Muži 2000

Muži vs TJ Sokol Šťáhlavy

Dne 22. 3. 2019 se utkali hráči HK Baníku Most se svým sousedem v tabulce s týmem Šťáhlav. Domácí se museli obejít bez tří hráčů základní sestavy a trenéra, který nastoupil v tomto čase do nemocnice z důvodu operace kolena. Mostečtí toužili po odplatě za podzimní porážku a také chtěli poslat trenérovi „přání“ k rychlému uzdravení a návratu k týmu.

Zápas začal ze strany domácích nervózně a do poloviny první půle jsme dovolili soupeři vést o jednu branku. V 15té minutě jsme si vzali vedení zlepšenou obranou a dobrým výkonem brankáře Kuriho zpět. Hosté bojovali a tak v polovině zápasu na tabuli svítil stav pouze 11:9 pro domácí. Bohužel se nám po celý zápas nedařilo z prostoru křídel a také jsme zůstali za očekáváním při střelbě z prostoru pivota, což dávalo šanci soupeři uhrát dobrý výsledek. Do druhé půle jsme vstoupili opět trochu nervózně a první dva útoky se nám nepodařily. Soupeři se také moc nedařilo a tak do stavu 13:11 to byl spíš souboj brankářů. Naštěstí se v této fázi domácí hráči rozehráli, začalo se dařit střelecky z prostoru spojky J. Pourovi (autorovi 9-ti branek), zlepšila se obrana a k tomu se ještě přidalo několik jistých zákroků v bráně a najednou byl stav 19:12 pro domácí. Po timu-outu hostů soupeř vytáhl obranu a bohužel i díky několika neproměněným tutovkám a dvěma technickým chybám soupeř stáhl náskok až na 19:17 (V této fázi jsme si brali time-out za stavu 19:15, přesto se nám nepodařilo zastavit herní propad). Mostečtí se nevzdali, opět zabrali v obraně a díky jistotě v podobě dvou branek od nejlepšího střelce Mostu se nám opět podařilo odskočit na rozdíl 4 branek. Vítězství jsme už nepustili a díky kolektivnímu výkonu se nám podařilo zvítězit o dvě branky 23:21 a přeskočit našeho soupeře v tabulce až na lichotivé 5.místo ve II. lize ČR.

Tým je tvořen z větší části mladými hráči (ročníky 1999/2000) a tak herní výpadky bývají častým jevem, kdy ze zápasu ve kterém vedeme už i o 7 branek dokážeme udělat drama. Přesto musím tým pochválit, jelikož si šel za svým cílem a díky bojovnosti se nám povedlo zápas dotáhnout do vítězného konce. Klukům gratulujeme k zisku bodů a doufáme, že se trenér R. Miler co nejdříve opět přidá k týmu.