Na "noční" ve Vršovicích se dařilo

Dne 22.4.2018 odcestovali mostečtí házenkáři do Prahy na svůj třetí jarní zápas proti týmu Vršovice Praha B, který je rezervou prvoligového týmu.

Most potřeboval nutně vyhrát, aby se udržel v boji o přímý postup do II. ligy házenkářů. Domácí házenkáři Vršovic dokázali v průběhu sezóny několikrát znepříjemnit výhru soupeři a na jaře se jim celkem dařilo, když jednou jasně zvítězili v Ledeči (19:38) a nepříjemně potrápili vedoucí tým  Chodova (25:24). Takže nás nečekal žádný jednoduchý zápas. Začátek tomu napovídal. Domácí se poprvé a naposledy ujali vedení 1:0, od té doby vedl Most o jednu dvě branky. Domácí bojovali a v 17té minutě dokázali srovnat na 7:7.  Ve dvacáté druhé minutě to bylo 9:8 pro Most. V té době přišel nápor hostů a Most dokázal odskočit na rozdíl 6 branek (8:14) a s domácími to nevypadalo dobře. Ti však zabojovali a  dvěma brankami korigovali výsledek na přijatelných 10:14.  Druhá půle začala vyrovnaně a Most si udržoval do 38 minuty 4 brankový odstup 17:13.  Domácí zabojovali, zlepšili obranu a ve 47 minutě stáhli vedení Mostu na 17:16. Hosté pak drželi až do 54. minuty (19:20) jedno až dvougólové vedení.  Naštěstí se během čtyř minut Mostu povedlo zlomit nápor domácích 19:24 a o vítězi již nebylo pochyb. Most si zaslouženě odvezl oba body za výsledek 24:20 a může žít svůj druholigový sen 3 kola před koncem soutěže.

Sestava a branky:

Kurial V., Šlechta R., Janásek A. 7, Šmehlík J. 6, Verner J. 5/1, Pour J. 4, Kubal J. a L.Nejdl po 1 brance, Gröbl T. a Slavík O.,

Trenéři: Smola M. a Chlouba P.

Pár slov k zápasu:

Čekal nás další z existenčních zápasů na půdě nevyzpytatelných Vršovic. Zápas jsme zvládli díky týmové bojovnosti a dovezli jsme zaslouženě 2 body.  Dobré je, že střelecky tým táhne více hráčů a obrana celkem dobře pracuje s brankáři.  Tuto neděli zajíždíme do Kutné Hory, kde nás čeká jeden z vrcholů této sezóny. Kutná Hora posílila o hráče z vyšších soutěžích a díky podzimní výhře (27:22) v Mostě je určitě mírným favoritem. Uvidíme jak a zda házenkáři Most odpoví.