Starší žáci 2006

První prolínací turnaj - starší žáci

První prolínací turnaj jara v Lovosicích - starší žáci

Dne 10.3.2019 zajížděli naši starší žáci k prolínacímu turnaji do Lovosic.
Na tomto turnaji jsme se utkali s týmem Lovosic I, Lovosic II, Liberce a s Jičínem.

V prvním utkání jsme se utkali s domácím týmem Lovosic I. Za výkon v tomto utkání musím kluky pochválit. Podařilo se nám remizovat s velmi dobrým soupeřem, který má ve svých řádách mnoho kvalitních hráčů.

Utkání skončilo dle mého názoru zaslouženou remízou 28:28 i díky nařízenému 7 metrovému hodu v posledních vteřínách za faul na hráče Kavuru. Důvodem bylo uplatnění házenkářského pravidla 8.5 a 8.10 o prograsivním trestání hráčů v posledních 30 vteřinách. A proč jsme si zasloužili bod?

Kluci dokázali výborně zvládnout psychicky náročné utkání, do kterého měli velice dobrý vstup a vypracovali si dvoubrankový náskok. O ten jsme v průběhu desáte minuty druhého poločasu přišli díky neproměňování šancí a špatnému návratu do obrany. Lovci odskočili na rozdíl tří branek a zdálo se, že je po zápase. Díky zlepšené obraně a kvalitnímu výkonu brankáře Lavičky jsme se však dokázali do zápasu vrátit a uhrát cennou remízu s těžkým soupeřem.

V druhém zápase jsme nastoupili proti druhému týmu z Lovosic. V utkání jsme od začátku diktovali tempo hry a i díky tomu jsme v poločase vedli o 4 branky. Bohužel nezvladnutý závěr utkání nás nakonec stál lepší výsledek. Zvítězili jsme hubeným rozdílem jedné branky 24:23.

Ke třetímu utkání jsme nastupili proti týmu Liberce, který přijel bez několika klíčových hráčů. Jak se ukázalo v průběhu zápasu, tak to byl hlavní factor, který nám pomohl dotáhnout tento zápas k zasloužené výhře. Chtěl bych pochválit obranou činnost družstva podpořenou kvalitní střelbou hráčů. Vítězství 24:20 bylo zasloužené.

V posledním zápase jsme nastoupili proti týmu HBC Jičín. V tomto utkání nás stálo lepší výsledek především úvod zápasu, který jsme doslova prospali. Jen výborný výkon bránkáře Lavičky nás dokázal udržet ve hře o dobrý výsledek. Přesto jsme v poločase prohrávali rozdílem 5ti branek. I přes zlepšený výkon v druhém poločase jsme nakonec padli 22:20, když jsme nedokázali využít šance za stavu 20:20 a soupeř nám opět odskočil.

Chtěl bych moc poděkovat rodičům za pomoc s dopravou. Pochválil bych všechny hráče. Turnaj opět ukázal, že naše výkony jsou jako na houpačce, kdy jsme schopni podávat velmi kvalitní výkony a během několika minut hrát uplně strašně. To je hlavní faktor na kterém musíme zapracovat. Celkově však hodnotím turnaj velice kladně.