Muži 1999

Muži vs Jablonec nad Nisou

V sobotu 13.4.2019 zajížděli hráči Baníku v rámci dohrávky do Jablonce nad Nisou. Po třech výhrách v řadě chtěli Baníkovci uspět i na severu Čech a zůstat tak na vítězné vlně. Byť přes některé absence v teamu, jsme do utkání vstoupili dobře a ujali se vedení 2:0 a po sléze 6:2.

Bohužel díky našemu sebeuspokojení z dosavadního výsledku utkání a laxnímu přístupu ke hře, domácí dokázali srovnat na 6:6. Tímto obratem se potvrdila trenérova slova, která řekl klukům před utkáním, že soupeř dělá body hlavně doma a to díky agresivní hře, která je na hranici pravidel.

Trenér si vzal oddechový čas (v 16. min.). Po krátké, ale důrazné poradě opět Baníkovci zabrali a odskočili soupeři na poločasových 11:7.

Za zmínku stojí, že kluci obdrželi ve zbytku prvního poločasu (cca 14 min.), jen jednu branku.

Druhý poločas přinesl obraz hry, na který jsme od kluků v jejich stoupající formě zvyklí.

Zvýšenou agresivitou v obraně a rychlým přechodem do útoku s efektivním zakončením, si Baníkovci mohli připsat další dva body za vítězství 24:15. Tím natáhli vítěznou sérii na čtyři utkání v řadě.

PS: Naše velké poděkování patří klukům z MLD HK Baníku Most, kteří vytvořili v jablonecké hale fantastickou atmosféru, kterou by mohli závidět i některá extraligová družstva.

A hlavně, ještě jednou, děkujeme i zástupcům rodiny Nováků a doufáme, že se stejné atmosféry dočkáme i doma v mostecké sportovní hale.