Mladší dorost 2002

Důležitá výhra

Dne 19. 3. 2017 se Mostečtí dorostenci utkali v 16. kole 1. dorostenecké ligy v házené s rivalem z Velké Bystřice. Jednalo se o důležitý souboj dvou týmů ohrožených sestupem.  Most figuroval na 10. místě s 6 body a tým Bystřice přes dobré výkony v lize je až na 12. místě s dvěma body.

Zápas začal oboustranně rychlou házenou a soupeři si neustále byli výsledkově na blízku. První poločas se tak odehrál ve vyrovnaném duchu, kdy Most nezískal ani jednou výrazné vedení. Poločas 16:14. Druhá polovina zápasu, začala jako přes kopírák a Most mírně vedl, ale Bystřice neustále držela krok. Povedlo se nám však eliminovat nejlepšího střelce soupeře Součka a díky zlepšené útočné fázi jsme začali střílet i jednodušší branky z dálky (soupeř naštěstí nepřistupoval k našim střelcům). Vývoj a výsledek zápasu se tak začal formovat kolem 50. minuty. Díky několika jistým zákrokům brankáře proti střelcům z dálky a úspěšnému zakončování pravého křídla i spojek, jsme soupeři odskočili na rozdíl 4 branek. Ten znejistěl a začal pospíchat v útoku a ztrácet míče. Kluci se uklidnili a v jistém závěru přehráli soupeře z Bystřice rozdílem 6 branek 34:28. Nutno podotknout, že se jednalo o největší brankový rozdíl v zápase.

Zápas očima trenéra:

Na tento zápas jsme se bohužel nemohli dostatečně připravovat z důvodu nízké účasti hráčů na trénincích. Na začátku zápasu jsme proto vysunuli obranu na nejlepšího hráče soupeře, což Bystřici znepříjemňovalo zakončení i hru z levé strany. V průběhu jsme pak přešli na důslednější bránění hráče Součka. Bohužel v této části se začalo dařit i 2 dalším hráčům Bystřice a tak jsme nedokázali soupeři odskočit, na více jak dvě branky v poločase.  Na výsledku první půle se i podepsal fakt, že se nedařilo našemu nejlepšímu střelci M. Harvanovi a ani brankář neměl úplně nejlepší začátek zápasu. Ve druhé fázi utkání, ale nastal obrat a oba jmenovaní opět ukázali svoje kvality. K tomu je potřeba zmínit i výborně hrající hráče P. Jahna a střelce J. Kašpárka. Velmi dobře zahráli i pravá spojka J. Bada a pravé křídlo D. Kubart.

Chtěl bych dále pochválit i ostatní hráče, kteří měli a především ve druhé půli splnili i jiné než útočné úkoly. Dobře zapadli i naši benjamínkové ze starších žáků (Trégr, Ciesla a Macháček).

Zápas se nevyvíjel úplně dle našich představ a soupeř prokázal, že určitě do 1. ligy dorostu patří.  Nás opět hnala slušná divácká kulisa a myslím si, že i soupeř si tuto atmosféru užil. Tímto chci opět poděkovat všem divákům i hráčům z klubu za podporu a tvorbu dobrého jména Mostecké házené.

Trenéři: J. Verner a V. Kuliš

Sestava: Balín D., P. Jahn (10/1), J. Kašpárek (9), M. Harvan (5), Kubart D. (4), Bada J. (4) Trégr F. (1), Ciesla D. (1), Fojtík M., Macháček D., Kunc P. a Roušar J.