HK - Baník Most

Házenkářský festival Lovosice st.žáci

Ve dnech 7 -9.9.2018 se stářší žáci klubu HK Baník Most zúčastnili kvalitně obsazeného házenkářského festivalu v Lovosicích. V základní skupině jsme se utkali s celky HBC Jičín, Liberec Handball a Dukla Praha 2. V první zápase nás provázela velká nervozita hráčů v útoku a tudíž z toho plynoucí ukvapená střelba či technické chyby v zápase nás džela kvalitní obrana a branář Jakub Lavička tudíž se jednalo o přijatelný výsledek 10:16 kdy soupeř byl po celé utkání lepším týmem. V druhém utkání jsme utkali s celkem Dukly Praha 2, který jsme s přehledem zvládli kdy nás zdobil především rychlý přechod do útoku a proto je také výsledek 21:7, nutno dodat, že tým soupeře byl složen z převážně mladších žáků a podal srdnatý a bojovný výkon. Ve třetí utkání jsme nastoupili k utkání s týmem Liberec Handball ve kterém se rozhodovalo kdo postoupí ze skupiny za suverením Jičínem. Utkání se neslo po clou dobu ve vyronaném duchu avšak vinnou hluché pětiminutovky kdy jsme nedali ani jednu branku kdežto soupeř vstřelil 3 branky rozhodl o osudu celého utkání kdy jsme s celkem Liberce prohráli 15:11 což nás odsoudilo k utkáním v pavouku o 9 – 16.místo.

 

V této fázi turnaje jsme nastoupily k utknáí s týmem Slavoj Trebišov ze Slovenska, utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou a díky výborné spolupráci obrany a brankáře a rychlém přechodu 1. a 2. vlnou jsme dokázali soupeře porazit 19:11. V dalším utkání jsme nastoupili proti týmu Házená Mělník. Toto utkání bylo vyrovnaným bojem se vším všudy, kdy v zápase nás nutno podotknout držel brankář Lavička, který se v 2.poločase staral o deptání útoku soupeře a skončil v utkání s úspěšností 50% a v útoku Kryštof Smrček a Milan Kavura, kteří se neunavně prali s obrannou soupeře, v utkání nakonec slavil tým Mělníku 15:13 a nutno říci, že zaslouženě, jelikož přeci jen byli o fous lepší než naši hráči. K dalšímu zápasu o konečné 11. - 12.místo jsme nastoupily proti celku Úval. Celý zápas se nesl ve vyrovnaném duchu a především naše herní nedisplinovanost a velké množství vyloučení nás stáli tento zápas, který jsme nakonec prohráli v poměru 16:14.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům i rodičům, kteří nás přijeli na turnaj podpořit. Individuální ocenění ziskal brankář Jakub Lavička jako nejlepší brankář turnaje, nutno říci, že toto ocenění získal zaslouženě a po celou dobu turnaje byl skutečnou oporou.