O pohár primátora města Most 201

22.11.2019 - O Pohár primátora města Most 2019 Uzávěrka do turnaje - 10.11.2019 Přihlášená družstva: Mladší žáci: Lokomotiva Louny, Savoj Děčín, HK Baník Most, HK FCC Město Lovosice 1 , HK FCC Město Lovosice 2, HC Tatran Stupava (SK), Házená Rokycany, TJ Sokol Bělá pod Bezdězem. Starší žáci: Lokomotiva Louny, Savoj Děčín, HK Baník Most, HK FCC Město Lovosice, HC Tatran Stupava (SK), TJ Sokol Bělá pod Bezdězem.

Muži vs Košutka

17.11.2019 -   I další zápas byl pro náš tým vítězný. Košutka sice přijela ve značně oslabené sestavě, ale úvod se jí povedl a ve 4 minutě dokonce vedla 1:3. Naši, ale během 5 minut stav otočili a pak už jen pracovali na navyšování náskoku. Ten byl ve druhém poločase dokonce 12 – ti brankový. Ke konci, už rozhodnutého boje, dostali příležitost úplně všichni a mohli ukázat co na hřišti umějí. Výborná byla hlavně obrana a tým se začal pomalu prosazovat i z trháků a druhé vlny, což je pro další zápasy pro trenéra velice pozitivní jev.   Sestava: Pour 4, Trégr, Kašpárek 2, Janásek 4, Beu Meriem Oussama, Malý 4, Schichor, Gebhart 4, Zemek, Nejdl 4, Kubal 1, Grobl 2, Vodička, Macháček 1, Kurial, Chlouba 3.

Podkrušnohorka 6+1

10.11.2019 - Podkrušnohorka 6+1 - 10.11.2019 v Mostě Turnaj pořádaný naším klubem se vydařil a výsledky našeho mužstva se dají hodnotit pozitivně. Opět tým nastoupil složen ze začátečníků, kluků co začínají s 6+1, stabilních hráčů 6+1 a vše doplnili 3 holky z DHK. Tento počet hráčů byl ideálním, protože jsme mohli sestavit dvě šestky, které si zápas rozdělili rovnoměrně a všichni měli stejný počet minut na hřišti. První zápas nám jako vždy nevyšel. Hráči se opět museli přesvědčit, že pravdu má trenér a nejde si na hřišti dělat věci po svém. Druhý zápas byl už lepší, i když výsledek tomu neodpovídal, ale hráči Dukly jsou na tom pohybově někde jinde a osobní obrana po celém hřišti nám dělala dost problémy. V tom máme velké mezery, ale musíme být trošičku trpělivý a i k tomu se postupně dopracujeme. Další dva zápasy už byly z naší strany perfektní, hlavně zápas s Louny byl zvládnut na jedničku. Před posledním zápasem s Lovosicemi jsem hráče upozorňoval, že jejich lítání mezi zápasy a nekoncentrovanost před zápasem může ovlivnit poslední utkání. Bohužel došlo na moje slova a předvedená hra odpovídala přesně tomu co jsem předvídal. Největší zklamání, je ale pro mě zjištění, že klíčový hráči v našem týmu nejsou ochotni bojovat, když se jim nedaří a po prvních nezdarech vše vzdávají. To je další věc, na kterou se musíme v trénincích soustředit, protože tohle je hrozně důležité nejenom v házené, ale i v životě. Děkuji rodičům za podporu a Šimonovi Chtěborskému (ml.žáci) za zvládnutí tabule a zápisu.

Muži vs Jablonec

27.10.2019 -  K dalšímu zápasu zajížděli naši házenkáři do Jablonce, aby předehráli 6 kolo 2.ligy . Značně oslabené družstvo opět nezklamalo a hlavně výbornou obranou si došlo pro další vítězství. V prvním poločase sice naši  odskočili na rozdíl 4 branek, ale domácí do poločasu stáhli na rozdíl 2 . Ve druhém poločase už pak šlapala výborně obrana a soupeř skóroval pouze 4x a zápas dokončoval s vypětím všech sil značně unaven. Spoustu šancí však hosté neproměnili a tak konečný stav byl velmi chudý na branky.   Sestava:  Balín, Pour 7, Chlouba, Kašpárek 3, Trégr, Schichor, Gebhart 4, Kubal, Gröbl 4, Macháček 3, Beu Meriem, Vodička, Kurial

Muži vs Louny

20.10.2019 - Páté utkání 2.ligy sehráli házenkáři Mostu na půdě rivala z Loun. Domácí od první minuty dobře bránili a v útoku chytře kombinovali. Profitoval hlavně jejich nejlepší hráč Jahn. S tím si Most nemohl poradit. Přesto bylo skore téměř celý první poločas vyrovnané.  V druhém dějství se zlepšila u hostů obrana a domácím docházely síly. Závěr pak už patřil jen hostům kteří nakonec porazili v derby Louny 26:19. Sestava: Pour 8, Hrošek, Kašpárek 5, Janásek 4, Oussama, Malý 3, Schichor, Gebhart 2, Nejdl, Kubal 2, Grobl, Macháček 2, Kurial, Zemek, Vodička, Balín

Český pohár

16.10.2019 - Vážení přátelé a fanoušci házené, do Mostu v rámci Českého poháru přijede 16.10.2019  v 18:30 úřadující mistr ČR M.A.T. Plzeň.  Přijďte se podívat a podpořit naše domácí házenkáře v boji o postup do dalšího kola poháru. Na cestě jim stojí ten nejtěžší soupeř a to úřadující mistr ČR.  Domácí házenkáři momentálně vedou tabulku 2.ligy a také Plzeň je na první příčce extraligy, bude to velmi zajímavý zápas. Srdečně Vás zvou házenkáři HK Baník Most

Muži vs Libčice

13.10.2019 -   I ve čtvrtém zápase 2. ligy házené byli mostečtí házenkáři úspěšní. Tentokráte porazili zatím vedoucí celek z Libčic.   Po vyrovnaném začátku se kolem 10 minuty projevila zkušenost hostů a z nerozhodného stavu 6:6 řadou 4 branek směřovali svůj celek k dalšímu vítězství. Domácí se však nevzdali a výbornou obranou, rychlými útoky ještě do poločasu skore otočili.   V druhém dějství Most ještě víc přitlačil na důrazné soupeřovy střelecké spojky a tím se prakticky eliminoval jejich útočnou sílu. Ke konci zápasu několika trháky deklasovali soupeře o 9 golů.   Sestavy a střelci: Balín, Pour 2, Hrošek 4, Malý 1, Kašpárek 3, Janásek 7, Macháček 6, Schichor, Gebhart 1, Zemek, Kubal 2, Grobl 3, Vodička, Kurial.

2. liga mladšího dorostu

06.10.2019 - Domácí bitva s Jičínem Dne 6. 10. 2019 k nám do haly zavítal celek Jičína B. Od zápasu jsme očekávali vyrovnanou bitvu a také se tak stalo. V prvním poločase se hrálo gól na gól, takže si žádný z týmů nevytvořil vyšší brankový náskok. V prvním poločase bylo na obou stranách velké množství technických chyb a kvalitní výkony brankářů. Z tohoto důvodu se odcházelo v poločase do šaten za remízového stavu 12:12. V druhé půli nás i nadále trápila vysunutá obrana, zápas byl vyrovnaný až do 52 minuty, kdy se nám podařilo vytvořit tříbrankový náskok a i díky méně technickým chybám se nám podařilo vytvořený náskok udržet až do konce 27:24. Střelecky nás táhl Jaroslav Ouředník, který nastřílel 14 branek a za obranou byl opět skvělý brankář Jakub Lavička, jehož úspěšnost zákroků dosahovala hranice téměř 50% . Mile překvapil hráč starších žáků Tomáš Vrána, který v klíčových fázích utkání zachoval chladnou hlavu v zakončení a v druhém poločase měl střelbu z prostoru pivota 4/4. Poděkování patří všem hráčům za odvedený výkon a především divákům za jejich podporu. Sestava a branky: Horský Lukáš (2), Fous Petr (2), Hanzlíček Jan (1), Urban David, Ouředník Jaroslav (14), Holý Miroslav (1), Lavička Jakub (brankář), Hart Martin, Holý Martin, Čekal Micha

podzimní turnam mini 4+1

05.10.2019 - Dne 5.10.2019 v 9.00 hod se konal již druhý podzimní turnaj MINI 4+1 v naší sportovní hale v Mostě. Pořádajícím celkem byl tým dámského házenkářského klubu Baník Most (družstvo černých andělek). Naši kluci sehráli vyrovnané zápasy a v každém zápase ukázali některé z házenkářských dovedností, které se naučili v tréninku. Našimi soupeři byli: DHK Baník Most, TJ Lokomotiva Louny, HK Lovosice, Slavoj Děčín. Klukům děkuji za účast a hlavně bojovnost, dík patří také rodičům za jejich podporu v hledišti. Sestava - hráči: Radek Jambor, Josef Koranda, Lukáš Huráb, Jindřich Červený, Tomáš Holý, René Kročil, Lukáš Kubal,  Achbolt Tugs-Ochir (Áčko) Trenér – Šlechta

Muži vs Dukla Praha B

28.09.2019 - HK Baník Most - Dukla Praha B muži  19:18  (10:11) Naši hráči nastoupili ke svému druhému zápasu 2. ligy na hřišti Dukly Praha B. Byl to souboj hlavně obran. V osmé minutě vedli 1:4, ale náskok během několika minut ztratili. Tak to probíhalo víceméně celý zápas. Na gól se nadřeli, ale pak po technických chybách inkasovali. Rychlé útoky byla totiž silná stránka domácích. Nakonec v závěru zápasu rozhodl větší klid našich při zakončování a výborný výkon brankáře Kuriala.

První domácí zápas mužů

25.09.2019 - Až příliš velká nervozita provázela naše hráče při prvním podzimním zápase 2 ligy.  V útoku jsme sice hosty přehrávali kombinační hrou, ale scházelo přesnější zakončení a hlavně nás doprovázela spousta nevynucených chyb, po kterých jsme dostávali zbytečné branky.  Naopak soupeř hrál velmi trpělivě a každou akci si důkladně připravil a …. zakončil. Přesto jsme udržovali 2 – 3 brankový náskok. Do šaten jsme šli s jednobrankovým vedením a věřili, že se obraz hry změní a dovedeme ho do úspěšného konce. Opak byl pravdou a v polovině druhého dějství šel Liberec do vedení. Naši chlapci ale zabrali a hlavně díky výborným zákrokům Vaška Vodičky šli opět do vedení a to si do konce zápasu už udrželi.   Sestava a střelci: Pour 7, Hrošek  1, Malý, Kašpárek 3, Janásek 1, Macháček 4, Schichor, Gröbl 5, Nejdl, Oussama 1, Kubal, Kurial, Zemek, Vodička   Tabulka     Z V R P skóre B 1 Libčice n. Vlt. 1 1 0 0 33 : 16 2 2 HK Lovosice B 1 1 0 0 28 : 25 2 3 Dukla B 1 1 0 0 26 : 23 2 4 HK B Most 1 1 0 0 22 : 20 2 5 Loko Louny 1 1 0 0 24 : 23 2 6 Jablonec 1 0 1 0 21 : 21 1 7 Košutka 1 0 1 0 21 : 21 1 8 VŠ Plzeň 1 0 0 1 23 : 24 0 9 Liberec 1 0 0 1 20 : 22 0 10 Ústí n.L. 1 0 0 1 25 : 28 0 11 Ml. Boleslav 1 0 0 1 23 : 26 0 12 Šťáhlavy 1 0 0 1 16 : 33 0   http://www.muzi.chf.cz/?cmpid=52&cmppartid=3195

MINI 4+1 v Lounech

21.09.2019 - Dne 21. 9. 2019 v 8.00 hod jsme jeli na svůj první podzimní turnaj MINI 4+1 do Loun. Sehráli jsme velmi vyrovnané zápasy a vyloženě jsme v žádném nepropadli. Našimi soupeři byly celky z Lovosic,Bíliny, mosteckých Černých andělů a Loun, Závěrem chci poděkovat za odvedené výkony celého týmu a také rodičům za pomoc s dopravou a podporu v hledišti. Sestava - hráči: Jambor Radek, Koranda Josef, Huráb Lukáš, Holý Tomáš, Kročil René, Kubal Lukáš. Trenér – Šlechta

4+1 přípravka v Bílině

15.09.2019 -   Dne 15. září jsme zajížděli na venkovní turnaj k Šídlům do Bíliny. Za hezkého počasí jsme sehráli moc hezké 3 zápasy. První zápas byl plný chyb v obraně, v útoku se kluci snažili a tak spokojenost s ukázanou hrou byla tak napůl. Po zápase jsme se domluvili jak budeme v dalších zápasech pokračovat, každý hráč dostal svúj úkol na zlepšení. Další moje hodnocení je už lepší, kluci se v obraně zlepšili a tak konečně i naše hra vypadala lépe. Závěrem je jasná spokojenost, i rodiče museli poznat u každého hráče pokrok. Děkuji rodičům a organizátorům turnaje za hezkou neděli.

2. kolo ČP

14.09.2019 - 2. kolo ČP 14. 9. 2019 TJ Lokomotiva Louny – HK Baník Most 27:30 Ve 2. kole Českého poháru jsme se po postupu přes Ústí nad Labem střetli s regionálním rivalem, týmem Loun. Lounští, kteří v 1. kole přešli přes Lokomotivu Vršovice, přijeli na půdu soupeře v roli mírného favorita.   Na začátku utkání jsme působili sebevědomě a dokázali jsme se prosazovat v útoku a i dobře bránit.  Za stavu 4:9 v 15. min. si vzal trenér domácích time out, aby hráče uklidnil. Poté došlo zejména v útočné fázi u soupeře ke zlepšení a ve druhé půlce prvního poločasu nám dokázali vsítit 10 branek. Poločasový stav byl 17:14 dával soupeři možnost být stále ve hře o výhru v zápase.   Druhý poločas začal jako přes kopírák. Výborná obrana a trápení soupeře v útoku nám dovolili odskočit soupeři na rozdíl 7 branek (16:23). Soupeř se přesto nevzdal, bojovností a zlepšenou hrou se opět ve skóre dotáhl až na rozdíl dvou branek. Naštěstí v posledních vteřinách nastřelili domácí pouze břevno a  30 branka do sítě soupeře rozhodla, že hosté postoupí do třetího kola. Myslím si, že zcela oprávněně. Domácí ukázali charakter (nevzdali se ani za velmi nepříznivého stavu), přesto odešli poražení.     Odkaz na výsledek:  http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=70118&cmpid=64 foto: viz. archiv

První přípravný zápas

10.08.2019 - Na úvod přípravy mosteckých hazenkářů, po 3 treninkových jednotkách, sehráli hráči přípravné utkání s účastníkem německé Oberligy HSG FReiberg.       Soupeř přípravu na sezonu, která v Německu startuje o měsíc dříve, již zahájil a nyní dolaďuje herní stránku. Od první minuty tvrdil muziku a vytvořil si 6 ti brankový náskok, který v závěru navýšil na konečný stav 31:19 ve svůj prospěch. Našim klukům nemůžeme upřít snahu, ale na zkušeného soupeře neměl ani po herní, ani po fyzické stránce. Přesto pro naše chlapce byl zápas velkým přínosem a zahráli si i nové posily – David Macháček a Filip Trégr (dorost Most), Jiří Kalík (Lovosice). Další posila Šimon Malý zatím marodí. Do přípravy by se měl již tento týden zapojit Václav Vodička (zranění zad) a Petr Zemek (poranění stehenního svalu). Dále je v jednání přestup Filipa Motejla z Lovosic a stále není vyřešená otázka kolem Dominika Balína.