Muži 1998

Most vyloupil Kolín

Dne 9.9.2017 vycestovali házenkáři HK Baníku Most do Kolína ke svému prvnímu zápasu v SRL. Čekal nás zkušený a těžký soupeř, který byl dlouholetým účastníkem II. ligy ČR. Zápas začal dle očekávání mírným náporem domácích, kteří disponují velmi zkušeným a ostříleným týmem. Bohužel se nám brzy zranil při střelbě hráč Chlouba a tak jsme museli od začátku řešit problémy s pravou spojkou. Soupeř vědom si své váhové převahy bránil v obraně 0:6 a my jsme se s tím dlouho potýkali, přesto se nám podařilo v 15. minutě srovnat na 4:4 a začínalo se tak od začátku. U obou týmů spíše dominovaly obrany. Most neustále dotahoval jednobrankové vedení domácích, kteří zkušeně drželi míč a dohrávali svoje akce až do pasivity. Ve 27. minutě jsme poprvé v zápase vedli, ale soupeř ještě díky bojovnosti výsledek prvního poločasu otočil a vyhrál 11:10. V poločasové přestávce jsme se domluvili, že ještě více zlepšíme obranu a nebudeme tolik vystupovat proti hráčům soupeře, kteří se hodně tlačili na 6 metrů. Po vyrovnaných 19ti minutách (stav 15:15) jsme vysunuli osobní obranu na hráče Krause a soupeř začal mít v útočné fázi problémy. Od 49. minuty jsme soupeři dovolili vstřelit pouze 2 branky a zaslouženě vyhráli 21:17.

Zápas očima trenéra:

Zápas to byl tvrdý, ale férový. Jsem rád, že se s tím kluci dobře vyrovnali a sami důsledně bránili. Celý tým bojoval a přesto, že se nám nedařila tolik střelba z dálky, jsme dokázali soupeře v závěru přehrát. Dobře zachytal Petr Zemek a v obraně dominovali Verner O. a Grobl T. Díky bojovnosti a kolektivnímu výkonu jsme si zaslouženě odvezli dva body od soupeře, který je velmi zkušený a doma nebude body rozdávat.

Sestava:  Zemek P., Pour J. (5), Janásek A. (5/1), Kubal J. (4), Fojtík M. (2), Šmehlík J.(2), Grobl T. (2), Verner J. (1), Verner O., Chlouba P.,  Šíma J., Bada J., Levý V., Kašpárek J.

Trenéři: Verner J.

Vedoucí družstva: Vernerová K.