Mladší žáci 2007

ZORNO CUP 2019

Výběr mladších žáků Ústeckého kraje zvítězil na ZORNO Cupu 2019!!!

6. ročníku mezinárodního házenkářského turnaje ZORNO Cup 2019, který uspořádal ve dnech 1. až 3. února 2019 slovenský oddíl HC Tatran Stupava, se zúčastnila i výprava tří družstev z Ústeckého kraje složená ze starších žáků HK FCC Město Lovosice, krajského výběru mladších žáků Regionálního házenkářského centra Lovosice a mladších žáků HK Baník Most. Ústecká družstva se mezi téměř 70 družstvy ze 4 zemí rozhodně neztratila. Starší žáci Lovosic obsadili výborné druhé místo, když v semifinále porazili Tatran Prešov a nestačili až ve finále na Éles Veszprém, což je družstvo elitní házenkářské akademie oddílu pravidelně hrajícího Final Four Ligy mistrů. HK Baník Most doplněný o hráče z Loun (Jirka Zetek a Honza Bíža), Lovosic a Varnsdorfu skončil v kategorii mladších žáků na pěkném 13 místě s bilancí 3 výher a 3 porážek.

Cesta k vítězství: den první

RHC Lovosice - HC Tatran Stupava B   20 : 3 (10 : 0)

Do svého prvního zápasu na turnaji kluci vstoupili s nadšením a nebyla na nich znát únava z brzkého vstávání a dlouhé cesty. Trenéři vytvořili dvě vyrovnané šestky. Lovosickou, doplněnou o lounského Vaška Charváta a lounskou, s mosteckým Adamem Křivanem. V brance se střídali Jáchym

Toužimský a Sam Šírek, oba z Lovosic. Rezervě domácího Tatranu nedali sebemenší šanci a po zápase se rozhodčí omlouval, že prostě musel ten značný rozdíl v kvalitě zohlednit při svém rozhodování. V téhle fázi to nebylo podstatné, spíše úsměvné.

RHC Lovosice - ŠK Zemplín Trebišov   22 : 5 (11 : 2)

Jako druhý nás čekal zcela neznámý soupeř. Nicméně po několika minutách nebylo o vítězi pochyb. Kluci se házenou bavili, vycházeli z výborné a zabezpečené obrany, se snahou o rychlé protiútoky. Výsledek byl velmi podobný úvodnímu zápasu. Tentokráte už rozhodčí nepomáhal brzdit naše snahy.

RHC Lovosice - Lions Hostivice 06   28 : 10 (16 : 6)

V pátečním programu byly Hostivice posledním naším soupeřem. Louny i Lovosice se s Hostivicemi utkávají v Českém poháru a obvykle se jedná o vyrovnané zápasy. Snad právě proto, že kluci očekávali velký odpor soupeře, vlétli do utkání s nevídanou razancí. Už poločas skončil rozdílem deseti gólů a moc nechybělo k dvacetigólovému rozdílu.

Cesta k vítězství: den druhý

RHC Lovosice - TJ Sokol Úvaly   23 : 8 (10 : 3)

V sobotu jsme již v osm hodin ráno nastoupili k poslednímu zápasu základní skupiny. Průběh byl velmi podobný jako v předešlých třech utkáních. Soupeř nestačil našemu tempu a rozdíl ve skóre utěšeně narůstal. Základní skupinu jsme vyhráli s bilancí čtyř vítězství a skóre 93:26!

Čtvrtfinále: RHC Lovosice - HC Dukla Praha A   16 : 9 (7 : 3)

Pražská Dukla rozhodně patří mezi kvalitní týmy a v tomto zápase se poprvé nedařilo zcela podle představ. Vyskytly se drobné potíže se zakončením, ale vše bylo vyváženo o to důraznější obranou, kterou jistili oba brankáři. Zápas, ve kterém se obvykle rozhoduje o úspěchu či neúspěchu, kluci zvládli nakonec s přehledem a mohli se těšit na boje o medaile.

Semifinále: HBC Jičín - RHC Lovosice   11 : 22 (5 : 12)

Semifinálovým soupeřem se dle papírových předpokladů stal Jičín. Lovosice i Louny se v této sezóně s Jičínem setkávají v mistrovské „Inter REG lize“ či Českém poháru a je to soupeř, který dokázal obě severočeská družstva porazit. Tedy motivace rozhodně nechyběla. Jičín se prezentuje rychlou a tvrdou hrou, ale v tomto utkání hned od samého počátku neměl šanci na úspěch. Když už se po hrůzostrašném úvodu (v 7. minutě 0:6) nadechoval k odporu, vletěla na něj v druhém poločase hladová druhá šestka. Někteří hráči soupeře vývoj utkání neunesli a svou frustraci si vybíjeli na některých fyzicky menších hráčích. Smutná na tom byla skutečnost, že se to dělo s tichým souhlasem jejich trenérů, což rozpálilo pro změnu naše ochránce spravedlnosti a pořádku. O projevy emocí tedy nebyla nouze až do samotného závěru utkání.

Byli jsme ve finále a kluci si zasloužili odpočinek a trochu relaxace. Vzali jsme je na bowling a večer šli podpořit své starší kamarády na jejich dramatické cestě do finále.

Cesta k vítězství: den třetí

Poslední překážkou se stalo družstvo FIVERS Wien, které v semifinále přešlo přes třetí ŠKP Bratislava, celkově třetí družstvo ZORNO Cupu.

Finále: RHC Lovosice - FIVERS Wien   10 : 9 (3 : 2)

Před zápasem trenéři upozorňovali hráče na kvality a fyzické parametry vídeňského brankáře, avšak jejich slova se minula účinkem. Výsledkem byl festival zahozených šancí. Když už jsme brankáře hostí překonali, tak zasáhla vyšší moc v podobě některých zvláštních rozhodnutí arbitrů (neuznali nám z různých důvodů 3 góly). Naše akcie na vítězství v té době držel náš brankář Jáchym Toužimský. Fotbalový výsledek prvního poločasu 3:2 hovoří zcela za vše.

Do druhého poločasu nastoupila naše čerstvá druhá šestka a skóre se konečně pohnulo. Bohužel i na druhé straně. Střed hřiště kluci srdnatě hájili, soupeř se však začal prosazovat z křídelního prostoru. Po většinu druhého poločasu kluci udržovali dvoubrankový náskok, dvě minuty před koncem soupeř snížil na rozdíl jedné branky. Na našich hráčích byla zcela zjevná touha zvítězit a dali do závěru zápasu všechny síly. Několik sekund před koncem zápasu vytáhl Jáchym Toužimský zákrok dne a odražený míč už Vašek Charvát z ruky nepustil. Poslední tři sekundy jsme už soupeři míč nepůjčili a mohla propuknout na jedné straně vlna euforie a radosti, na straně druhé smutku a slz. Takový je sport. Tentokrát jsme byli na té správné straně. Kluci šli za svým snem a dali do toho všechno. Ve chvílích, kdy se právě nedařilo, přišla na řadu bojovnost a touha vyhrát. Je zbytečné hodnotit jednotlivce, i když jména některých v článku padla. Nejlepší byli všichni. Prostě platilo známé „One for All, All for One!!“

Hlavní trenér výběru Jakub Verner shrnul vítězství na ZORNO Cupu 2019 těmito slovy: „Dobrá práce lidí kolem kluků, ať již v klubech, tak i u výběru. Fantastičtí fanoušci, kteří cestovali takovou dálku podpořit naše svěřence. Velmi dobrá parta kluků, trochu těch emocí a je z toho první zasloužený úspěch. Díky všem za podporu!“