Muži 2000

2. kolo ČP

2. kolo ČP 14. 9. 2019 TJ Lokomotiva Louny – HK Baník Most 27:30

Ve 2. kole Českého poháru jsme se po postupu přes Ústí nad Labem střetli s regionálním rivalem, týmem Loun. Lounští, kteří v 1. kole přešli přes Lokomotivu Vršovice, přijeli na půdu soupeře v roli mírného favorita.

Na začátku utkání jsme působili sebevědomě a dokázali jsme se prosazovat v útoku a i dobře bránit.  Za stavu 4:9 v 15. min. si vzal trenér domácích time out, aby hráče uklidnil. Poté došlo zejména v útočné fázi u soupeře ke zlepšení a ve druhé půlce prvního poločasu nám dokázali vsítit 10 branek. Poločasový stav byl 17:14 dával soupeři možnost být stále ve hře o výhru v zápase.

Druhý poločas začal jako přes kopírák. Výborná obrana a trápení soupeře v útoku nám dovolili odskočit soupeři na rozdíl 7 branek (16:23). Soupeř se přesto nevzdal, bojovností a zlepšenou hrou se opět ve skóre dotáhl až na rozdíl dvou branek. Naštěstí v posledních vteřinách nastřelili domácí pouze břevno a  30 branka do sítě soupeře rozhodla, že hosté postoupí do třetího kola. Myslím si, že zcela oprávněně. Domácí ukázali charakter (nevzdali se ani za velmi nepříznivého stavu), přesto odešli poražení.