HK - Baník Most

Mladší žáci 2008

Turnaj ml. žáků v Kutné Hoře

Dne 23. 2. 2019 vyrazili mostečtí (bez tří hráčů základu) na turnaj do Kutné Hory. Hlavním cílem bylo turnaj odehrát v tempu a co nejlépe prezentovat mosteckou házenou. V prvním zápase jsme narazili na tým Kostelce nad Labem a byla to jednoznačná záležitost. Soupeř přes snahu nestíhal a tak dostali ve velkém prostor hráči i z lavičky. Konečná výhra byla 21:5. 

 
Ve druhém zápase jsme narazili na tým Zruče a hrála se rychlá házená. Bohužel v tomto zápase naši brankaři téměř nic nechytili a tak soupeř slavil výhru 16:19. Porazil nás jeden fyzicky zdatnější hráč. Kluci se nevyrovnali s tvrdou hrou soupeře a bohužel i v obraně naše spojky propadly. 
 
Ve třetím zápase jsme narazili na tým Havlíčkova brodu a opět jednoznačná záležitost s naprosto podobným průběhem jako v prvním zápase. Konečná výhra 21:5.  Více než polovinu času odehráli opět mladší hráči.
 
Ve čtvrtém zápase jsme sehráli utkání s týmem domácích s Kutnou Horou. Zápas byl po celou dobu v naší režii a mohli jsme dát prostor střídajícím hráčům. Konečná výhra 16:7 byla zasloužena.
 
V posledním zápase jsme narazili na tým Pardubic. Opět problém na spojkách v obraně. V poločase jsme prohrávali 7:5. Ve druhé půlce jsme zpřesnili hru, během tří minut jsme přetočili zápas na jednobrankové vedení s tím, že po každé naší brance soupeř vyrovnal. Takto se zápas dotáhl až do závěru kdy Pardubice vyrovnali asi 10 s před koncem a my jsme již nebyli schopní dát branku. V zápase nás potápěli individuální chyby. Konečná remíza 12:12 nás odsunula na třetí místo o 3 branky za našeho posledního soupeře. 
 
Bohužel je znát, že pokud vypadnou 2-3 hráči ze základní sestavy již nestačíme na nejlepší týmy. Pohyb hráčů byl slušný, chyběl ale důraz v obraně, jistější/vyrovnanější výkony brankařů, větší herní disciplína. Přes velmi pozitivní skóre 86:48 jsme skončili třetí.  Přesto herní projev nebyl špatný a kluci si turnaj užili.
 
V rámci individuálních ocenění se nejlepším hráčem turnaje stal Jáchym Novák.
 
Sestava: Šplechta P., Landyš M., Novák J. (23), Křivan A. (23), Verner T. (12), Čutek A. (11), Soukup L. (10),  Zika V. (5),  Tůma F. (1), Mandák V. (1), Šlechta R. 
 

Chyběli: Urban D., Zvolánek D., Kubr V., Beneš A., Svoboda Š.,