Starší žáci 2006

Starší žáci postupují do žákovské ligy

Dne 23. 11. se naši st. žáci zúčastnili kvalifikace žákovské ligy v Sezimovo Ústí. Postupně jsme sehráli zápasy s týmy Šťáhlav, Sezimova Ústí a Hostivic. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 18 minut.

V prvním zápasem jsme narazily na tým Šťáhlav. Hrála se vyrovnaná házená s mírným vedením našeho týmu. V bráně se dařilo D. Egyudovi a tým hrál velmi solidně v obraně. Díky tomu jsme šli do vedení v 1 poločase o 1 branku (6:5). Bohužel se ve druhé fázi rozchytal brankař soupeře a nám se přestalo dařit v obraně. Soupeř přidal a díky šňůře 3 branek mezi 32 - 35 minutou rozhodl o výhře 14:11.

Ve druhém zápase jsme narazili na hostitelský tým ze Sezimova Ústí. Tým domácích se prezentoval úpornou házenou. Hráči Ústí bojovali a nám se příliš nedařilo v obranné činnosti. Konečná výhra o 1 branku v poločase (12:11) naznačovala, jak úporně soupeř hrál. Druhý poločas, ale z naší strany byl o něčem jiném. Zpřesnili jsme obranu, brankář si připsal několik zákroků a hráči zakončovali z rychlého útoku. Konečný výsledek 27:18 jasně naznačil jaké máme možnosti i nedostatky.

Třetí zápas a tým Hostivic. Nám známý tým soupeře, který hraje s hráči o 1 rok mladšími se prezentoval velmi sympatickým výkonem. Ze začátku nás zaskočil a i díky několika neproměněnných 100% příležitostí, jsme dali soupeři možnost odskočit na začátku zápasu  o 3 branky (4:1). Kluci se srovnali a začali opět bránit a hrát naši hru. V 8. minutě bylo vyrovnáno a od té době jsme se přetahovali o vedení. Ke konci první části jsme v rozpětí 4 minut odskočili soupeři o 4 branky a šli do šaten spokojenější (7:11). V dalším průběhu zápasu jsme již nedovolili soupeři se přiblížit na více jak 4 branky a po zásluze zvítězili 22:15.

Slova trenéra: Tým se prezentoval dobrým kolektivním výkonem, hráči makali a i za nepřiznivého stavu bojovali. Přesto ještě máme mezery v obranné činnosti, v přechodu vázne souhra spojek a mezery máme ve hře dvojic a trojic. Nejlepším hráčem byl asi T. Vrána díky vyrovnanosti svých výkonů ve všech 3 zápasech. Pochvalu, ale zaslouží všichni a i díky jejich výkonům jsme postoupily do Žákovské ligy. Všem klukům gratuluji...

Úspěšný víkend jsme zakončili i díky klukům, kteří zůstali v Mostě a vybojovali ve velmi kombinované sestavě výhru na Bělou. Díky tomu celý tým mohl zakončit neděli velmi solidním 3. místem na našem třídenním turnaji.

Trenér: J.Verner

Sestava: D. Egyud, P. Fous, T. Vrána, M. Holý, K. Smrček, P. Zbuzek, M. Vaníček, T. Verner a J.Novák