník 2006) Sestava a branky: D. Urban, P. Šplechta, J. Novák 24, T. Verner 16, F. Linhart 12, A. Křivan 11, L. Soukup 9, V. Kubr 1. V prvním zápase jsme narazili na tým Talentu Plzeň. Hrála se od počátku svižná házená, kluci se přetahovali se soupeřem o vedení, když většinu zápasu jsme vedli o jednu branku. Ke konci zápasu se k nám odvrátilo štěstí a přes jasný kontakt při střelbě ze 6 metrů na Jáchyma Nováka, tři vteřiny před koncem, jsme neproměnili a soupeř se mohl radovat z ubráněné remízy 9:9. Soupeř byl herně velmi vyspělý a nám se jej  podařilo zaskočit kvalitní obrannou činností a bojovností. Ve druhém zápase jsme hráli s týmem HC Elbflorenz a začátek zápasu byl vyrovnaný až dokonce první půle (5:4). Moc se nám nedařilo v útoku a i díky neproměňování jsme dovolili soupeři hrát vyrovnaně. Ve druhé půli, ale mostečtí házenkáři přidali a rychlou a pestrou hrou přehráli německý tým 11:5 (druhý poločas 6:1). Ve třetím zápase základní skupiny jsme narazili na tým Hostivic. Jedná se o mladý tým vedený zkušenými trenéry. Přesto již po prvním poločase bylo zřejmé, že kluci soupeře přehrají (11:5).  V dalším průběhu jsme soupeři vůbec nedali šanci a výhra 24:7 byla jasná. Horší skóre nám nakonec přisoudilo až druhou pozici ve skupině, což znamenalo účast v předkole před čtvrtfinálovými souboji v turnaji (6 vítězů plus dva týmy z druhého místa). Zde jsme narazili na slovenský tým Tatranu Stupavy. Od začátku se hrála vyrovnaná a tvrdá házená, ve které měl díky fyzickým proporcím navrch soupeř. Kluci vše doháněli bojovností a tak se od úvodního hvizdu bojovalo. Soupeři se přetlačovali o jednobrankové vedení. Vše vrcholilo dvě minuty ke konci, kdy soupeř snížil na 9:8 a Mostu byl faulován hráč T. Verner, který opustil kulhající hřiště. Kluci pak minutu hráli v pěti lidech. Hráč Mostu se vrátil na posledních 30 vteřin přes bolest a pomohl klukům dotáhnout zápas do vítězného konce. Hru Mostu ocenil i soupeřův trenér, což bylo pro nás velkým zadostiučiněním. Kluci měli přes únavu obrovskou radost, že postoupili mezi nejlepších 8 družstev turnaje (po výhře 9:8). Velkým rozčarováním po závěrečném hvizdu byla ale informace, že musíme bez odpočinku okamžitě nastoupit do dalšího zápasu v prvním čtvrtfinále proti domácímu týmu Lovosic. Musím říci, že kluci po 25 minutách výborného zápasu se Stupavou pak probrečeli skoro celou první polovinu zápasu ve čtvrtfinále. Vůbec nemohli pochopit, proč nebyly zařazeny ostatní čtvrtfinále, ve kterých oba soupeři byli odpočatí a nehráli nebo jiné zápasy o nižší příčky turnaje. Zápas ve čtvrtfinále se tak těžko hodnotí. Kluci od začátku pletly nohama a byly v obrovském psychickém útlumu. Nemohl jsem je vůbec motivovat, jelikož neměli ani fyzické síly. Soupeř nás převyšoval ve všech dovednostech a velký počet branek (přibližně 8) dal z rychlého přechodu do útoku. Lze předpokládat, že by nás porazil i tak, přesto si dovolím tvrdit, že výsledek by rozhodně nebyl takový, jaký byl na konci zápasu 4:14. Soupeřův brankař velmi dobře zachytal. Prohra nás odsoudila k souboji o 5 – 8. místo na turnaji, což bylo splnění předturnajového cíle. V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Dukly Praha 2 a hrála se vyrovnaná hra s mírnou převahou soupeře. Bohužel zde jsme doplatili na úzký kádr, několik individuálních chyb v obraně a soupeř trpělivou hrou dokráčel k vítězství (10:14). Přesto výsledek zápasu nebyl zklamáním a ukázal, že jsme na dobré cestě.   V posledním zápase jsme narazili na tým Kolína. Opět fyzicky vyspělejší soupeř nás trápil a přes dobrou obranu jsme odcházeli i díky neproměňování tutových příležitostí na přestávku s mankem dvou branek (1:3?). Druhý poločas se nám, ale podařilo zápas otočit a dvě minuty před koncem jsme vedli o dvě branky (6:4). Díky neproměnění dvou tutovek soupeř snížil a zároveň s hvizdem po nařízeném sedmimetrovém hodu i vyrovnal na 6:6. Soupeřův brankař pak vychytal dva naše střelce (Novák, Křivan - 2x tyč) a díky úspěšným exekutorům ze strany Kolína, tak mohl oslavit po sedmičkovém rozstřelu 7. místo na turnaji. Zde musím vyzdvihnout hlavně výkon soupeřova brankaře, jelikož naši hráči neproměnili minimálně 10 – 12 proskoků ze 6 metrů (Nastřelena asi 7x tyč). Tým celkem v turnaji třikrát vyhrál, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál s celkovým skóre 73:63. Celkově lze turnaj hodnotit velmi pozitivně. Hráči celkem dobře plnili pokyny, obranná činnost až na dva zápasy s Lovosicemi a Duklou byla solidní a i přechod do útoku byl celkem zvládnutý. Dobrý výkon podali všichni hráči i brankař. HK Baník Most 2 (ročníky 2007/2008) Sestava a branky: O. Štěpán, A. Čutek 23. J. Bíža 11, D. Zvolánek 7, V. Zika 3, J. Licek 2, V. Mandák 1 a O. Chavík. Druhé družstvo bylo složeno s hráčů ročníku 2007 a mladších. Turnaj kluci započali zápasem s týmem Úval. Díky bojovnosti a větší touze po výhře kluci vyhráli 10:8. Nutno podotknout, že velmi dobře zachytal náš brankař, který byl rozdílovým hráčem. Ve druhém zápase skupiny kluci narazili na tým Dukly Praha 3 složený ročníkově jako Most 2. Hrála se vyrovnaná házená až do 22 minuty. Soupeř ke konci několikrát utekl o dvě branky, což se ukázalo jako rozhodující. Opět solidně kluci bránili a tak dokázali držet krok s tímto soupeřem. Třetí zápas nám postavil do cesty jasného favorita skupiny první tým Lovců z Lovosic. Od začátku nebylo pochyb o vítězi zápasu. Lovosičtí se lépe pohybovali a každou naši chybu trestali. Kluci v tomto zápase byli jednoznačně horším týmem a zaslouženě podlehli soupeři 2:20. V další části pavouku turnaje kluci narazili na tým Hostivic a zvítězili po solidním výkonu všech hráčů a nadprůměrném výkonu brankaře 14:5. Hráče jsme pochválili za bojovnost v zápase. Tým si tak zahrál si tak o umístění na 17 – 20 místě.  V prvním zápase kluci podlehli soupeři z Chodova 2:12. V tomto zápase byl soupeř nad jejich síly, hráči byli pomalejší, chyběl pohyb a přehled. V zápase o 19 – 20 místo jsme se pak utkali s týmem HC Elbflorenz z Německa. Ve velmi vyrovnaném zápase se štěstěna přelívala z jedné strany na druhou. Nakonec byl tím šťastnějším týmem tým Mostu. Výhra 9:8 pak klukům zajistila 19 místo ze 24 týmů. Tým celkem v turnaji třikrát vyhrál a třikrát odešel poražen s celkovým skóre 47:65. Turnaj byl pojat především jako fyzická příprava na sezónu a měl ukázat na zásadní nedostatky ve hře jednotlivých hráčů. Organizačně byl nadstandardní (stravování, program, haly, ceny) a soupeři měli svou kvalitu. Děkujeme tak pořadatelům za skvělý házenkářský zážitek.

Letní příprava družstev HK

30.07.2018 - Letní příprava HK Baník Most dle družstev   Přípravka + minižáci (ročník 2008 a mladší) 25.8.2018 – 31.8.2018 – Soustředění v areálu Poslův mlýn v Doksech   Mladší žáci (ročník 2006-2007) od 6.8.2018 – Po až Pá 17:45 – 19:00 - Benedikt možnost zapojení hráčů 2008 po konzultaci s trenérem mladších žáků p. Vernerem tel: 731 004 373 Přípravný turnaj v Lovosicích 7.9.2018 – 8.9.2018   Starší žáci (ročník 2005 – 2004) společná příprava s mladším dorostem turnaj Ellbe-labe – Drážďany – 25.8.2018 Přípravný turnaj v Lovosicích 7.9.2018 – 8.9.2018   Mladší dorost (ročník 2002 – 2003) od 6.8.2018 – 1.trenink od 12:00 – 14:00 hod v SH v Mostě 27.8.2018 – 31.8.2018 – Soustředění v Mostě turnaj Ellbe-labe – Drážďany – 26.8.2018 Budou ještě doplněny termíny přípravných zápasů   Muži od 6.8.2018 – sportovní areál Benedikt 19:30 – 21:00 hod