Muži 2000

Muži vs Libčice

V sobotu 9.3.2019 hráči Baníku přivítali na své palubovce hráče Libčic.

Opět to byl soupeř z první trojky ( v tabulce ), a proto se čekalo vyrovnané utkání.

Prvním poločase to byla rychlá a agresivní házená , která vyústila v přímou červenou pro hostujícího hráče. V tu chvíli si Baníkovci vytvořili dvou brankový náskok , který v poslední vteřině ještě vylepšili na poločasových 12:9.

S tímto výborným výsledkem jsme chtěli pracovat i ve druhé polovině zápasu. Bohužel jsme úvod druhé půlky nezachytili a zkušený soupeř toho dokázal využít ke srovnání skore ( 13:13). Poté opět hráči Baníku zabrali a vytvořili si opět dvou brankový náskok. Soupeř zjevně zaskočen průběhem utkáním i stavu přidal na agresivitě ( až na samé hranici fair play ) a dokázal stav skore přetlačit na svou stranu. V tu chvíli i náš team hrál už bez vyloučeného hráče ( přímá červená ). Utkání slibovalo dramatickou koncovku , která opravdu byla a za stavu 21:21 hráči Libčic dokázali skorovat na 21:22 v jejich prospěch a to v čase 59:54. Hráči Baníku chtěli rychlým rozehráním na střed se ještě pokusit o vyrovnání , ale bohužel soupeř se provinil proti pravidlům a to zabráněním přebráním míče ve středovém kruhu. Po následné vzájemné strkanici byl vyloučen hráč jak na naší tak i na soupeřově straně. V tu chvíli si všichni mysleli , že rozhodčí nařídí sedmimetrový hod , ale k údivu všech se rozehrávalo ve středovém kruhu v čase ( 59:56) už se nepodařilo klukům vyrovnat. A konečný výsledek zápasu byl 21:22.

Po dohodě se zástupci HK Baníku Most byl dán protest na rozhodnutí rozhodčích ( podle nás nesprávné rozhodnutí), že v čase 59:56 měla být nařízena sedmička nikoli rozehrání ve středovém kruhu. O dalších krocích a výsledku rozhodnutí budeme informovat na stánkách Baniku.