Mladší dorost 2004

Mladší dorost vs TJ Sokol Šťáhlavy

Souboj dvou vedoucích celků tabulky 2.ligy

Výjimečně v pátek dne 22.3.2019 od 18:00 jsme sehráli domácí utkání s jediným neporaženým celkem 2. ligy ml. dorostu. Domácí HK Baník Most nastoupil k jarní odvetě proti týmu Šťáhlav, na jehož palubovce mostečtí podlehli vysoko 16:31.Celý týden probíhala příprava na toto utkání, kdy kluci chtěli odčinit nejtěžší porážku v soutěži. Od prvních minut se ukazovalo, proč jsou oba celky na špici tabulky. Hrála se kvalitní a rychlá házená z obou stran, kdy prim hráli především útoky obou celků a proto svítil v 15.minutě na tabuli vyrovnaný stav.

Poté se nám přestalo dařit střelecky a dovolili jsme hostujícímu celku odskočit  o 2 branky. Na vzniklou situaci jsme zareagovali oddechovým časem, kdy jsme klukům vysvětlili, že musíme být vice agresivní v obraně a to především v prostoru spojek. Zde nás bohužel po celé utkání trápili střelci Havlíček (11 branek) a Sedláček (9 branek). Dále jsme hráče upozornili na detaily při střelbě. Po oddechovém čase jsme dokázali splnit jen polovinu věcí z toho co jsme si řekli. Opět se nám začala dařit střelba v útoku. Bohužel se nám nedařilo v obraně, za kterou se v této fázi utkání trápil i náš brankář.  Ten si za první poločas dohromady připsal 5 zákroků a i z toho důvodu jsme odcházeli do šaten za poločasového stavu 18:20.

V šatně jsme klukům zdůraznili, že si stále trpělivě musí jít za svým cílem a zkvalitnit především obranou fázi s důrazem na soupeřovi střelecké spojky. Vstup do druhé poloviny zápasu nám vyšel a kluci rychle srovnali i díky zlepšenému výkonu brankáře Lavičky. Soupeř na tuto skutečnost zareagoval změnou obranného systému z 0:6 na 1:5. Na soupeřovu změnu jsme zareagovali pomalu a i díky tomu se soupeř dostal opět do vedení o 2 branky. Oddechový čas na naší straně musel zákonitě přijít. Obranný systém jsme změnili na 1:5 a k útoku jsme si řekli několik herních variant.  Tento time-out přinesl tížený efekt.

Podařilo se nám v obraně tlačit na soupeře a on začal střílet z větší vzdálenosti z nepřipravených pozic. Konečně se začalo dařit J. Lavičkovi, který si dobře poradil se střelbou z větší vzdálenosti i ve spolupráci s kvalitním blokem. Díky zlepšené obraně a několika ziskům míče jsme dokázali zápas otočit a soupeři odskočit až na rozdíl 3 branek. Ještě jednou se soupeři podařilo přiblížit domácím z důvodu několika  zbytečných technických chyb a neproměněnou střelbou a to  v čase 27:30 na rozdíl jediné branky. Měli jsme k dispozici poslední oddechový čas, který jsme využili.To se ukázalo jako klíčové, jelikož soupeř se s přibývajícím časem snažil dostat rychleji do zakončení a z toho pramenila ukvapená střelba a 2 technické chyby.  Hráči se zkonsolidovali  a především díky trpělivé hře v útoku jsme dokázali minutu před koncem opět odskočit na rozdíl 2 branek, což kluci i díky bojovnosti dokázali udržet. Zlepšený výkon hráčů ve druhé polovině tak přinesl "ovoce". Hráči Mostu zaslouženě tak poprvé v tomto ročníku soupeři ze Šťáhlav uštědřili porážku (36:34). Všem patří ohromné poděkování za maximální odhodlání a nezlomnou vůli jít si za výhrou. Celý tým bojoval jako jeden muž a i hráči z lavičky za mohutné podpory našich rodičů v hledišti, hnali domácí hráče za vítězstvím.

Sestava a branky: Chotěborský Pavel (3), Horský Lukáš, Zrostlík Martin, Nehéz Jan, Kavura Milan (4), Hanzlíček Jan, Trégr Filip (3), Musil Matěj (3), Maule Petr, Lavička Jakub ( brankář), Ouředník Jaroslav (7), Holý Martin (1),Ciesla Daniel (5), Macháček David (10).