Mladší žáci 2007

Elbe - Labe liga

Dne 19. 1. 2019 jsme vyrazili na druhý turnaj Elbe ligy, kterého se účastní týmy TJ Lokomotiva Louny, HK Fcc Město Lovosice, HSV Dresden, SG EHV Nickelhutte Aue a VFL Meisen. Na turnaj jsme odjížděli s 12ti hráči.

V prvním zápase jsme narazili na tým VFL Meisen. Kluci začali aktivně, hráli rychlou házenou a dobrou obranou jsme poločas vyhráli 8:2. Ve druhém poločase jsme trochu sestavu promíchali a bylo to hodně znát. Kluci na spojkách znervozněli, začali dělat chyby a po snížení soupeře na 6:8 jsme i vrátili brankařskou jedničku P. Šplechtu do brány.  Především jeho zásluhou jsme tento zápas dotáhli vítězně dokonce (8:7). Také je třeba podotknout, že úroveň rozhodčích na turnaji byla tragická a všechny české celky se s tím těžko srovnávali (Pískání kroků, fauly a tahání za dres atd..).

Ve druhém zápase jsme narazili na domácí tým HSV Dresden.  Až do stavu 12:13 se hrála vyrovnaná házená, bohužel v této fázi nám rozhodčí dvakrát nesmyslně sebrali balón a soupeř odskočil na rozdíl 3 branek. Stáhli jsme některé hráče základní sestavy a dali prostor našim mladším klukům. Bohužel zde je výkonnost hráčů zatím velmi rozdílná a přes snahu, na v té době již v klidu hrající domácí, kluci nestačili. Rozdíl o 7 branek neodpovídá úrovni obou týmů. Dále je třeba konstatovat, že překvapivě některé německé týmy, které prosazují vysunuté obrany, se v kritických fázích zápasů zatahovali a bránili v klasických obranných systémech (Bez postihu).

Ve třetím zápase jsme narazili na nejlepší německý tým SG EHV Nickelhutte Aue. Přes velkou snahu jsme byli v některých činnostech horší než soupeř, který postupem času navyšoval rozdíl. V zápase se objevili i kluci z lavičky a nikdo nemohl říci, že si vůbec nezahrál. Výsledek 23:15 pro soupeře byl asi zasloužený. Tyto těžké zápasy (AUE, LOVOSICE,LOUNY) jsou pro nás velkou školou a kluci se učí hrát pod tlakem a se soupeři, kteří hrají až dokonce.

Ve čtvrtém zápase jsme narazili na již tradičního soupeře, který je fyzicky vyspělejší. Při hře jeden na jednoho nám Lovosičtí dělají problém a i v útoku jejich agresivní obrana zatím nepouští naše hráče do jasných příležitostí. Přes snahu se většinou soupeři vyrovnáme jen v úvodních minutách a postupem času i díky velmi solidně chytajícím brankařům Lovosic nám soupeř odskočí.  V době kdy nás soupeř již přehrává, naše hráče většinou prostřídáme a jdou si zahrát i ti mladší, aby získávali zkušenosti s tímto dobrým soupeřem. Zasloužená prohra 8:18.

V pátém zápase jsme narazili na soupeře z Loun, který nám o trochu více herně sedí a hrajeme s ním v poslední době vyrovnanější zápasy. Zde přes lepšící se obranu nám bohužel selhával útok a hráči si neplnili některé herní povinnosti. Kluci v některých momentech zápasů moc chtějí a tím se dostávají pod tlak a navyšuje se počet technických chyb nebo neproměněných střel. Soupeř po vyrovnané půli dovedl zápas do poklidného konce (6:11).

Sestava: P. Šplechta, V. Zika, A. Křivan, T. Verner, D. Urban, L. Soukup,  V. Kubr, M. Landyš, Š. Svoboda, V. Mandák, F. Tůma a A. Beneš.