Mladší žáci 2007

Inter Reg Liga mladších žáků

Dne 23. 9. 2018 se zúčastnili mladší žáci turnaje v Lounech.  Na zápas jsme odjeli s devíti hráči, z toho byli tři minižáci ročník 2008 (Velká marodka a zbytek dětí je ve škole v přírodě). V turnaji se postupně utkal HK Baník Most s týmy Loun, Děčína, Ústí a Lovosic B. Hrálo se 2 x 12 minut a součástí prvního poločasu byl i úsek 5 minutové osobní obrany.

V prvním zápase jsme nastoupili proti týmu Loun a byl to propadák. V osobní obraně jsme prohráli vysoko 2:8 a zbytek prvního poločasu se táhl ve znamení zmaru (5:17). Kluci vůbec nebojovali a vypadali, jako když poprvé vidí míč a házenkářské hřiště. Soupeř nás k ničemu nepustil a byla z toho zasloužená jednoznačná porážka 8:27. Lounské hráče je nutné pochválit za pestrou hru, výbornou obranu a bojovnost. Po tomto zápase jsem byl velmi zklamán přístupem některých hráčů.

Ve druhém zápase jsme hráli s týmem Děčína, který disponuje dvěma solidními hráči. Přestože soupeř vypadal a byl mohutnější, kluci zápas zvládli a již v polovině zápasu jsme vedli o 9 branek 16:7. Ve druhé půli jsme již sestavu hodně prostřídali a přes občasné výpadky v obraně si bez problémů dokráčeli pro výhru 28:15.  Zahráli si všichni hráči i z lavičky.

Ve třetím zápase jsme narazili na tým Ústí nad Labem. V prvním poločase jsme si vytvořili pětibrankový odstup od soupeře (12:7). Ve druhé půli si již kluci zápas nenechali utéct a po zásluze jsme vyhráli 21:14. Opět jsme mohli dát v zápase větší prostor i mladším hráčům.

Čtvrtý zápas jsme odehráli s týmem Lovosic B, kde jsme bohužel z jejich brankaře udělali hvězdu. V prvním poločase jsme hru kontrolovali a vedli jsme i přes chyby v útoku o dvě branky 9:7. Soupeř ve druhé části přidal a začal bojovat, my jsme vyrobili asi dalších 7 technických chyb ve druhé půlce a nedali 5 tutovek a najednou z toho byla porážka o tři branky 14:17. Gratulace soupeři.

Sestava: Šplechta P., Licek J., Novák J., Křivan A., Verner T., Zvolánek D., Čutek A., Šlechta R., Beneš A.

Slova trenéra:

Jednalo se o náš první soutěžní turnaj v kategorii ml. žáků.  Musím říci, že jsem byl s družstvem nespokojený. Tým zatím herně hodně tápe a hráči nemají zvládnuty základní herní činnosti. Bohužel ve hře u hráčů mi chybělo větší nasazení, důraz v obraně a  chuť se poprat o výsledek.  Je to bohužel i odraz tréninkové docházky u hráčů.