Mladší žáci 2007

Tři výhry a jedna porážka

Dne 29. 9. 2018 jsme v rámci druhého turnaje Inter REG ligy mladších žáků zajížděli na venkovní hřiště TJ Slavoje Děčín. Opět jsme odjížděli na turnaj oslabení o několik hráčů základní sestavy (Urban, Křivan, Soukup, Kubr) a s hráči, kteří nemají natrénováno. Jednalo se o prolínací turnaj, ve kterém jsme se postupně utkaly s týmy Lokomotiva Louny, TJ Slovan Varndsdorf, HBC Jičín B a s týmem Náchoda. Zápasy se z důvodu počasí mírně upravily na 1x 20 minut s 5ti minutovou osobkou. Výsledkově jsme si nevedli špatně a třikrát zvítězili. Pouze jednou jsme odešli v turnaji ze hřiště poražení a to se silným soupeřem z Loun.

Jako již tradičně jsme v prvním zápase narazili na tým Loun. Překvapivě jsme osobní obranu neprohráli výrazným rozdílem (2:5). Bohužel v další fázi se ukázalo, že hráči zatím stále nezvládli základní herní činnosti. Po deseti minutách jsem tým prostřídal a hráli i mladí, jelikož bylo vidět, že ani hráči základní sestavy na tým Loun nestačí.  Po poločase 9:2 již nebylo co řešit a postupně si všichni hráči zahráli i s tímto silným soupeřem. Výsledek 15:4 ve prospěch Loun byl zasloužený.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Varnsdorfu.  V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem a vyhráli jsme 10:4. Ve druhé polovině jsem tým prostřídal a bylo znát, že někteří hráči mají velký tréninkový výpadek, soupeř snížil až na 8:11. Vrátil jsem na hřiště základní sestavu, která opět odskočila soupeři až na 15:9. Opět jsem asi v 16 minutě kluky prostřídal a soupeř už jen dokázal korigovat na 16:11 v náš prospěch.

Ve třetím zápase jsme narazili na celkem kvalitní tým HBC Jičína B. Ve vyrovnaném zápase jsme měli mírně navrch. Soupeře jsme trestali hlavně díky rychlému útoku a tak po poločase 8:6 jsme i dotáhli zápas do vítězného konce (11:8). Na postavenou obranu to bylo již horší a je vidět, že kluci s tím zatím mají velké problémy. V tomto zápase se dařilo brankařům.

V posledním zápase turnaje jsme nastoupili na zápas s týmem Náchoda. Od prvního hvizdu nebylo pochyb o vítězi a tak dostali polovinu času i hráči z lavičky. Přesto se střelecky prosazovali jen hráči ze základu. Poločasový výsledek byl 8:1. Druhou půlku jsme vyhráli 5:2 a byla z toho hladká výhra 13:3.

Sestava: Štěpán O., Licek J., Novák J. (19), Zvolánek D. (16), Verner T. a Šplechta P. (3), Čutek A., Hrzán K., Mandák V., Šlechta R. a Tůma F. (1), Beneš A. a Landyš M.

Slova trenéra:

Přestože jsme odjížděli na turnaj oslabení o dalšího hráče základní sestavy, se nám turnaj celkem výsledkově povedl. Dobré bylo, že si mohli zahrát všichni hráči týmu. Bohužel je na některých vidět velký tréninkový výpadek a špatné herní návyky. Družstvu chybí větší dravost a hlad po míči.  V obraně hráči nejsou důslední. Přesto se dá říci, že oproti minulému turnaji se někteří hráči začínají srovnávat a jejich výkon jde nahoru. Solidně zachytali brankaři.