Starší žáci 2004

Poslední kolo Žákovské ligy

Odjíždělo družstvo starších žáků ke svému poslednímu turnaji v celorepublikové soutěži do Liberce. Na turnaji se představili dva týmy z předních míst tabulky (Zubří, Nové Veselí) a dva týmy z dolní poloviny tabulky (Liberec,Strakonice). Úkol byl jasný získat minimálně čtyři body a potrápit favority.

HK Baník Most x HBC Strakonice – 22:14 (12:6)

V prvním utkání Nás čekal celek z dolní tabulky a tím pádem, jsme chtěli uspět. Prvních deset minut bylo vyrovnané a Náš tým si udržoval stále dvoubrankový náskok. Od poloviny prvního poločasu hráči trochu zrychlili hru a začali přehrávat soupeře, kdy poločasový výsledek byl 12:6. Druhý poločas si hráči pohlídali výsledek a dotáhli zápas do vítězství.

Branky: Macháček (8);Kuliš (5);Chotěborský (3);Trégr (2);Machurka (1); Hanzlíček (1);Hynouš (1);Ciesla (1)

HK Baník Most x HC Zubří – 15:19 (11:9)

Druhým soupeřem byl lídr soutěže, který ještě neztratil ani bod. Karty před zápasem byly jasně rozdány ve prospěch soupeře. Opak byl pravdou, kdy Náš tým odehrál zápas na hranici svých možností a byl důstojným soupeřem, který se chce poprat sportovně o výsledek. První poločas vyzněl ve prospěch Našeho týmu v poměru 11:9. První polovina druhého poločasu byla ještě vyrovnaná a v desáté minutě stále svítil přijatelný stav pro hráče HK v poměru 14:12. Bohužel ve 14 minutě soupeř srovnal na 14:14 a posledních pět minut bylo v režii soupeře, který ukázal svoji kvalitu a dokázal zvítězit. Bohužel posledních pět minut jsme nezvládli herně a hlavně psychicky , kdy viděna vítězství na lídrem svazovala ruce hráčů.

Za toto utkání patří velké poděkování všem hráčům jak HK tak také soupeře, kdy předvedli nádherný zápas.

Hráči HK po zápase, byly také pochváleny trenérem ze Zubří, kdy jsme údajně hodně potrápili soupeře a máme velmi šikovné hráče. Takové uznání opravdu potěší a nepotkáváme se denně, že trenér soupeře pochválí protivníka.

Branky: Kuliš (7);Macháček (3);Ciesla (2);Chotěborský (1);Machurka (1);Trégr (1);

HK Baník Most x Handball Liberec – 24:15 (14:9)

Třetí zapas byl proti tradičnímu soupeři s kterým se potkáváme tuto sezonu, jelikož družstvo hostuje v Ústecké soutěži starších žáků. Od začátku utkání hráči HK udávali tempo hry a postupně zatěžovali konto soupeře svými brankami. První poločas vyzněl ve prospěch hráčů z Mostu, kteří i v druhém poločase si pohlídali výsledek a zaslouženě vyhráli.

Branky: Chotěborský(5);Machurka(5);Macháček(5)Nehéz (2);Ciesla(2);Zrostlík (1);Hanzlíček (1);Trégr (1);Hynouš (1);Kuliš (1)

HK Baník Most x TJ Sokol Nové Veselí – 21:27 (13:13)

Poslední zápas turnaje a zároveň soutěže byl proti celku z Vysočiny, který opanoval přední příčky soutěže.

Do zápasu jsme nastupovali bez jednoho hráče ze základní sestavy, ale s odhodláním potrápit soupeře. první poločas skončil smírně 13:13 a soupeř nemohl si vydechnout. Na začátku druhého poločasu odstoupil další hráč ze základní sestavy Mostu, který již nezasáhl do utkání. Prvních deset minut ještě Naši hráči vydrželi držet krok se soupeřem, ale posledních deset minutu poločasu bylo v režii soupeře, který disponoval širší a početnější sestavou.

V tomto utkání musíme smeknout před odhodláním a bojovností celého týmu jak zápas pojal a prohrál se vztyčenou hlavou.Po skončení zápasu trenér hostí hodnotil zápas jako hodně povedený a napínavý.

Branky: Trégr (6);Nehéz (4);Macháček (3);Chotěborský (2);Kuliš(2);Ciesla(2);Machurka (1);Maule(1)