HK - Baník Most

Mladší žáci 2008

Continental Cup 2019

Ve dnech 2. - 3. 3. 2019 jsme se zúčastnili přípravného turnaje v Jičíně ml. žáků.

Turnaj jsme odehráli v okleštěné sestavě a bylo znát, že se turnaje nezúčastnili 4 hráči základu (Křivan, Urban, Zvolánek a Čutek). Na druhou stranu sestava, která odjela na turnaj herně nepropadla a je vidět posun u některých hráčů. Bohužel se výsledkově nedařilo a 4 porážky v rozmezí jednoho až tří branek kluky mrzely. V důležitých momentech zápasů nám chyběla trpělivost a to bohužel rozhodla vyrovnané zápasy. Negativem je herní nedisciplinovanost dvou hráčů, kteří komentují pískání rozhodčích na hřišti a dostali zaslouženě dvouminutové tresty. Na druhou stranu nejde popřít bojovnost u některých hráčů, kteří i přes nepřízeň ve skóre, se snažili. Pozitivem bylo i to, že 2 hráči se dostali mezi 10 nejlepších střelců turnaje (Novák J. a Verner T.). V bráně nezklamal ani P. Šplechta a i na ostatních byla znát snaha se porvat o dobrý výsledek. První zkušenosti z větší házené také získával benjamínek týmu Š. Chotěborský a především v obraně se s tím velmi solidně vyrovnal. Ostatní hráči měli nevyrovnané výkony, jednou zahráli dle představ a po druhé měli herní výpadky.

A jak jsme si tedy vedli výsledkově.

V prvním zápase jsme narazili na tým Dukly Praha. Hrála se vyrovnaná házená, kdy jsme se prosazovali především z prostoru křídel za tím co soupeř nás přehrával především na spojce, kde velmi dobře zahrála hráčka Dukly. Bohužel neproměňováním v druhé polovině zápasu a zbrklou hrou nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a i přes snahu se nám nepodařilo zápas otočit. Výsledek 10:7 pro Duklu.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Hostivic a soupeře jsme v prvních 12ti minutách jasně přehrávali 7:2. Bohužel přišel zvrat a hráči si začali na place dělat co chtěli, soupeř snížil na rozdíl jedné branky a hráči znervózněli. Udělali jsme několik triviálních chyb a soupeř toho využil v poslední dvouminutovce, kde skóre otočil. Prohra 9:10 nebyla zasloužená a bohužel házená se hraje po celou dobu. Soupeři jsme sportovně pogratulovali, jelikož se mu podařil "husarský kousek".

Ve třetím zápase nás čekal tým Zruče a opět vyrovnané utkání. O vedení jsme se se soupeřem přetahovali. Dokázali jsme zareagovat i na jeho hru na dva pivoty. Kluci slušně bránili, přesto soupeř několikrát udeřil z pivota, kdy naše nejmenší hráče přetlačil 70 kilový kluk. Domnívám se, že v tomto zápase, ale nebylo stejné měřítko na fauly na brankovišti při střelbě a několik sporných zákroků Zruče mělo být oceněno 7čkou. Strkání při střelbě zezadu (to že to hráč ustojí neznamená, že je to v pořádku). Konečnou porážku 8:9 kluci probrečeli v šatně. Pozitivem byla bojovnost týmu.

V sobotním zápase jsme nastoupili o přímý souboj o 5. místo ve skupině s týmem Litovle. Opět vyrovnaný průběh zápasu až do stavu 8:8. Bohužel přišli individuální chyby v obraně, kdy se velmi často prosadil velmi agilní hráč soupeře s číslem 14. Konečná porážka 13:11 nás katapultoval na poslední místo bez možnosti již nějak promluvit do pořadí ve skupině.

Pátý zápas s Jičínem pak někteří kluci odehráli na půl plynu, nedařila se střelba a Jičín zaslouženě trestal. Konečná porážka 4:17 byla zasloužená a byla pro mě jako trenéra velkým negativem na výkonu hráčů na turnaji.

V zápase o konečné 11. místo jsme odehráli s nejmladším týmem turnaje TJ Sokol Centrum Haná. V zápase od začátku dostali prostor všichni hráči z lavičky a i přes tento fakt se nám podařilo zvítězit celkem bez problémů 10:6. Š. Chotěborský v tomto zápase bohužel nedal svoje dvě první branky za ml. žáky (neproměněné sedmičky). Přesto jej musím pochválit za obrannou činnost, kde se nebál mnohem většího soupeře a několikrát jej přerušil. V bráně se protočili oba brankaři.

11. místo v turnaji je zklamáním, ale herně to nebylo špatné. Ukázali se některé pozitivní věci, ale i fakt že obranná činnost spojek je špatná ve spolupráci s pivotem. Za účastníky turnaje chci poděkovat A. Babákovi za bezproblémovou komunikaci a připravenost během turnaje.

 

foto: viz. archiv