Mladší žáci 2007

Prague handball cup 2019 - mladší žáci

PHC 2019

Dne 18. 4. 2019 odjeli ml. žáci na tradiční mezinárodní turnaj do Prahy. V naší kategorii bylo zařazeno do turnaje 90 družstev. Hrálo se 2 x 15 minut v 6ti členných skupinách systémem každý s každým.

V prvním dnu nás čekali tři soupeři z Francie, Chorvatska a další český zástupce. Prvním týmem byl francouzský Lille Métropole HBCV . Nedisciplinovaností a zbytečnými ztrátami jsme umožnili soupeři mezi 9 – 15 minutou odskočit na rozdíl 6ti branek (4:10). Kluci přesto zabojovali a do 24. Minuty dokázali stáhnout náskok soupeře na rozdíl 3 branek (10:13). Bohužel dvě zbytečné technické chyby a soupeř odskočil na rozdíl 5ti branek. V tento moment jsme stáhli hráče základu a zbytek zápasu nechali dohrát hráče z lavičky, aby si vyzkoušeli jaké to je hrát proti silnému soupeři. Tuto pasáž jsme prohráli 0:5 a soupeř mohl slavit jasnou výhru 10:20.

Ve druhém zápase jsme narazili na tým RK Dubrava (Finalistu tohoto ročníku) a kluci bojovali. Celý první poločas jsme se drželi, kdy nám tento silný soupeř neodskočil na více jak tři branky (6:9). I po změně stran jsme do 23. minuty drželi velmi dobrý výsledek 9:12. Zvrat nastal ve chvíli kdy byl po druhé vyloučen A. Křivan. Přestalo se dařit a soupeř odskočil na rozdíl 6ti branek 10:16. Zbytek zápasu se již dohrával a nakonec jsme odešli poražení po celkem dobrém výkonu 12:19.

Ve třetím zápase jsme narazili na tým TJ Dolní Cerekve. Kluky jsme upozorňovali před zápasem na to, aby více zdvojovali hráče na levé spojce. Od začátku se hrála vyrovnaná házená s mírným vedením soupeře, kdy několik branek jsme obdrželi právě od levé spojky. Po první půli jsme odcházeli s hlavami dole a soupeř se radoval z vedení 3:5. Ve druhé části kluci zlepšili hru v útoku, méně chybovali a tak ve 27. minutě jsme již vedli 10:8 a zdálo se, že je po zápase. Nebylo. Soupeř zabojoval a J. Novák se nechal nesmyslně vyloučit za nesportovní chování (mluvení s rozhodčím). Během přesilovky soupeř šel do vedení 11:10, aby 30 vteřin před koncem remízu zachránil D. Urban. V obraně jsme ubránili a mohli ještě rozhodnout, bohužel jsme minuly branku. Remíza 11:11 byla pro obě družstva asi zasloužená.

Po prvním dnu v 6-ti členné skupině jsme byli na 5-tém místě a vypadalo to s námi zle. Ve druhý herní den (sobota 20.4.2019) nás čekali dva vyrovnaní soupeři a to tým Nøvling IF z Dánska a tým HC Dukla Praha II. Zápas s dánským Nøvling IF byl již zápasem o bytí či nebytí. To že to nebude lehký zápas, jsme věděli již od začátku a hrála se opět vyrovnaná házená, když v prvním poločase měl náš soupeř mírně navrch. Přesto jsme se rozešli na přestávku s naším soupeřem smírně a to za stavu 7:7. Ve druhé půli jsme se dostali do mírného vedení, soupeř vyrovnal ve 24. minutě při našem oslabení na 10:10. Naštěstí se nám podařilo vývoj zápasu udržet a mezi 24 – 30. minutou vstřelit soupeři 3 branky a sami žádnou neinkasovat. Konečná výhra 13:10 nám i díky výsledkům soupeřů dala možnost ještě postoupit do hlavní části turnaje mezi nejlepších 45 týmů.

V posledním zápase naší základní skupiny nás čekal silný soupeř z HC Dukly Praha II. Jedná se o soupeře, s kterým jsme se několikrát utkali a většinou odešli poražení. Zápas začal s mírnou převahou Dukly, ale naštěstí jsme soupeři nedovolili odskočit a v 8. minutě byl stav 3:3 (I díky dobrému výkonu brankaře Urbana). V pasáži zápasu mezi 11 – 14. minutou jsme dokázali soupeři odskočit až na tři branky (6:3). Soupeř ještě dokázal 20 vteřin před koncem první půle snížit na poločasový výsledek

6:4. Most do druhé půle vstoupil lépe a během 5ti minut jsme odskočili na rozdíl 4 branek (8:4). U obou týmů dominovaly spíše obrany a oba týmy neproměnili několik jasných příležitostí. V 21. minutě ale soupeř zabral a během 5 minut snížil na 8:7. Mostečtí ale dál bojovali a rvali se o každý míč. Po vstřelení branky na 9:7 se začali soupeři předhánět ve skórování a v tomto úseku vždy po snížení Dukly následovalo vedení Mostu o dvě branky. Na konci zápasu soupeř 5vteřin před koncem snížil na 11:10, ale to již neměl čas vyrovnat a v mosteckých řadách nastala obrovská radost. Most končí třetí a postupuje do A skupiny mezi nejlepších 45 týmů této kategorie.

1 RK Dubrava 5 5 0 0 89:49 10

2 Lille Métropole HBCV 5 4 0 1 95:66 8

3 HK Baník Most 5 2 1 2 57:70 5

4 HC Dukla Praha II 5 2 0 3 62:54 4

5 TJ Dolní Cerekev 5 1 1 3 56:92 3

6 Nøvling IF 5 0 0 5 56:84 0

Třetí den již nebyl tak úspěšný, kdy nám los přiřadil fyzicky vyspělejší soupeře z Chorvatska. Na menším hřišti na Braníku v Praze se nám rozpadla hra a na klucích začal být znát únava.

První zápas s Pastelou jsme nezačali špatně a do 10. minuty jsme byli více než vyrovnaným soupeřem (8:7). Bohužel v této fázi nám došlo fyzička a během 5ti minut nám soupeř odskočil na rozdíl 6ti branek (13:7). Ve druhé polovině si soupeř udržoval náskok 5ti – 6ti branek a tak o vítězi již nebylo pochyb. Konečný stav 19:12 byl největší rozdílem v zápase. Zde se jasně projevila fyzická síla soupeře, který využil i menšího hřiště a nás stálo hodně sil se prosadit.

Druhý zápas už kluci dohrávali již trochu z povinnosti a s vědomím, že se jedná o kvalitní tým s velkou fyzickou převahou. V 10. minutě jsme ještě drželi solidní stav 3:6 se soupeřem, který do této chvíli všechny týmy porážel rozdílem třídy o 15 a více branek. Bylo však otázkou času, kdy se soupeř začne prosazovat více. Pomohl mu k tomu i nezaviněný střet jednoho z Chorvatských hráčů a našich dvou obránců. Soupeř v této fázi přitvrdil vědom si své velké fyzické převahy a v rozmezí 5ti minut odskočil na poločasový výsledek 3:9. V nastavené trendu pak pokračoval dále a tak o vítězi již nebylo pochyb. V zápase pak dostali prostor i ostatní hráči a konečný výsledek 6:20 byl pro nás trochu krutý. Bohužel lepší výsledek nás stálo i neproměňovaní jasných příležitostí. Přesto musíme objektivně podotknout, že soupeř byl o třídu lepší.

1 RK Trsat Rijeka 2 2 0 0 46:13 4

2 HC Maksimir-Pastela 2 1 0 1 26:38 2

3 HK Baník Most 2 0 0 2 18:39 0

Komentář: Postup ze skupiny byl pro nás velmi dobrým výsledkem. Kluci se postupem času zlepšovali a asi herně jsme nejlepší házenou z naší strany ukázali v sobotním programu. Přesto musím být hodně kritický k některým věcem. Velká nedisciplinovanost některých hráčů a neplnění si svých

obranných povinností nás často v důležitých momentech stála lepší výsledky. Také nepřesné přihrávky a ztráty míče, i když hráči nejsou ani pod tlakem, nás sráželi ve vyrovnaných zápasech. Dalším nedostatkem byla pravděpodobně i slabší fyzická připravenost hráčů zaviněná dlouhým tréninkovým výpadkem. Na druhou stranu byly i nějaké pozitivní věci. Tým celkem bojoval a dokázal se i semknout. V některých pasážích zápasu hrál tým i rychlou házenou dle našich představ. V jednotlivcích se dařilo asi nejvíce A. Čutkovi (na pravém křídle), D. Urbanovi (v brance) a celkem i A. Křivanovi. Ostatní hráči měli velmi nevyrovnané výkony (jednou dobrý, jednou nebyli vidět v zápasech). Celkem shrnuto, nepřekvapili jsme, ale ani jsme si neudělali ostudu. Čeká nás ještě hodně práce.