Události - Starší žáci 2001 sezóna 2014/15

[ 1 ]

[ 2018 ][ 2017 ][ 2016 ][ 2015 ][ 2014 ]

Turnaj SŽ v Lovosicích

15.03.2015 - Hodnocení turnaje starších žáků v Lovosicích. Na jarní turnaje už nebudou jezdit naši nejlepší hráči a budou se plně šetřit na žákovskou ligu, ml.dorost "B" a případně na 2.ligu ml.dorostu. Je to přesně podle plánu, který jsme si dali před sezonou. Proto v těchto jarních turnajích dostanou šanci kluci z "lavičky", pár hráčů ze základní sestavy na jiných postech a někteří hráči ml.žáků. V těchto turnajích se nebudu ohlížet na výsledky, ale velmi pečlivě budu sledovat výkony jednotlivců. Proto v hodnocení nebudu zmiňovat výsledek, ale zaměřím se na hru. Hodnocení týmu: Celkově jsem spokojen s útokem, pokud bychom se vyhnuli zbytečným ztrátám míče a jistých výkyvům ve hře byl bych ještě spokojenější. Naproti tomu v obraně máme velké nedostatky, ale to má i tým v té nejsilnější sestavě a proto máme výsledky na jaře v ŽL tak špatné. Je to trošičku s podivem, na podzim jsme se na obranu mohli docela spolehnout. Poslední článek hry je brankář a tam jsem opět moc spokojen. Hodnocení jednotlivců: Příště budu hodnotit každého hráče zvlášť, po tomto turnaji si s kluky pohovořím sám a dám tak šanci na na opravu v dalším turnaji.   Opět poděkuji rodičům za pomoc s dopravou.  Josef Kubal

3.kolo žákovské ligy

28.02.2015 - Třetí kolo Žákovské ligy ve Frýdku-Místku Dne 28.2.2015 odcestovali naši hráči k dalšímu kolu Žákovské ligy do Frýdku-Místku. V tomto kole nás čekaly výhradně celky z Moravy a to Karviná, Velká Bystřice, Telnice a domácí Frýdek-Místek. V prvním zápase jsme narazili na celek Velké Bystřice a byl to krásný zápas až dokonce. Od prvních minut naše hra v útoku vypadala velmi dobře, ale vstřelené branky se hned mazaly nedůslednou obranou.  Před začátkem druhé půle jsme vedli o tři branky 14 : 11. Od druhého poločasu jsme očekávali stejný průběh a konečně první pohodové vítězství. Bohužel kluci opět ukázali svojí nedisciplinovanost a koncovka zápasu jim začala opět utíkat. Přestože jsme po celý zápas vedli, museli jsme se o výsledek strachovat až do konce. Naštěstí po závěrečném hvizdu na tabuly svítil výsledek 17:16 a my mohli oslavit dva body. Bylo vidět, že z kluků spadlo velké břímě v podobě nepovedených koncovek zápasů z předchozích kol. Ve druhém zápase jsme narazili na nejsilnější tým turnaje. Hned od začátku utkání Karviná dominovala (ve 2. minutě jsme už prohrávali 4:0) a Mosteckým házenkářům nedala příležitost na obrat. Soupeř nás válcoval a proto jsem se rozhodl sáhnout ke střídáním a dát šanci hráčům z lavičky. Ty bych chtěl pochválit za předvedený výkon a bojovnost, kterou po celou dobu předváděli. V tomto zápase se ukázalo, že bohužel naši hráči ještě nedosahují úrovně těch nejlepších týmů. Výsledek zápasu byl hrozivých 32:8. Ve třetím utkání jsme nastoupili proti domácím Frýdecko-Místeckým. Už před zápasem jsme věděli, že pokud budeme chtít bodovat, bude nás to stát hodně sil. Tento cíl jsme začali naplňovat díky výbornému výkonu Matěje Harvana v úvodu utkání a velmi agresivní obraně, která byla podpořena výborným Pavlem Kudrnou v bráně.  Podařilo se nám dostat do vedení o tři branky. Bohužel nám nevyšel závěr prvního poločasu a soupeř se nám příblížil na rozdíl 1 branky (13:12). O poločasové přestávce jsme si řekli, že nadále budeme muset být koncentrovaní v obraně a v útoku hrát z rozvahou. Vstup do druhého poločasu nám vyšel a my šli do vedení o 3 branky. Soupeř přistoupil k osobním obraně na střední spojku a naše hra v útoku se nám začala lehce rozpadat. Naštěstí se náš tým mohl opřít o výborného brankáře. Zápas gradoval a týmy se přetahovali o vedení. Minutu před koncem jsme prohrávali o branku a  tak jsme si vzali time-out. Bohužel domluvenou akci soupeřova obrana dokázala včas přečíst a střelce zfaulovat. Ten se bohužel zranil a musel být vystřídán. Na časomíře zvývalo 20 vteřin, když jsme rozehráli devíti metrový hod a Matěj Harvan střelou do dolní poloviny brány nedal brankáři soupeře šanci. Trenér Frýdku si vzal time-out. Na poslední vteřiny hry jsme se rozhodli pro obranu 0:6. Úkolem bylo nepustit soupeře do jasné brankové příležitosti, což se nám i povedlo. Po výborném kolektivním a bojovném výkonu, který jsem v této sezoně od hráčů ještě neviděl, jsme zaslouženě získali další bod do tabulky za výsledek 19:19. V posledním utkání nás čekal herně nejslabší celek turnaje z Telnice. V úvodu zápasu byla vidět na hráčích únava a nekoncentrovaností v obraně i útoku jsme dovolili jít soupeři do 3 brankového vedení, proto jsem si kolem 7. minuty vzal time-outu.  Změnili jsem obranný systém a díky tomu se nám povedlo dostat několika rychlými brankami do vedení, které jsme si udržovali až do konce poločasu. Do druhé půle se nám povedl výborný vstup a v 5. minutě jsme vedli již o 6 branek a tak jsem dal šanci hráčům z lavičky. Bohužel další vývoj zápasu ukázal, že naše lavička se má ještě hodně co zlepšovat. Soupeř náskok snížil a my jsme se o výsledek museli bát až do konce zápasu. Konečný stav 18:17 pro nás znamenal další dva důležité body do tabulky žákovské ligy. Tento turnaje se mi hodnotí velice dobře i díky tomu, že tentokráte jsme zvládli ustát závěry vypjatých utkání. V bráně nás podržel výborný Pavel Kudrna, který dokázal v pravou chvíli vytáhnout důležité zákroky.  V poli opět dominoval Matěj Harvan, kterého podpořil svým kvalitním výkonem i Jaroslav Kašpárek. Mile mě na tomto turnaji překvapil Ondřej Navrátil, který když dostal prostor na hřišti, tak se dokázal uvolnit.  Škoda jen, že mu to tam nespadlo. Nakonec byl chtěl říct, že největším zklamáním turnaje byl pro mne Míra Pros, jenž měl během čtyřech utkáních na svém kontě 50 technických chyb což je naprosto příšerné číslo. Chci ještě poděkovat rodičům za pomoc při dopravě. Martin Smola